Halıya yapışan sakız nasıl çıkarılır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Halıya yapışan sakız nasıl çıkarılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Halıya yapışan sakız nasıl çıkarılır

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: halıya yapışan sakız nasıl çıkarılır


  halıya yapışan sakız nasıl çıkarılır ilgili bilgi


  Parmağınızla halıdaki sakızı olabildiğince ve yavaşça çekip çıkarın. Özellikle sakızın kaynağını bilmiyorsanız bu işlemi yaparken lastik eldiven giymeniz iyi olacaktır.
  Sakızın mümkün olduğu kadar fazlasını çıkardıktan sonra, buz küpüyle doldurduğunuz bir plastik torbayı sakız donuncaya kadar sakız lekesi olan bölge üzerinde gezdirin.
  Katılaşan sakızı, ağzı küt bir bıçak veya kaşık kullanarak dikkatlice kazıyın.
  Sonra halı üzerinde kalan gevşek sakız parçalarını, elektrik süpürgesiyle veya fırçayla alın.
  İşlemlerden sonra halının liflerine yapışmış halde sakız kalırsa, alkali ve ağartıcı içermeyen bir çay kaşığı deterjan ve 1 bardak suyla bir solüsyon hazırlayın.
  Bu solüsyonu emdirmiş olduğunuz bir bez veya kağıt havluyu, halı veya koltuktaki sakız lekesi üzerinde ovalamadan bastırın.
  Yumuşak başlı bir diş fırçasını nazikçe ve yavaş hareketlerle kullanarak sakızla lekelenmiş olan bölgeyi fırçalayın.
  Daha sonra mümkün olan en az temiz ve ılık su ile halıyı durulayın ve kalan nemi, kuru ve temiz bir beyaz bezle tamponlayarak alın.

  Eğer sakız lekesi inatçıysa ve bu işlemlerden sonra sakız lekesi, halıdan veya koltuktan çıkmıyorsa Dry Center Halı Yıkama Servisi’nden destek alabilirsiniz.
  Dry Center, duvardan duvara halılar için yerinde halı yıkama hizmeti de vermektedir. Özellikle sıcak su püskürten buharlı temizleyiciler sakız kurumuş bile olsa, sakız lekesi için olumlu sonuçlar verebilmektedir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi