Enerji Tasarrufu ile ilgili Yazılar

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Enerji Tasarrufu ile ilgili Yazılar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Enerji Tasarrufu ile ilgili Yazılar

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Enerji Tasarrufu ile ilgili bilgi


  Enerji tasarrufu haftası her yıl Ocak ayının 2. haftasında kutlanır. Bu günün anlam ve önemini bilmemiz ve hayatımızda da her alanda enerji tasarrufu yapmamız gerektiğinin farkında olmamız gerekmektedir. Çünkü ülkemizde ve dünyada tükenen kaynaklar arasında yer alan enerji kaynaklarının bilinçli kullanımı bizden sonraki nesiller için büyük bir önem taşımaktadır. Petrol, Doğalgaz, Kömür, Linyit, Çeşitli yeraltı madenleri, Su vb. gibi günlük hayatımızda çok fazla yer eden kaynaklar tükenen enerji kaynaklarına örnek olarak gösterilebilir.

  Her yıl Ocak ayının ikinci haftasında kutlanan enerji tasarrufu haftası ile ülkemizde bu bilinç oluşturulmaya ve devam ettirilmeye çalışılmaktadır. Çünkü kullandığımız tüm enerji kaynakları tükenebilir niteliktedir. Evlerimizde kullandığımız elektrik enerjisi, çamaşır makinesi, buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın vb eşyaların çalışmasında ana kaynaktır ve elektrik enerjisinin tasarruflu kullanılması hem ülke ekonomisine katkı sağlar hem de aile bütçesine katkı sağlar. Hayatımızın birçok alanında yer eden ve günlük yaşantımızı çok kolaylaştıran enerji kaynakları vasıtasıyla kullanılan araçların bizden sonraki nesillerin de kullanması için tutumlu olarak kullanmamız gerekmektedir. Bu bilinci hem kendimiz edinmeli hem de başkalarına aşılamalıyız.
 3. 3
  Ziyaretçi
  çok güzel olmus yardimci oldun 4. 4
  Ziyaretçi
  Yazı için teşekkür ederim ödevimi bitirdim

 5. 5
  Ziyaretçi
  Enerji tasarrufu ile ilgi slogan acil ödev için

 6. 6
  Ziyaretçi
  Enerji tasarrufu yaparak israf etmemeliyiz buzdolapını fırını suyu acık bırakmamaktır.

+ Yorum Gönder
enerji tasarrufu ile ilgili yazı,  enerji tasarrufu ile ilgili yazı kısa,  enerji tasarrufu ile ilgili kısa yazılar,  enerji ve tasarruf ile ilgili yazı,  enerji tasarrufu ile ilgili kısa yazı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi