Kulak uğuldaması nasıl geçer

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kulak uğuldaması nasıl geçer ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1

 2. 2
  Hakan
  Administratör

  Cevap:
  Kulak Uğultusu

  Kulak uğultusu var olmayan seslerin kişi tarafından duyulmasıdır. Kulak uğultusu belirtileri ve tedavisi şöyle sıralanır;

  Kulak çınlaması etrafta gürültü olmadığı zaman duyulan rahatsız edici sestir. Bu hem herhangi bir kulak rahatsızlığının hem de kalp damarlarına bağlı hastalıklar ve kansızlık dahil başka hastalıkların belirtisi olabilir. Bu seslerin duyulmasına neden olan mekanizma anlaşılamamıştır. Kulak çınlaması ekseriyetle işitme kaybına bağlıdır.

  Belirtiler

  - Kulakta zil, uğultu, ıslık gibi sesler duymak.

  - işitme kaybı.

  Teşhis

  Kulaklarınızdaki zil sesi, vızıltı ya da benzer seslerin görünürde bir kaynağı yoksa, muhtemelen kulak çınlaması sorununuz vardır. Bu gibi sesler ara sıra ya da sürekli olabilir ve ses yüksekliği değişebilir;kalp sesleriyle de eşzamanlı olabilir.

  Kulak çınlamasında,doktorunuz önce enfeksiyon, kulak tıkanması, otoskleroz, menier hastalığı, akustik travma, irsi sağırlık ya da iş şartlarının neden olduğu işitme kaybı gibi bozuklukların varlığını araştıracaktır.

  Doktorunuz kulağınızdaki sesin nedenini belirlemek için bir dizi test yapabilir; kulağınızı muayene ettikten ve işitme testlerini yaptıktan sonra bilgisayarlı tomografi çekilmesini de önerebilir.
+ Yorum Gönder
kulak uğuldaması nasıl geçer
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi