Freud Kimdir Neler Yapmıştır

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Freud Kimdir Neler Yapmıştır ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Freud Kimdir Neler Yapmıştır

 2. 2
  Galus
  Özel Üye

  Cevap: Freud Hakkında Bilinmeyenleri bir araya topladık ve bakın Freud neleri kurmuş ve hangi işler ile uğraş vermiştir.
  işte Freud un yaptıkları ile ilgili bilgiler.


  1.Kişiliğin 5 farklı dönemden geçerek geliştiğini öne süren Psikoanalitik Kuram'ın kurucusudur.
  2.1876 yılında fizyolojist Brücke'nin laboratuvarına girdi, burada anatomopatoloji ve insan sinir sistemi üzerine araştırmalar yaptı.
  3.1883'te dönemin ünlü beyin anatomisi ve nöropatoloji uzmanı Dr. Theodor Meynert'in yönetiminde psikaytri kliniğinde asistan olarak çalışmaya başladı.
  4.1884'de kokain üzerine bir inceleme yapmakla görevlendirildi. 1884'te kokainin analjezik özelliklerini keşfetti, anestezik niteliklerini ise sezinledi.
  5.Charcot'dan çok etkilendi,Charcot'nun konferanslarını Almancaya çevirdi ve 1886'da yayımladı.
  6.1886'da Paris'ten ayrılarak Berlin'e gitti. Burada çocuk nöropatolojisiyle ilgilendi. Viyana'ya dönerek özel hekimliğe başladı. 1886 ekim ayında 4 yıldır nişanlı olduğu Martha Bernays ile evlendi. Sinir hastalıkları ve histeri şikayetiyle kendisine başvuranlar üzerinde dönemin ünlü tedavi yöntemlerini, elektroterapi ve hipnotizmayı uyguladı. 1887'de Dr. Bernheim'in Telkin ve Telkinin Tedavideki Uygulamaları Üstüne adlı kitabını çevirdi.  Psikanalizin kurucusu olan Sigmund Freud 06 Mayıs 1856 tarihinde dünyaya gelmiştir. Paris ve Vivenna’da eğitim gören Freud lisede İngilizce, Latince veFransızca öğrenirken kendi çabalarıyla da İbranice, İspanyolca ve İtalyanca öğrendi. 1881′de tıp öğrenimini bitirdi. 1883′te dönemin ünlü beyin anatomisi ve nöropatoloji uzmanı Dr. Theodor Meynert’in yönetiminde psikaytri kliniğinde asistan olarak çalışmaya başladı.


  1897′de Oedipus Kompleksi, 1900′de Düşlerin Yorumu (iki cilt) adlı eserler ortaya çıktı.Freud, 1910 – 1920 yıllarında Psikanaliz Üzerine, Bir Paranoya Vakası Özyaşam Öyküsü Üzerine Psikoanalitik Gözlemler: Başkan Screber, Totem ve Tabu, Narsizmin İncelenmesine Giriş, Yas ve Melankoli adlı eserleri yayımladı. 1903′te Vienna’da Psikanalizm cemiyetini kurdu.
+ Yorum Gönder
freud kimdir neler yapmıştır,  freud neler yapmıştır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi