Kul Hakkı Yemeyin ile ilgili Ayetler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kul Hakkı Yemeyin ile ilgili Ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1

 2. 2
  İlk Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: kul hakkı yemeyin ile ilgili ayetler


  2. Sure (Bakara Suresi), 188. Ayet
  Aranızda birbirinizin mallarını haksız yere yemeyin. İnsanların mallarından bir kısmını bile bile günaha girerek yemek için onları hakimlere (rüşvet olarak) vermeyin.


  4. Sure (Nisâ Suresi), 29. Ayet
  Ey iman edenler! Mallarınızı aranızda batıl yollarla yemeyin. Ancak karşılıklı rıza ile yapılan ticaretle olursa başka. Kendinizi helak etmeyin. Şüphesiz Allah size karşı çok merhametlidir.


  4. Sure (Nisâ Suresi), 2. Ayet
  Yetimlere mallarını verin. Temizi pis olanla (helâli haramla) değişmeyin. Onların mallarını kendi mallarınıza katıp yemeyin. Çünkü bu, büyük bir günahtır.


  “Sorumluluk,ancak insanlara zulmedenlere ve yeryüzünde haksız yere taşkınlık edenlere aittir.İşte böylelerine acı bir azap vardır.” (ŞURA SURESİ – 42.AYET)

  MUTAFFIFIN 1..6
  Ölçü ve tartıda hile yapanların vay haline . Onlar insanlardan bir şey ölçüp aldıkları zaman ölçüyü tam alırlar . Kendileri insanlara bir şey ölçtükleri veya tarttıkları zaman eksik yaparlar . Onlar tekrar diriltileceklerini sanmıyorlar mı? Büyük bir gün ki O gün tüm insanlar alemlerin Rabb’i karşısına ayağa kalkacaklardır .

  ŞUARA SURESI / 181..183
  Ölçüyü , tartıyı tam yapın , eksiltenlerden olmayın . Doğru dürüst tartıyla tartın . İnsanların mallarının değerini normal fiyatların altına düşürmeyin ve yeryüzünde fesatlık yapmayın . 3. 3
  Ziyaretçi
  Çok işime yaradı çok teşekkürler:-)+ Yorum Gönder
kul hakkı ile ilgili ayetler,  kul hakkı ayet,  hak yemek ile ilgili ayetler,  kuranda kul hakkı ile ilgili ayetler,  kuranda kul hakkı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 14 kişi