İnsan vücudunda en değerli organ hangisidir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İnsan vücudunda en değerli organ hangisidir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Hakan
  Administratör

  Cevap: insan vücudunda en değerli organ beyindir

  Beyin nakli diye bir şey söz konusu değil, o yüzden bu organınıza iyi davranmak sizin en önemli göreviniz olmalı. Detroit Wayne State Üniversitesi’nde Nöroloji Profesörü Doktor Rhonna Shatz, “Beyniniz için yapabileceğiniz en faydalı şey, yeterli uyku almak” diyor. Günde yedi saatten az uyumak, beyninizin kısa devre yapmasına neden olur. Shatz, bu süreyi doldurmadığınız takdirde, bedeninizin bilgileri pekiştirdiği ve hatıraları sakladığı derin uyku sürecini tamamlayamadığını belirtiyor.

  Vücudunuzun hareket etmesi beynindeki gri maddeyi kuvvetlendirir. Temple Üniversitesi’nden Nöroloji Profesörü Doktor Ausim Azizi, “Araştırmalar spor yapmanın, beyindeki hafıza bölümünde yer alan hücrelerin yeniden oluşumunu sağladığını gösteriyor” diyor. Ancak tabii Rafael Nadal’ın küresel ısınma krizine bir çare geliştirememiş olmasının da bir sebebi var; o da aşırı hareketin bir faydasının olmaması. Beyninizi ateşlemek istiyorsanız 15 dakikadan haftada sadece üç kez idman yapmanız yeterli.
 3. 3
  Ziyaretçi
  Kan damarları ve beyin+ Yorum Gönder
en önemli organımız hangisidir,  en değerli organımız hangisidir,  insan vücudunda en değerli organ hangisidir,  insan vucudunda en degerli organ hangisidir,  insanın en değerli organı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi