Türkiye'nin En önemli özelliği Nedir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Türkiye'nin En önemli özelliği Nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Türkiye'nin En önemli özelliği Nedir

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Türkiye'nin En önemli özelliği Nedir

  Türkiye'nin özellikleri nelerdir


  Türkiye, resmî adıyla Türkiye Cumhuriyeti

  , Kuzey yarımkürede eski dünya karaları denilen, Avrupa ve Asya kıtalarının kesişme noktasında bulunan bir ülke. Ülke topraklarının bir bölümü Anadolu Yarımadasında, bir bölümü ise Balkan Yarımadası'nın uzantısı olan Trakya'da bulunur. Ülkenin üç yanı Akdeniz, Karadeniz ve bu iki denizi birbirine bağlayan Boğazlar ile Marmara Denizi ve Ege Denizi ile çevrilidir. Komşuları Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan (Nahçıvan Özerk Bölgesi) ile, İran, Irak ve Suriye'dir.
  Çağdaş Türkiye, Osmanlı Devleti'nin I. Dünya Savaşı sonunda yıkılmasından sonra, Osmanlı'nın Türk nüfus çoğunluğuna sahip toprakları üzerinde kurulmuştur. 1923 yılında cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk, çağdaş Türk devletinin kurucusu olarak kabul edilir.
  Birleşmiş Milletler, Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü, Avrupa Konseyi, İslam Konferansı Örgütü, Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Dünya Ticaret Örgütü, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü, Ekonomik İşbirliği Örgütü Türkiye'nin üye olduğu uluslararası örgütlerdendir[21]. 3 Ekim 2005 tarihinden itibaren Avrupa Birliği'ne tam üyelik için müzakerelere başlanmıştır.[22]

 3. 3
  Ziyaretçi
  ben beğendim Türkiye'nin En önemli özelliği hakkında bilgi sahibi oldum 4. 4
  Ziyaretçi
  aynen ok iyi ya bir bilsen beni ne kadar sevindirdin

 5. 5
  Ziyaretçi
  çok güzel teşekkür ederim

 6. 6
  Ziyaretçi
  Çok iyi ve açık bilgi veriyor.Ve insanlara iyi güzel ve doğru açık bilgi verdiği için kendisine teşekkür ederim.Ödevimede yardımcı oldun.TŞK.

 7. 7
  Ziyaretçi
  Sagolun ama bana on ÖZellik lağzımdı Gine'de çok yardımcı oldunuz

+ Yorum Gönder
türkiyenin belirgin özellikleri,  türkiyenin özellikleri kısaca,  turkiyenin ozellikleri,  türkiyenin en belirgin özellikleri,  türkiyenin özellikleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi