Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Rüyada Ağlamak Ne Anlama Gelir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Rüyada Ağlamak Hakkında Bilgi

  Az çok her insan rüya görebilir.
  İnsanların rüyalarında gördükleri materyaller çeşitli anlamlara gelmektedir. Bu konumuzda rüyasında ağladığını gören bir kimsenin bu ağlamasının ne anlamlara geldiğini inceleyeceğiz

  Rüyada ağlamak çeşitlerine göre farklı anlamlara gelmektedir. Rüyanızda gözyaşı dökmeden ağlarsanız bu sizin bir pişmanlığınız olduğuna dalalet eder. Rüya'da sessizce ağladığınıgören bir kimse yağmur ve berekete, rahmete ve Allah korkusuna, sevinç ve sürura delalet eder.

  Rüyada ağladığınızı görmek tam tersi sevineceğiniz anlamına gelmektedir. Rüyada yüksek sesle ve şiddetli bir şekilde ağlamak rüyayı görenin uyanıkken de ağlamasına işaret eder.

  Ağlamak kişinin ruhunun saflığının bir göstergesidir. Gözyaşları yanağınızı yakıyorsa bu sevineceğiniz, üşütüyorsada bu üzüleceğiniz anlamına gelmektedir.

  Rüyada bağırmadan ağladığını görmek keder, gam ve ızdıraptan kurtulacağı anlamına gelir. Ağlamadığı halde gözünden yaş geldiğini gören bir kimse muradına erir. Ağladığını ve fakat gözlerinden yaş akmadığını görenin, beklediği şey, ümit ettigi şey eline geçmez.

  Ağladığını ve gözünden yaş yerine kan aktığını görmek, elinden kaçırdığı fırsata pişman olduğuna ve günahlarından tövbeye delalet eder. Rüyada ağladıktan sonra rahatladığını görmek gerçek yaşamınızda gün boyunca bastırılmış duygularınızı ve savunma mekanizmalarınızı serbest bırakmak, dengeye gelmek anlamında
 3. 3
  Ziyaretçi
  rüyada ağlamak ne anlama gelir yorumlayın 4. 4
  Asya
  Bayan Üye
  Rüyada Ağlamak


  Rüyada ağlamak sevinçle yorumlanır. Akıtılan gözyaşı yanaklarınızı yakıyorsa sevineceksiniz, üşütüyorsa üzüleceksiniz demektir. Rüyada bağırmayarak ağladığını görmek, dert ve gamdan kurtulmaktır. Bağırarak ağladığını görmek, o yer halkı için musibet geleceğine yorumlanır.

  Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek, muradına ermektir. Ağladığını ve fakat gözlerinden yaş akmadığını görenin, beklediği şey, ümit ettiği şey eline geçmez.
  Ağladığını ve gözünden yaş yerine kan aktığını görmek, elinden kaçırdığı fırsata pişman olduğuna ve günahlarından tövbeye delalet eder. Ebu Sait El-Vaiz'e göre: rüyada tanıdığı bir insanin vefat ederek buna ağladığını görmek, gördüğü gibi çıkmaya, ölüm yüzünden musibete, kedere ve halkın suçlamasına delildir. Halkın bir büyük için ağladıklarını ve elbiselerini yırttıklarını görmek, o kişinin kötülük yapacağına delalet eder. Rüyada öldüğünü ve cenazesinin arkasından halkın sessizce ağladıklarını görmek, devlet büyüğü tarafından herkesin sevineceklerine işarettir.
  Kirmani'ye göre: Rüyada ağladığını gören, büyük bir sevince ve feraha ulaşır.
  Eğer ağlamak, bağırmak ve ah vah ile olur ise, bir musibete işarettir. Gözleri yaş ile dolu olduğu halde dışarı akmadığını gören, helal mal ve para kazanır. Soğuk gözyaşı, gam ve kederden kurtulmaya; sıcak gözyaşı ise kedere delalet eder. Sağ gözünün yaşı akıp sol gözüne girdiğini gören, yakınlarına kavuşur. Caferi Sadık'a göre: Ağladığını ve sonra güldüğünü görenin eceli yaklaşmıştır. Rüyada ağlamanın en iyisi bağırıp çağırmadan ağlamaktır. Bunu binden fazla tecrübe ettim ve her birinde ancak iyilik ve hayır gördüm.
  Bir başka rivayete göre de: Rüyada yüksek sesle bağırarak veya elini yüzüne vurarak, üstünü başını yırtarak ağlamak, rüya sahibinin gerçekte bu şekilde ağlamasına işaret eder. Eğer Allahu Teala korkusundan, günahını hatırlayıp pişman olmaktan ya da Kur'an dinlemekten ötürü ağlanıyorsa, o zaman rüya sahibinin sevinmesine, üzüntü ve kederinin gitmesine işaret eder. Sessiz ağlamak, Allahu Tealadan korkmaya, Allahu Teala tarafından rahmetin inmesine, muhtaç olan kimseler için yağmur yağmasina delalet eder.


+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi