Pert kaydı vardır ne demek

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Pert kaydı vardır ne demek ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Pert kaydı vardır ne demek

 2. 2
  Forumacil
  Özel Üye

  Cevap: Pert kaydı vardır ne demek

  Hasarlı oto işiyle uğraşmakta olan Galerici, kaportacı ustaları. sigorta şirketlerinden ihale sisteminden hasarlı araçları satın alıp onardıktan sonra satmaktalar. Satılan araçlar son 6 aydır geri dönmekte birlikte sebebi ise sigorta şirketleri pert olarak sattıkları araçları bir daha kasko yapmamaları.

  Araçlara ağır hasarlı ibaresi koymakla birlikte yetkili servislerde Araçları karalamakta. bu yüzden araçların satışlarında sorun yaşanıyor. Arabaları geri almak durumunda kalan esnaf galeri sahibi mağdur oluyor. Araç pert gözüktüğü için sigorta yapılamıyor KASKO poliçesi kesilemiyor. Bu tüm sigorta şirketlerini kapsıyor. Bu sebepten dolayı araçlarını geri alan esnaf sürekli tüketici ile kavga ediyor ne olacak bu işin sonu.  Ciddi. hukuki sorunlar yaşanmaya başladı.Bu durumda tabiî ki yüzlerce kişi mağdur oluyor. Bana yüzlerce mail geliyor. Burada satıcı, alıcı, acente ve sigorta şirketleri çok büyük bir iş potansiyelinden yoksun kalıyor.Buna sigorta şirketleri çok acil çözüm bulmaları gerekmekte dir.nasıl mı Örneğin ek prim alarak kasko kesilebilir.Bu sebebi bu oluşumu sektör, sigortacılar birliği,sigorta dernekleri,tüm idareci ve yöneticilere aktarmanız ve bu durumdaki mağdur olan yüzlerce kişinin haklarını koruyacağımıza inanıyorum.

  Çünkü sigorta şirketleri bu kazalı araçları (ORTALAMA AYDA 300 ADET)satıyor .Bu araçlar en fazla 5 yaşında,yani ekonomik değeri yüksek araçlar..Madem bu araçların tekrar piyasaya dönmesini KASKO kesilmesini istemeyen şirketler hurda olarak satsınlar.Böylece araçlar onarılmayıp yedek parça olur.Bu tarz böyle pertten alınan ve satılan yüksek modelli ve değerli araçlar her biri milli servet kaybına uğramış oluyor.Bu araçlar daha çok sorun yaratma dan bir an evvel çözüm üretmek zorundalar.Acentenin iş kaybı, gibi bir çok sektör zarar görecektir
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi