Uyuyan bebeğin gazı nasıl çıkarılır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Uyuyan bebeğin gazı nasıl çıkarılır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Uyuyan bebeğin gazı nasıl çıkarılır

 2. 2
  Hakan
  Administratör

  Cevap: Bebeğinizin Gazını Çıkarma
  Bebeğin meme veya biberonla süt emer*ken yuttuğu şey sadece süt değildir. Besleyici sıvıy*la beraber hiç de besleyici olmayan hava da yutu*lur ve bebek öğününü tamamladığında bu gazdan rahat*sız olabilir. Bebek, yuttuğu havadan ya gaz çıkara*rak ya da geğirerek kurtula*bilir. Meme emilirken her beş dakikada bir yada en azın*dan meme değiştirilirken bebeğin gazı çıkarıl*malıdır. Biberonla beslenirken de ara ara bebeğin gazı çıkarıl*malıdır.

  Bebeğin gazının çıkarılmasının üç yöntemi:

  1- Dik Oturtma Yöntemi: Bebeği kafası öne eğik ola*cak şekilde kucağınıza oturtun ve bebeği koltuk altından tutarken bir eliniz*le göğüs bölgesine destek yapın. Bebeğin kafasının öne düşmemesine gayret ederek bebeğin sırtını ovala*yın veya hafifçe vurun.

  2- Omzunuza Dayama Yöntemi: Bebeği omuzunuz*da sıkıca tutun ve bir elinizle poposunun altından kavrayarak diğer eliniz*le hafifçe sırtına vurun veya ovalayın.

  3- Yüzü Yana Yatacak Şekilde Kucağa Yatırma Yöntemi: Bebeği bir bacağını*zın üzerinde yüzü bir yana bakacak, midesi bir bacağını*zın üzerinde olacak şekilde kucağınıza yatı*rın. Bir elinizle bebeği sıkıca kavrayın ve diğeriy*le hafifçe sırtına vurun ve ovalayın.
+ Yorum Gönder
uyuyan bebeğin gazı nasıl çıkarılır,  memede uyuyan bebeğin gazı nasıl çıkarılır,  bebeğin uyurken gazı nasıl çıkarılır,  emerken uyuyan bebeğin gazı çıkarılır mı,  uyuyan bebeğin gazı çıkarılır mı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi