Dil Anlatım özel Mektup örnekleri

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Dil Anlatım özel Mektup örnekleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Dil Anlatım özel Mektup örnekleri

 2. 2
  Hakan Demir
  Özel Üye

  Cevap:
  Açıklamalı Dil Anlatım özel Mektup örnekleri

  Kardeşim Hamdi,

  İki gündür Yahya Kemal'in ölümünün derin hüznü içindeyim. Uzun zamandır yavaş yavaş çöken, zerre zerre eriyen bu aziz varlığın yok ola*cağı acısına gerçi ben de hazırlanmıştım. Fakat o muhteşem sesin ebedi*yen dinmiş olduğunu düşünmek bana tarifi imkânsız gönül bezginliği ve*riyor. Onun hakkında duyup düşündüklerimi toplayıp yazmam için biraz vakit geçmesi lâzım. Yalnız bugünlerde yapılması lâzım gelen bir vazifem var. Bana üstadın bir vasiyeti olmuştu; onu senin vasıtanla matbuata in*tikal ettirmek istiyorum:

  1937 veya 1938 senelerinde idi. İzmir'de güzel bir yaz akşamı Yahya Kemal'le Kordon'daki Şehir Gazinosu'nda idik. Söz galiba "Rindle*rin Ölümü" manzumesi dolayısıyla o mecraya dökülmüştü. Ve bana öldü*ğü zaman, taştan, sade bir mezar yapılmasını, taşının üstüne de yalnızca bu manzumenin ikinci kıtasıyla adının, doğum ve ölüm tarihlerinin yazıl*masını istediğini "vasiyet" kelimesini de kullanarak söylemişti.

  Merhumun mezarının da İstanbul şehri adına yaptırılacağını umu*yorum. Onun için, böyle bir teşebbüste vaktiyle bana yapmış olduğu vasi*yetin bilinmesini istiyorum. Bugünlerde İstanbul'da olmadığım için buna sen delâlet eder misin?


  Senin de başın sağ olsun. Gözlerinden öperim kardeşim.


  Necmettin Halil Onan
 3. 3
  Ziyaretçi
  senin başın sağolsun 4. 4
  Ziyaretçi
  güzel bir mektup...

 5. 5
  Ziyaretçi
  Mektupları lütfen kurallarına göre yazınız.Bir mektupta adres,tarih belirtilmelidir.

+ Yorum Gönder
mektup örnekleri,  özel mektup örnekleri,  özel mektup örneği,  mektup örneği,  mektup ornekleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 10 kişi