Çevrenizde duyduğunuz sesler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Çevrenizde duyduğunuz sesler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1

 2. 2
  HARBİKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: çevrenizde duyduğunuz sesler
  Çevremizde ses çıkaran insan, hayvan, su, rüzgâr, gök gürültüsü doğal ses kaynaklarıdır. Müzik aletlerinin, zilin, saatin, taşıtların ve makinelerin motorlarının çıkardığı sesler yapay seslerdir.
  Üç bardağa farklı miktarlarda su koyup bir demir çubukla bardaklara vurduğumuzda bardaklardan farklı seslerin çıktığını işitiriz.
  Sınıfın ortasına konulan bir saatin sesini saate yakın olan, kapı yanında veya pencere kenarında oturan arkadaşlarımız duyabildiğine göre ses her yönde yayılıyordur diyebiliriz.
  Bir arkadaşımız elindeki kalemi sıraya vurarak ses çıkarırsa kalemin yerini tespit edebiliriz. Görmediğimiz bir polis arabasının uzaklaşmakta ya da yaklaşmakta olduğunu sadece sesini duyarak anlayabiliriz.
  Duyma organımız sayesinde bir ses kaynağının yerini, bize uzakta veya yakında olduğunu söyleyebiliriz. 3. 3
  Ziyaretçi
  Bana çok yararlı oldunuz sizlere çok teşekkür ederim 4. 4
  Ziyaretçi
  Kapının gıcırdamasını da bu konuya örnek olarak verebiliriz

 5. 5
  Ziyaretçi
  çocuk sesleri korna kedi köpek kuş motor su itfaiye arabasının sireni ambulans sesi gök gürültüsü keman sesi zil sesi sokak satıcısının sesi kuzu testere müzik aletleri yağmur sesi ....... gibi

+ Yorum Gönder
çevremizde duyduğumuz sesler,  çevrenizde duyduğunuz sesler,  cevremizde duyduğumuz sesler nelerdir,  duyduğumuz sesler nelerdir,  çevremizde duyduğumuz sesler ve bu seslerin şiddeti
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi