Günlük yaşantımızda organik bileşiklerin önemi

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Günlük yaşantımızda organik bileşiklerin önemi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: günlük yaşantımızda organik bileşiklerin önemi


  günlük yaşantımızda organik bileşiklerin önemi hakkında bilgi


  Bilgisayarın yaşamımıza girmesi hepimize büyük kolaylıklar sağlamıştır. Daha önceleri saatlerce sürebilen istenilen bilgiye ulaşma süreci, şimdi bilgisayar ve internet aracılığıyla çok kısa sürece gerçekleşebilmektedir. Yine daha önceleri genellikle ders kitabı ile metin tabanlı olarak gerçekleştirilen öğretim etkinlikleri, günümüzde bilgisayar ve internet aracılığıyla daha etkili loduğu araştırma sonuçları ile gösterilen görsel ve grafik tabanlı olarak sağlanılabilmektedir.

  Bilgisayar ve internet kullanmayı niçin öğrenmeliyiz? Öncelikle bilgisayar ve internet kullanarak yaşamımıza zenginlik katabiliriz. Günlük hayatımızda bilgisayarın zengin bir kullanım alanı vardır.

  Bilgi: Bilgisayar kullanarak kendi ilgi alanlarımız ve tutkularımız ile ilgili bilgilere ulaşıp, aynı ilgi alanları olan insanlarla tanışabiliriz. Herhangi bir sebeple devam edememiş olduğumuz öğretim yaşantımıza, internet üzerinden devam edebilir, kendimizi eksik hissettiğimiz ya da kendimizi geliştirmek istediğimiz alanlarda ilerleme sağlayabiliriz. Güncel sinema seansları, hava durumları, haber ve daha bir çok bilgiye erişip bilgilerimizi artırabiliriz.

  İletişim ve Arkadaşlık: Elektronik posta aracılığı ile akrabalarımız ve arkadaşlarımızla haberleşip sosyal bağlantılarımız zenginleştirebiliriz. Onlarla sadecve metin tabanlı değil hem işitsel hemde görsel olarak iletişime geçebiliriz. Çok uzun zamandır görmediğimiz eski sınıf arkadaşlarımıza ulaşabiliriz. Bankacılık işlemlerimizi internetten takip edebilir, fatura ve vergilerimizi internetten ödeyebiliriz. Düzenlenen çeşitli organiyasyonlar hakkında bilgi edinilebilir, hatta biletlerimizi temin edebiliriz.

  Meslek: Bilgisayar kullanmasını bilmek iş bulmamıza yardımcı olabilir. Bir iş sahibi olanlar için bilgisayar bilmek, meslek hayatında kariyerinin daha hızlı yükselmesine yardımcı olur.

  Eğlence: Bilgisayarlar bize çeşitli eğlence olanakları sağlayabilirler. Bilgisayarda kendi başımıza ya da başkalarıyla internette başka insanlarla karşılıklı oyun oynayabiliriz. İnternette yer alan dergi, haber kanalları ve haber grupları aracılığıyla en son politika, spor ve magazin haberlerine ulaşabiliriz. En son çıkan müzik albümlerini dinleyebilir, filmleri seyredebiliriz. Dijital kamera ile çekilmiş resimleri bilgisayara kaydedip eğlenceli vakit geçirebiliriz. Bu konuda ki olanaklar saymakla bitmez.

  Ticaret: İnternet üzerinden alış-veriş yapılması öğrenildiğinde internet daha ekonomik olabilir ve daha verimli olur. Satın almak istediğimiz malları araştırıp, müşteri yorumlarına koyup, fiyat karşılaştırmaları yapabiliriz. İnternette satın aldığımız ürünü, kapıya kadar teslim edeceklerdir.+ Yorum Gönder
organik bileşiklerin hayatımızdaki yeri,  organik bileşiklerin hayatımızdaki önemi,  organik bileşiklerin günlük hayatımızdaki kullanım alanları,  organik bileşiklerin kullanım alanları nelerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi