Televizyonu yakından izlemenin sakıncaları nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Televizyonu yakından izlemenin sakıncaları nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Televizyonu yakından izlemenin sakıncaları nelerdir

 2. 2
  Suskun Karizma
  Özel Üye

  Cevap: Televizyonu yakından izlemenin sakıncaları nelerdir hakkında

  Televizyonu yakından izlemenin sakıncaları nelerdir


  Bağışık sistemini olumsuz yönde etkilemektedir.
  Çocuklarda erken ergenliğe neden olmaktadır.
  Televizyon karşısında saatlerce hareketsiz kalmak obeziteye yol açmaktadır.Liverpool üniversitesinde yapılan araştırmaya göre televizyonda yayınlanan gıda reklamları yüzünden çocuklarda abur cubur yeme oranını %134‘e çıkartmaktadır.
  Bunlar araştırmalar sonucu ortaya çıkan sonuçlardır. Televizyonun diğer zararları ise yayınlanan uygunsuz haber, cinsellik, şiddet gibi görüntülerin çocukların gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca bu seviyesiz programlar nedeniyle çocuklarda uyku problemi görülebilmektedir. İnsanları gerçekten uzaklaştırıp olumsuz etkilerini üzerlerine taşıyan televizyonlar görsel ve sesli imkanı ile yanlış kararları doğru olarak gösterebilmektedir.

  Televizyonun çocuklar ve gençler üzerindeki etkisi hatta toplum üzerindeki etkisi tartışılamaz bir durumdur. Televizyonun canlı bir bomba olduğunu unutmayın. Çocuklarımızı mümkün olduğunca televizyondan uzak tutmalıyız.
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi