Köpek kimliği nasıl çıkartılır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Köpek kimliği nasıl çıkartılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Köpek kimliği nasıl çıkartılır

 2. 2
  Hakan
  Administratör

  Cevap: Kedi Köpek Pasaportu :
  Kimliklendirilmiş kedi ve köpekler için, kedi köpek pasaportu da düzenlenecek. Pasaport üzerindeki numara da ayrıca veri tabanına kaydedilecek. Kedi köpek pasaportu, Bakanlıkça belirlenecek usul ve esaslar dahilinde tahsis edilecek.
  İşletmelerin sorumlu veteriner hekimleri, kayıt altındaki kedi ve köpeklerin satılması durumunda, sahip değişikliğini, hayvanların veri tabanına, pasaportuna işleyecek.
  Hayvanların sahibinin değişmesi durumunda, serbest veteriner hekim hayvanın sahip değişikliğini veri tabanına ve hayvanın pasaportuna işleyecek.
  Sokak hayvanlarının sahiplenilmesi halinde ise kimliklendirilen hayvana ait bilgiler, belediyeler tarafından veri tabanına ve pasaporta kaydedilecek.
  Kimliklendirilmiş kedi ve köpeklerin ölümlerini, işletmenin sorumlu veterineri, sahipsiz hayvanın bulunduğu belediye veterineri veri tabanına işleyecek.
  Sahipli hayvanların ölümlerini ise serbest veteriner hekim veri tabanına aktaracak ve pasaportuna kaydedecek.
  Kedi köpek kimlik kartı gibi kedi ve köpeklerin kimliklendirilmesi ve kayıt altına alınması ve kontrollerine ilişkin tüm işlemler Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü veya ilgili il/ilçe müdürlüğü tarafından yapılacak.
  Sahipli hayvanların kimliklendirilmesi ve kayıt altına alınmasına ilişkin masraflar, hayvan sahipleri tarafından karşılanacak. Kimliklendirmeye ilişkin ücret, her yıl bölge veteriner hekimler odalarının asgari ücret tarifesinde belirlenecek.+ Yorum Gönder
köpek kimliği nasıl çıkarılır,  köpek kimliği nasıl çıkartılır,  köpeğe kimlik nasıl çıkarılır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi