Kültürel Etkileşimin Yararları ve Zararları Nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kültürel Etkileşimin Yararları ve Zararları Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Kültürel Etkileşimin Yararları ve Zararları Nelerdir

 2. 2
  Asya
  Bayan Üye

  Cevap: Kültürel Etkileşimin Yararları  Dünya üzerinde belkide on binlerce farklı kültür bulunmaktadır. Ülkelerin kimliğini bu kültürler oluşturur ve yaşantıları ciddi anlamda etkiler. Kültürler arası etkileşim ise birbirinden farklı iki kültürün etkileşime geçmesi anlamına gelmektedir.

  Bu konuyu örnek vererek anlatırsam daha iyi olur diye düşünüyorum. Osmanlı İmparatorluğunda evlerde çorap ile gezilirdi. Bende bütün Türk milletinin olduğu gibi bir Osmanlı çocuğuyum ondan bu örnek üzerinden gidiyorum. Tabi Türk olupta ben Osmanlı çocuğu değilim arkadaşım diyenlere saygımız var. Dediğim gibi eskiden evlerde çorapla gezilirdi.

  Fakat kültürel etkileşimin en güçlü silahı olan televizyon sayesinde batı ve Amerika kültürü milletimize işlenmeye başlandı. Batı kültürün de evlerde ayakkabı ile dolaşılıyor hatta ayakkabı ile yatağa yatanlar bile var. Onların kültürlerinin bir parçası olan bu olayı bizim milletimiz giderek benimsedi. Şu an ülkemiz de belli bir kesim artık evde çorapla gezmiyor. Benim gibi geleneklerine bağlı olanlar tabi bu geleneğe devam ediyorlar.

  Basit bir örnek olabilir fakat bir kültürün diğer bir kültürü nasıl etkilediğini anlatabilmişimdir umarım. Gençliğe bakarsanız zaten ne kadar ciddi şekilde kültürel etkileşimden paylarını aldıklarını görürsünüz. Tabi bunlar kültürel etkileşimin zararlı yönleri.

  Örneğin Romanya da sokaklar çok temizdir hiç bir çöp bulamazsınız. Milletçe bu kültürü benimsemiştir onlar. Bu tip kültür etkileşimlerine girersek sokaklarımız temiz olur bir zararını görmeyiz.
 3. 3
  Ziyaretçi
  Kültürel etkileşim insanların kaynaşmasına büyük bir katkıda bulunur. 4. 4
  Ziyaretçi
  çok beğendim teşekkürler

+ Yorum Gönder
kulturel etkilesimin yararlari ve zararlari,  kültürel etkileşimin yararları ve zararları,  farkli kulturleri uygularsak zararlari nelerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi