Tıp nasıl kazanılır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Tıp nasıl kazanılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Tıp nasıl kazanılır

 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: tıp nasıl kazanılabilir

  Tıp fakültesini kazanmanın yegane yolu ders çalışmaktır. 1-2 aylık çalışmayla tıp fakültesine yerleşmek imkan dahilinde değil malesef. Düzenli, istikrarlı, verimli ve sıkı çalışılmalıdır. Ne kadar verimli çalışırsanız çalışmaya harcıyacağınız zamandan da o denli tassarruf sağlarsınız. Peki ama nasıl daha verimli ders çalışabiliriz.

  1- Çalışma ortamınızı düzenleyin

  Münkünse ders çalışmak için ayrı bir odanız olsun. Eğer kendi odanızda da ders çalışamıyorsanız sürekli dikkatinizi dağıtacak birşeyler çıkıyorsa dersanelerin çalışma odalarını yada kütüphaneleri kullanabilirsiniz.

  2- İç motivasyonuzu arttırın

  Kendinizi dilediğiniz tıp fakültesinde hayal edin. Bu iç motivasyonunuzu ve çalışma azminizi arttırcaktır. Hatta imkanınız varsa kazanmak istediğiniz bölümü ziyaret edin.

  3- Programlı olun

  Başarıya ulaşmanın püf noktalarından biri de programlı olmaktır. Kendinize özgü bir ders çalışma programı hazırlayın ve elinizden geldiğince bu programa uyun

  4- Kendinizi tanıyın

  Kendinizi iyi tanıyın ve ders çalışma metotunuza bunu uygulayın. En çok hangi dersi seviyorsanız onu önce çalışın ki motivasyonunuz düşmesin. Sizi en çok ne sıkar en çok ne motivasyonunuzu arttırır bunları ders çalışma stratejinize adapte edin.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi