Askerlik yaş Sınırı 29dan 32 ye çıktımı?

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Askerlik yaş Sınırı 29dan 32 ye çıktımı? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Askerlik yaş Sınırı 29dan 32 ye çıktımı?

 2. 2
  Gizliyara
  Frmacil.com

  Cevap: Askerlik yaş Sınırı 29dan 32 ye çıktımı?


  Askerlik yaşı sınırı

  Askerlik şubesinden onay isteyen üniversite yönetimi 29 yaş sınırını dikkate alarak kayıtları kabul etmemekte ısrarlı.
  Rektörlükten onay alamayan 29 yaşını tamamlanmış öğrenciler askerlik şubesinin yolunu tutarken aynı ciddiyette ve katiyetle 29 yaşını tamamlamış öğrencilere askerlik tecil belgesi vermiyor.


  Bundan kısa süre öncesine kadar yaş sınırı olduğu halde tolörans tanıyan rektörlük ve askerlik şubeleri bir çok öğrenciye tecil belgesi vermeyi bıraktı.

  Üniversite yönetiminin 29 yaşını aşan öğrencilere askerliklerini tamamladıktan sonra üniversite eğitim hayatlarına devam etmesi tavsiyesin de bulunurken askerlik şubeleri de rektörlükleri destekliyor.


  29 yaşını aşan ancak halen üniversite eğitimine devam eden öğrencilerde aynı durumdan muzdarip. Okulları devam ettiği halde askerlik sorunu ile karşılaşan 29 yaş sınırındaki öğrencilerin canları sıkkın. Eğitim hayatlarının yarıda kalacağını vurgulayan üniversite öğrencileri eğitim hayatlarına devam etmek istiyorlar.


  Medya yayın organlarına başvurup seslerini duyurmaya çalışan 29 yaş sınırında bulunan üniversiteliler TBMM( Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ) kadar durumu intikal ettirmiş vaziyette. 29
  yaş sınırında bulunan öğrenciler ne yapacaklarını kara kara düşünürken meclisten de olumlu bir yanıt gelmedi.


  Türkiye genelinde bulunan onlarca üniversitede 29 yaşını tamamlamış binlerce üniversite öğrecisi olduğu kayıtlarla sabit.


  29 yaşını aşan üniversite adayları ve üniversite öğrencilerinin akıbetinin ne olacağı ise meçhul. 3. 3
  Ziyaretçi
  Gecen sene yasi 30ustu kacaklara kiyak gecildi üniversite son siniflara neden bir yol yok yas siniri yukari cekilmeli+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi