Peygamberimiz olmasaydı neler olurdu

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Peygamberimiz olmasaydı neler olurdu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Peygamberimiz olmasaydı neler olurdu

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: peygamberimiz olmasaydı neler olurdu

  peygamberimiz olmasaydı neler olurdu hakında bilgi  Allahü teâlânın Peygamberler göndermesi, bütün mahluklara rahmet ve ihsandır. Allahü teâlâ, kendi varlığını ve sıfatlarını, bizim gibi aciz insanlara, bu büyük Peygamberleri ile haber verdi. Beğendiği şeyleri, beğenmediklerinden bunlar vasıtası ile ayırdı. İnsanlara dünya ve ahirette faydalı şeyleri zararlılarından, bunların aracılığı ile ayırt etti. Eğer Peygamberler gönderilmeseydi, akıl, Allah’ın varlığını anlayamaz, Onun büyüklüğünü kavrayamazdı.

  Peygamberlerin haber verdikleri, Allahü teâlânın üstün sıfatlarının var olduğu, Peygamber gönderdiği, meleklerin günahsız olduğu, öldükten sonra herkesin dirileceği, Cennette sonsuz nimetler ve Cehennemde azaplar bulunduğu ve İslamiyet’in bildirdiği daha nice şeyler, akıl ile anlaşılamaz.

  İnsanları var eden ve varlıkta kalabilmeleri için gereken her nimeti gönderen, Allahü teâlâdır. İyilik edene şükretmek gerektiğini herkes bilir. Allahü teâlânın nimetlerine nasıl şükredileceğini bilmek için de, yine Peygamberler gerekir. Onların bildirmediği şükür ve saygı, Ona layık olmaz. Ona nasıl şükür olunacağını, insan bilemez. Ona karşı saygısızlık olan bir şeyi, şükretmek ve saygı sanabilir. Şükredeyim derken, saygısızlık yapabilir. Allahü teâlâya nasıl şükredileceği, ancak Peygamberlerin bildirmeleri ile anlaşılır. 3. 3
  Ziyaretçi
  hiç bir şey kavrayamazdık 4. 4
  Ziyaretçi
  Kimse birbirleri ile ilgilenmez, putlara tapar, kız çocuklari diri diri gomer , icki icer kisacasi dunyada hic iyilik olmazdi.

+ Yorum Gönder
peygamberimiz olmasaydı,  peygamberler olmasaydı ne olurdu,  eger peygamberimiz.olmasaydi,  peygamberler olmasaydı biz ne olurduk,  peygamberimiz olmasaydi ne olurdu
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi