Ekmek nerelerde nasıl üretilir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Ekmek nerelerde nasıl üretilir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1

 2. 2
  Suskun Karizma
  Özel Üye

  Cevap: SOFRADAKİ EKMEK BİZE NEREDEN VE NASIL GELİYOR


  Çiftçi buğday başaklarını toplar, harmana getirir. Buğday tanelerini başaktan ayırır, çuvallara doldurur. Çuvalları değirmene götürür. Değirmende buğdaylar öğütülür, un haline getirilir. Un çuvallara doldurulur. Çuvallardaki unlar fırınlara götürülür. Fırıncı bir kazana un doldurur. Üzerine su döker. İyice yoğurarak hamur yapar. Hamuru küçük parçalara ayırarak içinde ateş yanan fırına koyar. Fırında pişen hamurlar ekmek olur. Fırıncı pişen ekmeklerin bir kısmını raflara dizer, bir kısmını bakkala satar. Biz de gider, en yakın bakkaldan veya fırından ihtiyacımız kadar ekmek alırız.

  Ekmek, temel beslenme gıdamız olduğu için, Allah'ın bize verdiği büyük nimetlerden biridir. Bu büyük nimetin kıymetini bilmeli, çöpe atmamalıyız. Ekmeği çöpe attığımız zaman başta buğdayı yaratan Allah'a, sonra ekmek oluncaya kadar emeği geçen çiftçiye, değirmenciye, fırıncıya ve ekmeği satın almamız için gereken parayı kazanan babamıza saygısızlık yapmış oluruz.
 3. 3
  Ziyaretçi
  un ile fırında hamur yapılarak üretilir 4. 4
  Ziyaretçi
  ekmeğin satışa sunulduğu yer neresidir

+ Yorum Gönder
ekmek nerede üretilir,  ekmek nerelerde nasıl üretilir,  ekmeğin üretildiği yer neresidir,  ekmek merede üretirler,  ekmek nerelerde kullanılır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 11 kişi