Bilinçsiz ilaç kullanımı sağlığımızı nasıl etkiler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Bilinçsiz ilaç kullanımı sağlığımızı nasıl etkiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Bilinçsiz ilaç kullanımı sağlığımızı nasıl etkiler

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Bilinçsiz ilaç kullanımı sağlığımızı nasıl etkiler hakkında yazı


  Bir ilaç, bir hastalık için bir kişiye verilirken, aynı hastalık için başka bir kişiye verilmeyebilir. Kişinin o ilaca alerjisi olabilir, dozunu o kişiye göre daha farlı ayarlamak gerekebilir.
  Bilinçsiz ilaç kullanımı insan sağlığını olumsuz yönde etkiliyor, hatta bazı durumlarda ölüme dahi yol açabilecek ciddi sorunlar doğurabiliyor.
  Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Farmakoloji ve Klinik Farmakoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Sinan Çavun, bilinçsiz ilaç kullanımının, sağlık konusunda ülkede yaşanan sorunlar içerisinde önemli yer tuttuğunu söyledi. İlaçların, çeşitli hastalıkları tedavi etmek amacıyla kullanılan madde veya ürünler olduğunu dile getiren Çavun, ancak kullanımlarının, dozlarının ve içeriklerinin, sadece ilacı alan kişinin hastalığına göre değil, yaşa, kiloya, hastalığın hangi evrede olduğuna, yan etkilerine, kişinin diğer hastalıklarına, cinsiyetine ve hastalığın nekadar süredir devam ettiğine bağlı olarak ayarlanabileceğini vurguladı.
 3. 3
  Ziyaretçi
  bilinçsizce ilaç kullanmak başka hastalıklara davetiye çıkarmaktır. 4. 4
  Ziyaretçi
  evet çok haklısın bence hiç kimse doktor tavsiyesi olmadan ilaç içmemeli

+ Yorum Gönder
bilinçsiz ilaç kullanımı ile ilgili sözler,  bilinçsiz ilaç kullanımı hangi hastalıklara yol açar,  bilinçsiz ilaç kullanımı ile ilgili yazılar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi