Doğa ile ilgili kompozisyon örnekleri

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Doğa ile ilgili kompozisyon örnekleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Doğa ile ilgili kompozisyon örnekleri

 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: doğa ile ilgili kompozisyonlar
  Doğa Hakkında Kompozisyon
  Doğa; kendini sürekli olarak yenileyen ve değiştiren canlı ve cansız maddelerden oluşan varlıkların hepsini kapsar.İnsani faktörler etkin değildir.

  Kuşlar çevremizde uçar.Çevremizde ağaçlar kış gelince bembeyaz elbise giyerler.Sonbahar gelir.Ağaçlar çıplak kalır.Toprağın üstünde gezinir,börtü böcekler.Arkadaşım ‘çevreni temiz tut.Peki sizce bu kirlilik nereye gidiyor.Akarsulara,ırmaklara,denizlere ve sonrada taa okyanuslara kadar gider.Bu yüzden çevremizi kirletmeyelim.Bunun nedeni ile akarsular,ırmaklar,denizler,okyanuslar kirlenir.Su kirliliğinden suda yaşayan canlıları öldürür.
  Eğer çevreyi kirletirsek mikropla arkadaşlık etmiş oluruz.Bu yüzden çöplerimizi çöp kutusuna atalım.Çöpü attıktan sonra mutlaka ellerimizi yıkayalım.Bunun için çok dikkatli olalım.Güzel bir Dünya istiyorsak temizlik kurallarına uyalım.Yoksa toprak,su,hava bizlere küser.Çevre kirliliğinden hayvanlar öldüğü zaman bazı vatandaşlarımız balıkçılık yapamayıp çocuklarına bakamaz.Böyle olunca çocuklar okula gidemez.Birde onları düşünelim,onların o hallerini.Biz çevreyiz.

  Sağlıklı ve mutlu bir yaşam için çöplerimizi çöp kutusuna atalım,ayrıca büyük şehirlerde olduğu gibi belirli yerlerde geri dönüşüm kutuları olursa bu atıklar tekrar işlenerek ülke ekonomisine de katkıda bulunmuş oluruz.


  Doğayı Koruyalım

  Çevre insanların ve diğer canlıların yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulundukları, fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel ortamdır. Çevre, canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri, sağlıklı, düzenli bir ortamda bulunabilmeleri için bir çerçeve gibidir. Uygun fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel çevrenin olmaması canlı hayatını tehdit eder.

  Dünyanın herhangi bir parçasında yaşayan hayvan türleri, bitkiler, ormanlar, su ve kara parçaları çevreyi oluşturan doğal unsurlardır. Bu parçalar bir düzen içindedir ve birbirine bağlıdır, birinin zarar görmesi zincirleme olarak diğerlerine de zarar verir.Canlıları etkileyen tüm dış etkenleri kapsayan çevre, yine canlıların tehdidi altındadır. Çevre kirliliği başlıca günümüz dünya sorunlarındandır. Gürültü, hava, toprak, su kirliliği ve başka birçok olumsuz etken canlı düzen ve dengesini sağlayan çevrenin kirlenmesine, bozulmasına neden olur. Çevrenin korunması ve çevre sorunlarının çözümünde insan önemli rol oynar.

  Hayatın devamlılığı, sağlıklı, yaşanabilir bir ortam için yakın çevreden uzak çevreye her adımda duyarlı olunmalı, alınacak küçük önlemler ile çevre korunmalıdır. 3. 3
  Ziyaretçi
  çok işime yaradı teşekkürler 4. 4
  Ziyaretçi
  çok güzel ve çok işime yaradı tşk

 5. 5
  Ziyaretçi
  ormanlar içinde birçok canlının yaşadığı bir yerdir.

 6. 6
  Ziyaretçi
  Cok işime yaradı

 7. 7
  Ziyaretçi
  çok teşekkürler türkçe performansım dan 100 aldım sizin sayenizde

 8. 8
  Ziyaretçi
  çok teşekkürler sizin sayenizde 100 aldım

 9. 9
  Ziyaretçi
  Çok güzel hazırlanmış kompozisyon örnekleri beğendim

 10. 10
  Ziyaretçi
  Doğa hayattır hayat candır. Doğayı koruyalım

 11. 11
  Ziyaretçi

  cok guzel siirler var

 12. 12
  Ziyaretçi
  çok güzel olmuş

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
doğa sevgisi ile ilgili kompozisyon,  doğa ile ilgili kompozisyon kısa,  doğa sevgisiyle ilgili kompozisyon,  doğa sevgisi ile ilgili kompozisyon örnekleri,  doğa sevgisi kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 14 kişi