Ülkemizdeki turizm potansiyelini artırmak için neler yapılabilir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Ülkemizdeki turizm potansiyelini artırmak için neler yapılabilir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Asya
  Bayan Üye

  Cevap: Ülkemizdeki turizm potansiyelini artırmak için neler yapılabilir

  En başında bu işi ciddiye alarak kültürümüzü,kültürümüzdeki çeşitliliği,motifleri,doğal güzellikleri,tarihini,geçmiş medeniyetleri ve daha bir çok konunun ele alındığı tanıtım jenerikleri,afişler,toplantılar düzenleyerek hali hazırda hizmet veren tesisleri daha çağdaş hale getirerek en önemlisi yine hali hazırda elimizde olan hem kültürel hemde doğal güzelliklere sayip çıkıp korumamız gerekmekte.
  Çeşitli toplantılar,organizasyonlara ev sahipliği yaparakta katkı sağlanabilir,Türkiyeyi kalitenin,güzelliğin,tarihin yaşandığı bir marka haline getirebiliriz.
  Yukarıda saydığım bir şık ki bu benim düşüncem Anadoluda hem bizden önce hemde bizden sonra yaşanmış bir çok olay var.Bunlar senaryolaştırılıp filim haline getirilebilir.
  Bir de güvenlik geliyor.Son bir kaç yılda yaşanan talihsiz olay ülkemizde nadirende olsa dışarıda epeyice ses getiriyor.Bunların önüne geçilmesi gerekli.
  Son olarakta son yıllarda daha çok güney tatil şehirlerimizde gelen turisti tavlamak için yapılan bir çalışma var.Kendi ülkelerinin tarzında hizmet vermelerinde bir sakınca görmüyorum fakat birazda bizim kültürümüzden bir şeyler ekleyin.Zaten ülkesinde olanı hep biliyor,yaşıyor.Türk kültürünü tanısın bilsin,öğrensin.Rakibimiz olan Yunanistan,İspanya,İtalyada asla bizdeki gibi uygulamaya raslıyamassınız.
  Kendi ezgilerini,kendi kültürel motiflerini sergileyerek hizmet verirler.
  Onların yaşamadığı bilmediği kimsenin vermediği,veremiyeceği yanlız bizim vereceğimiz şeyler sunalımki tercihlerini bizden yana kullansınlar. 3. 3
  Ziyaretçi
  Gerçekten çok teşekkür ederim.Ödevimi yapmama yardımcı oldunuz.+ Yorum Gönder
turizmi artırmak için neler yapılabilir,  ülkemizdeki turizm faaliyetlerini artırmak için neler yapmalıyız,  ülkemize daha fazla turist gelmesi için neler yapmalıyız,  ülkemizin turizm faaliyetleri artırmak için neler yapmalıyız,  ulkemizdeki turizm potansiyelini artirmak icin neler yapilabilir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 7 kişi