Kısa Boyluların Giyim Tarzı Nasıl Olmalı

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kısa Boyluların Giyim Tarzı Nasıl Olmalı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Kısa Boyluların Giyim Tarzı Nasıl Olmalı

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Kısa Boyluların Giyim Tarzı Nasıl Olmalı

  1. Monokrom Giyinin
  Baştan aşağı aynı renkte giyinmek uzun bir silüet yaratmanıza yardımcı olur. Çok renk ve desen bu silüeti bozabilir.

  2. Yüksek Topuklara Merhaba!
  Kısa boylu kadınlar için en açık ve benimsenmiş moda önerisi topuklu ayakkabı giymektir. Ne kadar kısa olursanız olun bir çift topuklu ayakkabı size fiziksel olarak ekstra yükseklik verecektir. Eğer ince topuklu ayakkabılarda sendeliyorsanız neden bir de dolgu topuklu ayakkabıları denemiyorsunuz? Daha güvende olursunuz.

  3. Yüksek Bel Giyinin!
  Daha uzun görünmenin bütün olayı orantıdan geçiyor. Yüksek bel şort, pantolon ya da etek göz yanılması yaratır. Daha uzun ve narin bir görünüm sağlar.

  4. Maxilerden Korkmayın!
  Uzun elbiseler ya da etekler her zaman kısa boylu kadınların ana takıntısı olmuştur. Uzun, pileli eteklerin sizi yutmak gibi bir eğilimi vardır. Belki maxi eteklere karşı olan korkunuz bu yüzdendir ? Kısa Boylu Kadınlar İçin Giyim Önerileri moda giyim Kısa boylular için önerim; maxi elbiseleri kendinize yakıştırın. Pürüzsüz kolon-stil etek ve elbiseleri bir deneyin!

  5. Bacaklarınızı gösterin!
  Eğer düzgün bacaklarınız varsa mini etekler ya da elbiseler sizin için mükemmel bir seçimdir! Bacaklarınızın uzun ve zarif görünmesini sağlar. Tam dizinizin üstünde biten etekler sizin için güvenli olacaktır.

  6. Doğru pantolonu seçin!
  Pantolon seçiminden bahsedecek olursak; çok bol gelmeyen, belinize ve kalçalarınıza tam oturan bir kesim bulun. Dar kesim ve birazcık İspanyol paça sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Geniş bacaklı ya da aşırı bol pantolonlardan kaçının.

  7. Kısa paçalı pantolonlardan kaçının!
  Kısa paçalı pantolon, sizin uzak durmanız gereken bir model. Ayakkabının hemen üstünde biten pantolonlar daha ince bir bacak görüntüsü yaratır.

  8. Fit Görünmeye Dikkat Edin!
  Eğer boyunuz kısaysa fit elbiseleri benimsemelisiniz. Bol ve gevşek görünen herşeyin sizi olduğunuzdan daha kısa gösterme potansiyeli vardır, unutmayın.

  9. İnce kemerler seçin!
  İş kemer seçimine geldiğinde, tehlikeli bölgeye adım atıyorsunuz. Kemer kullanarak vücüdunuzu ikiye bölmek çocuk işidir ve uzun bir silüet oluşturma çabanızı engelleyebilir. Genel kural olarak ince kemerleri tercih edin. Üzerinizde geniş kemerlerden daha iyi duracaktır.

  10. Koyu Renkler Giyinin!
  Koyu renkler giymek size daha şık ve düzgün bir görünüm verir. Bu yüzden “siyah zayıf gösterir” teorisi vardır Kısa Boylu Kadınlar İçin Giyim Önerileri moda giyim Koyu renkleri birlikte giymek kısa boylularda uzatılmış bir silüet oluşturur.

  11. Büyük Boy Çantalardan Kaçının!
  Aksesuarlara fazla abanmayın. Doğru aksesuar genel görünüşünüz üstünde büyük etkide bulunur. Kısa boylu kadınlar küçük çantalar kullanmalı. Oversized çantalar silüetinizi bozarak sizi olduğunuzdan kısa gösterir.

  12. Dikey Çizgili Giyinin!
  Uzun zamandır bildiğimiz gibi yatay çizgiler bizi daha geniş gösteriyor. Bu teoriye göre dikey çizgilerin de pozitif etki göstermesi gerekir. Çoklu çizgiler giymek zorunda değilsiniz tek dikey bir çizgi de aynı etkiyi verecektir.

  13. Doğru Deseni Seçin!
  Desenlerin popülaritesi değişmeyecek bir gerçek. Doğru deseni seçmek uzun görünme ilizyonunun bir parçasıdır. Eğer kısa boyluysanız büyük desenlerden uzak durmalısınız. Bunun yerine uzun ve dar ya da küçük desenleri kullanın.

  14. Sivri Burunlu Ayakkabı Giyinin!
  Sivri burunlu ayakkabılar size ekstra uzunluk katacaktır. Eğer topuklu ayakkabıları sevmiyorsanız sivri uçlu babetleri deneyebilirsiniz.

  15. Bilek Bantlarından Sakının!
  Bilek bantlı ayakkabılar bileğinizi ince gösterir. Eğer bacaklarınızı uzun göstermek istiyorsanız, bilek bantlarından her ne pahasına olursa olsun kaçının.

  16. Yaka Hattına Dikkat!
  V ve U kesim yaka hatları kısa ve minyonlar için uzun ilizyonu yaratır. Yüksek yakalardan uzak durun.

  17. Kendinize Güvenin!
  Ne kadar kısa ya da uzun olursanız olun hissettiğiniz kadar harika görünürsünüz. Ne giyiyorsanız giyin kendinize güveniniz olsun. En önemli nokta sizin kendinize olan güveninizdir.
+ Yorum Gönder
kısa boyluların giyim tarzı nasıl olmalı,  giyim tarzı nasıl olmalı,  kış giyim tarzları,  kışlık giyim tarzı,  kısaboyluların giyim tarzı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi