Beden Temizliği Nedir Kısaca

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Beden Temizliği Nedir Kısaca ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Beden Temizliği Nedir Kısaca

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Beden Temizliği Hakkında Kısa Bilgi

  Temizlik Pisliklerden arınmak. Kalpte bulunan kötü düşüncelerden kurtulmak ve kötü huyları terk etmek. Bedene ve ruha zarar veren, onların rahat ve huzurlarını bozan pisliklerden, kötülüklerden uzaklaşmak.

  Beden ve ruh sağlığının temel şartı temizliktir. İnsanın yiyip içtiği gıdaların, giydiği elbiselerinin, kullandığı eşyalarının, içinde oturduğu evinin ve çevresinin pisliklerden temizlenmesi, sağlıklı bir hayat için şarttır.

  Temiz insanın tabiatı zinde, vücudu sağlamdır. Hergün bayağı, pis işlerle uğraşan insan, çok kere kirlenir, pislenir. Bunlardan temizlenmesi gerekir. Çünkü kirlilik, pislik çeşitli hastalıklara sebep olduğu gibi, insanların rahatını, huzurunu da kaçırır. Öyle haller vardır ki, insanın pislenmemesi, kirlenmemesi mümkün değildir. Yediklerinin, içtiklerinin hazminden sonra helaya gitmeye ihtiyaç duyması ve bu sebeple bedeninin kirlenmesinden insan kurtulamaz. Bu kirlilikten temizlenmek, bir ihtiyaçtır. İnsanın yaratılışında var olup, nefsinin arzularından olan şehvet duygularının tatminden sonra, fikrinde ve beyninde yorgunluk, bedeninde elektriki birikim ortaya çıkar. Bunlar ancak gusülle, bütün bedeni yıkamakla, temizlenerek giderilir.
 3. 3
  Ziyaretçi
  beden temizliği konusu için teşekkürler çok faydalandım 4. 4
  Ziyaretçi
  çok saolun ödevime yardımcı oldunuz

 5. 5
  Ziyaretçi
  Odevımde cok yardımcı oldunuz. TEŞEKKURLER

 6. 6
  Ziyaretçi
  Teşekkür ederim ödevime çok yardımcı oldunuz

+ Yorum Gönder
beden temizliği nedir,  beden temizliği nelerdir,  beden temizliği nedir kısaca,  beden temizligi nedir,  beden temizliğini kısaca yazın
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 7 kişi