Bulaşık Süngeri Hakkında Bilgi

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Bulaşık Süngeri Hakkında Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Bulaşık Süngeri Hakkında Bilgi

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Bulaşık Süngeri Hakkında Bilgi

  İki çeşit sünger vardır. Birincisi doğal olan süngerdir. Doğal sünger denizlerde yaşayan bir deniz hayvanıdır. Avcılar, süngerleri toplayarak kuruturlar. Belli bir kıvama gelen sünger artık kullanıma hazır hale gelir. Doğal sünger günümüzde pek kullanılmamaktadır. Fakat doğal süngerin içerdiği ve yumuşaklığını sağlayan spongin proteini oldukça faydalıdır. Toplanan doğal süngerin üzerinde kahverengi bir zar vardır ki sünger bu zardan beslenmektedir. Bu zar çıkarılarak sünger, peroksit ile yıkanır. Sünger, son olarak ışığın altında bırakılarak rengi kahverengiden sarıya dönüşene dek bekletilir. Sarı renge geldiğinde kullanıma hazırdır.

  İkincisi ise sentetik süngerdir. Sentetik sünger poliüretan veya selülozdan yapılır. Poliüretan plastik maddedir. Selüloz ise ağaçtan elde edilir. Bu iki türde endüstiyel işlemlerden sonra elde edilen süngerlerdir. İkisinden birini seçmek gerekirse selülozdan yapılanı daha iyidir.
+ Yorum Gönder
Bulaşık süngeri neyden yapılır,  bulaşık süngeri neden yapılır,  bulasik sungeri neden yapilir,  bulaşık süngeri nasıl yapılır,  sünger neyden yapılır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi