Çevre temizliği neden önemlidir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Çevre temizliği neden önemlidir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Çevre temizliği neden önemlidir

 2. 2
  DESTE
  Bayan Üye

  Cevap: Çevre temizliği neden önemlidir

  Hepimizin bildiği gibi çevre diye isimlendirdiğimiz diğer bir adıyla ekosistem dediğimiz ortamın içerisinde toprak hava ve su, başlıca kaynaklardır. Bu kaynaklardan faydalanarak yaşamlarını sürdüren canlılar ise sadece insanlar değil bitkiler, hayvanlar ve hatta gözle göremesek de var olmaları çok büyük bir öneme sahip olan mikroorganizmalardır.
  Çevre kirliliği dediğimiz şey ise daha çok insanların düşüncesizce hareket etmeleri sonucu ortaya çıkan bir unsur olur. Teknoloji, evet insan hayatını son derece kolaylaştırmıştır. Ancak, yanlış kullanımı ve uygulamaları sonucu son derece sağlıksız ve temizlikten uzak, ekosistemin dengesini bozan ve bozmaya da devam edecek şekilde gelişimine devam etmektedir. Aslında teknolojiyi çok daha doğru kullanabilse insanoğlu çevre temizliği konusunda çok daha ciddi adımlar atılabilir. Son yıllarda dünyada yaygınlaşan bazı standartlar sayesinde üretici firmaların bir çoğu çok daha dikkatli davranmakla kalmıyor aynı zamanda doğaya zarar vermeyecek şekilde üretim yapmaya başlamış bulunuyorlar. Fabrikaların bir çoğu artık atıklar konusunda, yasalara uyarak filtrelendirme yapıyorlar.
  Doğa yalnızca insanların değildir. Bunu unutmadan çevremize, çok daha saygı duyarak yaşamalı ve elimizden geldiğince temiz tutmaya çalışmalıyız. Çocuklarımıza, torunlarımıza iyi birer yaşam alanı bırakabilmemizin en önemli adımını şimdiden atabilir ve çevre temizliğine önem verebiliriz. 3. 3
  Ziyaretçi
  İnsanoğlunun olduğu her yerin temiz olması gerekiyor.+ Yorum Gönder
çevre temizliği neden önemlidir,  çevre temizliği neden önemlidir kısaca,  çevre temizliği nedir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 16 kişi