Paslanma Nedir Korunma Yolları Nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Paslanma Nedir Korunma Yolları Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Paslanma Nedir Korunma Yolları Nelerdir

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Paslanma Nedir Korunma Yolları Nelerdir

  Paslanma Nedir Korunma Yolları Hakkında Bilgi


  Paslanma nedir? ve Korunma Yolları
  Metal ve alaşımların çevreleri ile kimyasal ve elektrokimyasal reaksiyonları sonucu bozulmalarını korozyon deyimi olarak tanımlarız. Korozyon deyimi yalnız metalik malzemeleri kapsar ve oluşumunu sağlayan reaksiyonun cinsine göre iki cins korozyon türü vardır.
  Kimyasal,
  Elektrokimyasal korozyon.
  Elektrokimyasal olay elektrik yükü ayrımını getirir. Elektrolitle anot ve katot adı verilen iki elektrot sistemi oluşur. Elektrolit iyonik iletkenliğe sahiptir. Katot elektrokimyasal anlamda daha soy olan metaldir. Sistemde meydana gelen olay, elektrik ayrımı ile oluşan anyon ve katyonların reaksiyonudur. Olayın neticesi korozyon ürünüdür. Kimyasal korozyonunda elektrokimyasal mekanizma ile oluştuğu bilinmektedir. Kimyasal korozyon, metalik malzemelerin gazlarla reaksiyonu olarak tanımlanır. Korozyon ürünü olarak ortaya çıkan ve metal yüzünü örten oksit tabakası iyonik ve elektronik iletkenliğe sahip elektrolittir.
+ Yorum Gönder
paslanma nedir paslanmadan korunmak için gerekli yöntemler,  paslanma nedir ,  paslanmadan korunma yolları,  paslanmadan korunmak için gerekli yöntemler,  paslanmadan korunmak için gerekli yöntemler nelerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi