Hükümetin görevi nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Hükümetin görevi nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Hükümetin görevi nelerdir

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: hükümetin görevi nelerdir
  hükümetin görevi nelerdir hakkında bilgi  'Cumhuriyet' derken sözcüğün 'muhteva' sını bilinçle vurgulamalıyız: Bizim Cumhuriyetimiz insanlıkta akıl ve bilim devrimi olarak tarihe geçen 'Aydınlanma' ya dayanır, demokratik yaşamın 'olmazsa olmaz' koşulundan kaynaklanır.

  Kuruluşu özgündür.

  ''Kapitalizmin emperyalizmi'' ne karşı gerçekleştirilen 'Ulusal Kurtuluş Savaşı' ndan sonra benimsenen Cumhuriyetimiz, çağdaş uygarlığın verilerini kabul eden köklü bir hukuk devrimi üzerinde yükselmiştir. Bu hukuk yapısı olmasaydı, bugün Avrupa Birliği'ne girmekten söz edilemezdi.

  Dinsel hukuk düzeniyle yönetilen çağdışı bir devlet olmaktan bizi kurtaran Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti'nin İslam coğrafyasında bir eşi daha yok!..

  Kemalizm, Anadolu'da ortaçağdan arta kalan karanlık mirasın reddedilmesidir; bu felsefe, çeşitli siyasal akımları 'Aydınlanma' platformuna taşıyabilir...

  Ve taşımaktadır...

  Ancak Batı demokrasilerinde çoktan tarihe gömülmüş köktendinciliğe geçit vermez!..

  Bu koşul demokrasinin gereğidir; 21'inci yüzyılda bile İslam coğrafyasındaki tek demokratik ülkenin -bütün kusurlarına ve eksikliklerine karşın- yalnız Türkiye Cumhuriyeti olmasının bir başka nedeni ve açıklaması yoktur.+ Yorum Gönder
hükümetin görevleri,  hükümetin görevleri nelerdir,  hükümetin görevi nedir,  hükümetin görevleri kısaca
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi