Türk Kızılayı Ne Tür Hizmetler Verir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Türk Kızılayı Ne Tür Hizmetler Verir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Türk Kızılayı Ne Tür Hizmetler Verir

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Türk Kızılayı Kimlere Nasıl Yardım Eder

  Kızılay fakirlere, deprem, sel baskını, toprak kayması, yangın, savaş gibi felaketlere uğrayanlara, hastalara, kimsesizlere ve yaşlılara yardım eder.
 3. 3
  Ziyaretçi
  işime yaradı çok iyi kısa ve bilgilendirici bir yazı hazırlamışsınız 4. 4
  Ziyaretçi
  Kızılay bir yardım kuruluşudur. Savaşta ve barışta halkın karagün dostudur. Savaşta yaralananlara ölenlerin ailelerine yardıma koşar. Yaraları sarar. Her türlü yardımı yapar. Barışta yangın sel deprem felaketlerine uğrayanlara sıcak yardım elini uzatır. Fakirleredüşkünlere kimsesizlere yardım eder. Onlara yiyecek giyecek içecek yakacak çadır ve para yardımı yapar. Kızılay‘ın halka yaptığı yardımlar yine halkın bu kuruluşa yaptığı yardımlardan bağışlardan oluşur. Durumu iyi olan her vatandaş Kızılay’a yardım etmelibağışta bulunmalıdır. Hepimiz Kızılay‘a yardım edelim. Kızılay Kurban Bayramında kestiğimiz kurban derisini bu kuruluşa bağışlayalım. Kızılay’a yaptığımız yardım fakire fukarayafelakete uğrayanlara yapılmış sayılır. Biz de bir gün felakete uğrarsak bizim de yardımımıza koşar. pulu alalım.
  29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanır. Okullarda radyo ve televizyonlarda gazete ve dergilerde Kızılay’ın faydaları amaçları anlatılır. Kızılay’la ilgili sergiler açılır. Çalışmalar halka gösterilir.
  Kızılay’ın merkezi Ankara’dadır. Türkiye’nin her il ve ilçesinde şubesi vardır. Okullarda Kızılay Kolu kurulur ve çalışır. Öğrencilerin üye olduğu bu kol Kızılay’a pul satarak yardım toplar.

  KIZILAY’IN GÖREVLERİ VE ÇALIŞMALARI

  1.Doğa olaylarında zarar görenlere çadır battaniye giysi ve yiyecek yardımları yapar. Bunun için önceden bu maddeleri depo eder.
  2.Yoksul kimsesiz ve düşkünler için aşevleri açar.
  3.Sağlık merkezleri kurar. Kurduğu kan bankası ile halkın yaptığı kan bağışlarını kabul edergereksinme duyanlara bu kanları verir.
  4.Hemşire yetiştirmek için okullar açar.
  5.Savaşta geçici sağlık merkezleri kurar.
  6.Gezici hastaneler kurar.

 5. 5
  Ziyaretçi
  güzel bilgilendirici bir yazı olmuş bu yazı sayesinde 100 alacağım :)

 6. 6
  Ziyaretçi
  ben türkkızılayı çok sevdim

+ Yorum Gönder
kızılay ne tür hizmetler verir,  kızılay kimlere hizmet verir,  kızılay ne tür hizmetler vermişti,  kizilay kimlere yardim yapiyor,  kızılay kimlere yardım eder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi