Kurum Adları ve Görevleri

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kurum Adları ve Görevleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Asya
  Bayan Üye

  Cevap: Toplum İçin Çalışan Kuruluşların Adlarını Ve Görevleri  TEMA (Türkiye Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma) Vakfı

  Kaybolan geleceği kurtarmak açlık ve yoksulluğu gidererek topraktan gelen toplumsal barışı sağlamak için;
  • Erozyon çoraklaşma çölleşme kirlilik hatalı tarım teknikleri ve amaç dışı arazi kullanımını önlemek
  • Doğal varlıkların tahribine yönelik ulusal ve uluslararası her türlü idari siyasi ve ekonomik
  baskılara karşı mücadele etmek ve sorunlara çözüm
  önermek
  • Doğal varlıkların korunmasına yönelik politikaların hükümetlerce üretilmesini gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını uygulanmasını ve uluslararası anlaşmalara uyulmasını sağlayacak bilinçli ve etkin kamuoyu oluşturmak.
  • Biyolojik çeşitlilik toprak su ve diğer doğal kaynakların korunması verimli kılınması ve sürdürülebilir yönetimini gerçekleştirmeyi amaçlamıştır.

  Türk Eğitim Vakfı


  1967 yılından bu yana hizmet veren vakıf eğitime gönül vermiş aydın kişiler ve iş adamlarının katkılarıyla kurulmuştur.
  Vakfın amacı maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere burs vermek okul öğrenci yurdu ve merkezleri açmak eğitim ve öğretim alanında araştırmalar yapmak millî eğitime destek olmaktır.

  LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı)

  LÖSEV’in ilk amacı lösemili ve kan hastası çocukların eğitim ve sağlık başta ^^^^ olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmaktır. Vakfın diğer l^i önemli amacı ise kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi eğitim ve LÖSEV araştırma kurumları kurmak ve işletmektir.
  LÖSEV gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde; lösemi hastalığını tanıtmayı lösemili çocukların ve ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve toplumu bilinçlendirmeyi amaçlamaktadır.

  Türk Kalp Vakfı

  Bir grup hayırseverin 1975 yılında kalp sağlığını geliştirme düşüncesi ile kurduğu bir vakıftır. Vakıf sağlık sigortasından mahrum olan insanlara ucuz veya ücretsiz kalp muayeneleri yapmaktadır.  Eğitim Gönüllüleri Vakfı

  Vakfın kuruluş nedeni devlet trafından verilen temel eğitime katkıda bulunmaktır. Buradan yola çıkarak oluşturdukları donanımlı eğitim ortamlarına kendi desteği ile gelen 7-16 yaş grubu çocukları gönüllüleri ile eğitmektedirler. Çocukları geleceğe hazırlar. Bağışçılarının katkılarıyla sürdürdüğü bu faaliyetler hakkında kamuoyunu düzenli olarak bilgilendirir. Eğitim Gönüllüleri Vakfının misyonu şudur:
  Çocuklarımızın; cumhuriyetin temel ilke ve değerlerine bağlı akılcı sağduyulu öz güven sahibi düşünen sorgulayan kendi iç yaratıcılığını harekete geçirebilen barışçı farklı düşünce ve inançlara saygılı insan ilişkilerinde cinsiyet ırk din dil farkı gözetmeyen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunacak okul dışı eğitim programları oluşturmak ve uygulamaktır.

  İlkyar (İlköğretim Okullarına Yardım Vakfı)

  • Özellikle köy çocuklarına okuma heyecanı ve eğitimini daha ileri ^ düzeyde sürdürme motivasyonu kazandırmak eğitimlerine katkıda bulunmak / ve bu faaliyetin her aşamasını hiçbir politik kaygı taşımadan ve insanların eşit olduğu ilkesinden yola çıkarak uygulamak
  • Köylere kitap yardımı yapmak öğretmenler için programlar düzenlemek özellikle köy okullarına çocuklarda okuma heyecanı ve eğitimini ileri düzeylerde sürdürme motivasyonu kazandırmak amacıyla her türlü yardımda bulunmak çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlemektir.

  AKUT (Arama Kurturma Derneği)

  Başlangıçta temel hedefi dağ ve diğer doğa koşullarında doğru ve etkin arama ve kurtarma faaliyetleri düzenlemekti.

  AKUT
  ARAMA KURTARMA


  1997 yılı Ocak ayında deprem eğitimini haziran ayında ise ilk sel eğitimini almaya başlayan AKUT böylece talep edildiği takdirde doğal afetlerde de ilgili resmî kurumlara yardımcı olabilir hâle geldi.
  AKUT gönüllü çalışanlarıyla yardıma ihtiyacı olan kişilere en kısa sürede ulaşmak yardım için gereken en uygun koşulları sağlamak kazazedenin temel ilk yardım desteğini sağlamak ve can kaybını en aza indirmeyi amaçlamıştır.  ÇEKÜL (Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı)  Ülkemizin doğal ve kültürel mirasını korumak amacıyla kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. ÇEKÜL doğal ve kültürel çevreyi korumak için “kent havza bölge ülke” ölçeğinde projeler geliştirmektedir. 3. 3
  Ziyaretçi
  Yardıma muhtaç insanlara hakkıyla yardım eden tüm kurumlaı Allah daim eylesin 4. 4
  Ziyaretçi
  Slm ben abdulvahit aktaş İstanbul sancaktepe samandira Abdurrahmangazi mah altinordu caddesinde gayrimenkul ofisi açtım işsizlikten dolayı Ve şuan piyasanın durgunlugundan olsa gerek is yapamadım
  Ve kiraya +bazı yerlere borcum var
  Örneğin elektrikgim vede sahibinden.com
  Ödeme yapamadigim için kapattilar
  Siz deyerli hayır severlerden madi olarak yardımcı olursanız sevinirim
  Yaklaşık 30bin TL ihtiyacım var
  Dilerseniz borc dilerseniz bagiş
  Sizler nasıl uygun görürseniz
  Teşekkürler

+ Yorum Gönder
kurum adları,  kurum adları ve görevleri,  kurum isimleri,  kurum adlarI,  kurumların isimleri ve görevleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi