Ağaçların özellikleri Kısaca

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Ağaçların özellikleri Kısaca ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Ağaçların özellikleri Kısaca

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Ağaçların Özellikleri Kısaca


  Ağaçlar, yaşamları boyunca büyümeyi sürdüren odunsu bitkilerdir. Ağaçların biçimleri, büyüklükleri ve yaşam süreleri, türden türe değişkenlik gösterir.

  Yeryüzünde, narin süs Ağaçlarından, dev sekoyalara kadar 20.000 kadardan fazla Ağaç türü olduğu bilinmektedir. Bilinen en yaşlı Ağaç, Kaliforniya’da bulunan 4700 yaşındaki bir çam ağacıdır. Bilinen en uzun boylu Ağaçsa, Avustralya’da bulunan yaklaşık 150 m. boyundaki bir okaliptüs ağacıdır. Ağaç türlerinin en çeşitli olduğu yerler, tropikal yağmur ormanlardır. Ülkemizde de çok sayıda Ağaç türü bulunur. Ağaçların biçimleri ve büyüklükleri birbirinden ne kadar farklı olursa olsun, iki Bitki grubundan birine aittirler. Açık tohumlular ya da kapalı tohumlular. Kapalı tohumlu bitkiler, tohumu koruyucu bir tabakayla kaplı, çiçekli bitkilerdir. Bilinen bitki türlerinin %90ı kapalı tohumludur. Açık tohumlu bitkilerse, koruyucu bir tabaka ile kaplanmamış tohumlar üreten Ağaçlar ve çalılardır. Bunlar, çiçek açmazlar. En bilinenleri, servi, çam, ladin, ginko gibi Ağaçlardır.
 3. 3
  Ziyaretçi
  Ağaçlar öncelikle insanlara oksijen kaynağı sağlarlar. 4. 4
  Ziyaretçi
  Cevizin altında uyursanız uykunuz gelir,söğütün altında yatarsanız başınızın ağrısı varsa yada bir ağrınız varsa geçer.Çünkü aspirin söğütten yapılır.

 5. 5
  Ziyaretçi
  Bence sert maddedir

+ Yorum Gönder
ağaçların özellikleri,  ağacın özellikleri,  ağaçların ortak özellikleri,  agacin ozellikleri,  agaclarin oze
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi