Işığın insan hayatındaki önemi nedir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Işığın insan hayatındaki önemi nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Işığın insan hayatındaki önemi nedir

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: ışığın insan hayatındaki önemi nedir
  ışığın insan hayatındaki önemi nedir hakkında bilgi  Işık insanoğlunun olmazsa olmazlarındandır.Yaşayan tüm canlıların ışığa ihtiyacı vardır.ışığın insan yaşamındaki önemi nedir diye düşünecek olursak bunu çok basit bir hareketle anlamak mümkündür.ışığın olmadığı bir odada gözümüzü kapatalım ve bir süre bekleyelim.dünyanın karanlık içinde olduğu nu düşünelim bunun ne kadar sıkıcı olacağını tahmin edebiliriz.ışık olmazsa bitki olmaz hayvan olmaz insan olmaz yani hayat olmaz kısacası dünya olmaz.
  varbak.com - Işığın İnsan Yaşamındaki Önemi Tüm canlıların yemeye içmeye soluduğu oksijene ne kadar ihtiyacı varsa ışığa da o kadar ihtiyacı vardır. Güneş ışığı en önemli ışık kaynağımızdır. Peki güneş olmasaydı ne olurdu hiç düşündünüz mü? Hep karanlık içinde olurduk. Tarım diye bir şey olmazdı. Mevsimleri yaşayamazdık. İlk bahar’da yeni yeşeren çiçekler olmazdı, yazın denizlerdeki sular ısınmazdı. En önemli ışık kaynağımız olan güneş yaşadığımız dünyanın ısısını belirlemektedir. Bitkilerin fotosentez yapmasını da sağlayan en önemli etkendir ışık.
  Eğer bitkiler fotosentez yapamazlarsa oksijen kaynağımız da olmazdı. Peki oksijensiz bir dünyada yaşayabilir miyiz? Azımızı ve burnumuzu kapatarak en fazla 20 saniye dayanabiliyoruz değil mi? Evet eğer ışık olmazsa insanlarda yaşayamazdı. Güneş doğal bir ışık kaynağıdır. Ve günümüzü aydınlatır. Peki yapay ışık kaynağı ampulün insan hayatındaki önemi nedir.
  Akşamları mum ışıklarında otururduk. Güneşin batışıyla insan hayatı da batardı. İnsan tembelleşirdi. Çünkü ışık olmayınca hemen uyumak isteriz. Hele kışın güneş birde erken batıyor ki işte bütün kış boyunca kış uykusuna çekilmiş gibi olurduk herhalde yapay ışık kaynağımız ampuller olmasaydı. Belki de her gün doğan güneşin önemini akşamları parmağımızın ucundaki ufacık bir düğmeye basarak karanlık ortamları aydınlattığımız ampulün önemini hiç düşünmedik. Bu yazıyı okuduktan sonra Allah’a şükretmeyi unutmayalım.+ Yorum Gönder
ampulun insanlık için önemi,  ışığın önemi,  ışığın canlılar için önemi,  ışığın insanlar ve bitkilerin yaşamındaki yeri nedir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi