Kuranı Kerim Mealinden Cennetle ilgili Ayetler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kuranı Kerim Mealinden Cennetle ilgili Ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Son Yolcu
  Bayan Üye

  Cevap: Cennet İle İlgili Ayetler

  2. Sure (Bakara Suresi), 25. Ayet
  İman edip salih ameller işleyenlere, kendileri için; içinden ırmaklar akan cennetler olduğunu müjdele. Cennetlerin meyvelerinden kendilerine her rızık verilişinde, "Bu (tıpkı) daha önce (dünyada iken) bize verilen rızık!" diyecekler. Halbuki bu rızık onlara (dünyadakine) benzer olarak verilmiştir. Onlar için orada tertemiz eşler de vardır. Onlar orada ebedi kalacaklardır.

  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 136. Ayet
  İşte onların mükafatı Rab'leri tarafından bağışlanma ve içinden ırmaklar akan cennetlerdir ki orada ebedi kalacaklardır. (Allah yolunda) çalışanların mükafatı ne güzeldir!

  47. Sure (Muhammed Suresi), 15. Ayet
  Allah'a karşı gelmekten sakınanlara söz verilen cennetin durumu şöyledir: Orada bozulmayan su ırmakları, tadı değişmeyen süt ırmakları, içenlere zevk veren şarap ırmakları ve süzme bal ırmakları vardır. Orada onlar için meyvelerin her çeşidi vardır. Rablerinden de bağışlama vardır. Bu cennetliklerin durumu, ateşte temelli kalacak olan ve bağırsaklarını parça parça edecek kaynar su içirilen kimselerin durumu gibi olur mu?

  54. Sure (Kamer Suresi), 54. Ayet
  Şüphesiz Allah'a karşı gelmekten sakınanlar cennetlerde, ırmak başlarındadırlar.

  58. Sure (Mücâdele Suresi), 22. Ayet
  Allah'a ve ahiret gününe iman eden hiçbir topluluğun, babaları, oğulları, kardeşleri yahut kendi soy-sopları olsalar bile, Allah'a ve peygamberine düşman olan kimselere sevgi beslediğini göremezsin. İşte Allah onların kalplerine imanı yazmış ve onları kendi katından bir ruh ile desteklemiştir. Onları, içlerinden ırmaklar akan ve içlerinde ebedi kalacakları cennetlere sokacaktır. Allah onlardan razı olmuş, onlar da Allah'tan razı olmuşlardır. İşte onlar, Allah'ın tarafında olanlardır. İyi bilin ki, Allah'ın tarafında olanlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir.

  76. Sure (İnsân Suresi), 12. Ayet
  Sabretmelerine karşılık da onları cennet ve ipek(ten giysiler) ile mükafatlandırır. 3. 3
  Ziyaretçi
  Allah razı olsun din ödevimi yaptım+ Yorum Gönder
cennetle ilgili ayetler,  kuranı kerimde cennet ile ilgili ayetler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi