Tüketici sorunları hakem heyetinin görevleri

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Tüketici sorunları hakem heyetinin görevleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Zulal
  Üye

  Cevap: Hakem heyetleri görev, yetki ve çalışma kapsamı dışında olan başvuruları direk ilgili kuruluşlara intikal ettirir.

  -Tüketiciler ile satıcı ve sağlayıcılar arasında çıkan uyuşmazlıkları çözmek amacıyla il ve ilçe merkezlerinde hakem heyetleri kurulur.Tüketici mahkemelerinde delil olarak ileri sürülebilecek kararları alırlar.

  - İl hakem heyetleri il merkezi sınırları içinde, ilçe hakem heyetleri ise ilçe sınırları içinde görevli ve yetkilerini sürdürür.

  - Şikayet Başvuruları, tüketicinin mal veya hizmeti satın aldığı veya tüketicinin ikametgahının bulunduğu yerdeki hakem heyetine yapılır.

  - Büyük illerde bulunan il hakem heyetleri, mal ve hizmet bedeli Bakanlıkça her yıl Aralık ayı içinde tespit ve ilan edilecek tutarın üzerindeki uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkilidir. 3. 3
  Ziyaretçi
  Çok teşekkür ederim sizlere konu için+ Yorum Gönder
tüketici sorunları hakem heyeti görev ve yetkileri broşür,  tüketici sorunları hakem heyetlerinin görev ve yetkileri nelerdir ,  tüketici sorunları hakem heyetlerinin görev ve yetkileri,  tüketici sorunları hakem heyeti görev ve yetkileri,  tüketici sorunları hakem heyeti görev ve yetkileri nelerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 13 kişi