Memeliler kaç gruba ayrılır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Memeliler kaç gruba ayrılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Memeliler kaç gruba ayrılır

 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: memeliler kaça ayrılır

  Memeliler, keseli memeliler, gagalı memeliler ve plasentalı memeliler olmak üzere üç gruba ayrılır.

  Keseli memeliler: Keselilerde yavruyu süt ile emzirmek, kıllardan oluşan bir post, üç kemikçikten oluşan duyma mekanizması ve ses telleri gibi memeliler için tipik olan özellikler mevcuttur. Ancak doğurma şekli, keseleri ve bazı diğer özellikleri Etenelilerden farklı olduklarını gösterir.

  Gagalı memeliler:Ornitorenk veya platipus veya Türkçedeki yaygın adıyla gagalı memeli (Ornithorhynchus anatinus), 39-60 cm boylarında, Doğu Avustralya ve Tazmanya'ya özgü bir yarı-deniz memelisidir.

  Ornitorenkler, doğum yapmak yerine yumurtlayan memeliler olan tek deliklilerin hâlâ var olan beş tanesinden biridir. (Diğer dördü ekidneler). Ornithorhynchidae familyasının ve Ornithorhynchus cinsinin yaşayan tek temsilcisidir.

  Plasentalı memeliler: Eteneliler (Latince: Placentalia ya da Latince: Eutheria) Memelilerin bir alt sınıfı. Diğer alt sınıflar Keseliler (Metatheria) ve hala yumurtluyarak üreyen İlkel memeliler'dir (Protheria). Aralarında büyük bir farkla en büyük grub Etenelilerdir. Bütün Memelilerin %94'ü etenelilere aitdir (1229 cinsden 1135'i). Vucut yapıları ve yaşam alanlarının farklılıkları ile en çok çeşitli memeli grubunu oluştururlar. 3. 3
  Ziyaretçi
  Memeliler kendi arasinda 3 e ayrilir+ Yorum Gönder
Memeliler kaça ayrılır,  memeliler kaç gruba ayrılır,  memeli hayvanlar kaça ayrılır,  memeliler kaca ayrilir,  memeli hayvanlar kaca ayrilir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi