Günümüzde padişah soyundan gelenler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Günümüzde padişah soyundan gelenler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Günümüzde padişah soyundan gelenler

 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: günümüzde padişah soyundan gelenler

  Hayattaki Osmanlı hanedanı üyeleri


  Hayattaki Osmanlı hanedanı üyeleri hakkında da bilgi veren Osmanoğlu, hayatta 25 şehzadenin var olduğunu, yani babadan oğula Osman Gazi soyundan gelenlerin bulunduğunu, bunların 6`sının da kendisi, 2 oğlu, 3 torunu olduğunu anlattı.

  Ailenin en yaşlı üyesi olan aile reisi Osman Bayezid Osmanoğlu`nun New York`ta yaşadığını kaydeden Osmanoğlu, ayrıca hayatta 16 sultan, 23 sultanzade, 13 de hanım sultan bulunduğunu, dolayısıyla 77 hanedan üyesinin var olduğunu vurguladı.

  Osmanoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  ``Bizim aile dağıldığında bazıları Orta Doğu`ya gittiler ve Arapça bilirler, Türkçe bilirler, doğu mantalitesi vardır. Bazıları da batıya gitmişler. Oraya gidenler arasında bir çok Türkçe bilmeyen kişiler var. Ailede 2 değişik kitle var. Birbirleriyle tanışıyorlar ama bazılarının aralarında konuşabildikleri ortak bir dil yok. Bu çok hazin bir şey. Ben çok şanslıydım. Mısır`da doğdum evde Türkçe konuşurduk, şark usulü büyüdüm, batıda kariyerimi yaptım. İkisine de uyuyorum. Belki diğer kişilerden daha çok aileye hakimim ve yakın irtibatım var.

  Bir vakıf kurmak istiyoruz. Bu vakıf bizi daha birleştirsin. Gençleri Türkiye`ye daha yakınlaştırmak için. Türkiye`de olan biteni bilsinler, Türk kültürüyle bağdaşlaşsınlar. Vakıf inşallah bu sene kurulacak Aile reisimizle konuştum ve Osman Bayezid Efendi Başkan olmayı kabul etti.``+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi