Dengesiz Beslenmenin Zararları Kısaca

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Dengesiz Beslenmenin Zararları Kısaca ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Dengesiz Beslenmenin Zararları Kısaca

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Dengesiz Beslenmenin Zararları Kısaca

  Yetersiz ve Dengesiz Beslenmenin Zararları


  Yetersiz Beslenme ve ZararlarıBir insan için, yaşamı boyunca en dikkat etmesi gereken konulardan biri beslenme konusu olmaktadır. Çünkü, vücudumuzun belli bir sistemi vardır ve bu sistem, bir çok vitamin, mineral, protein gibi ihtiyaçlara sahiptir. Tüm bu ihtiyaçlarını ise; ancak tüketmiş olduğunuz besinlerden karşılayabilir ki bu nedenle beslenme çok önemlidir. Eğer, siz yeterince düzenli ve yeterli bir biçimde besleniyor iseniz vücudunuzun bu aşama da ki isteklerini çok daha rahat ve çok daha sorunsuz bir biçimde giderebilirsiniz. Lakin, düzensiz ve yetersiz besleniyor iseniz vücudunuzun bu konuda ki isteklerini gidermeniz mümkün olmaz ki bu durum da sizlere ciddi oranda zarar sağlar. Vücudunuzda tam olarak istediği düzene kavuşamaz.

  Kişinin; büyüme, gelişme ve vücutsal fonksiyonlarının çalışması konusunda ciddi oranda zarar sağlar,

  Bağışıklık sisteminizde zayıflamaya yol açar ve çok daha kısa süre içerisinde kilo alır ve bir çok hastalığa karşı açık olursunuz,

  Sahip olduğunuz hastalıkların çok uzun dönemli, tedavilerin ise zor olmasına neden olur,

  Obezite yani şişmanlık sorununa ciddi oranda ortam sağlar,

  Zihinsel açıdan sorunlara ve geriliğe neden olur,

  Cilt ve fizik konusunda istenmeyen bir yapıya sahip olunmasına neden olur,


  Yukarıda yer alan maddelerin hiç biri ile karşılaşmak istemiyor iseniz, mutlak suret ile düzenli, dengeli ve yeterli bir biçimde beslenmeye özen göstermelisiniz. Bu konuda yeterince özenli ve dikkatli hareket etmez iseniz bu durum sizlere fazlası ile zarar sağlayacak ve yukarıda yazmış olduğumuz zararlı durumlara meydana çıkaracaktır.
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi