İnternet Nedir internetten Nasıl Faydalanırız

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden İnternet Nedir internetten Nasıl Faydalanırız ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  İnternet Nedir internetten Nasıl Faydalanırız

 2. 2
  Asya
  Bayan Üye

  Cevap: İnternet nedir?

  İnternet, dünya üzerindeki bilgisayar ağlarının birbirleri ile bağlanması sonucu ortaya çıkmış olan, herhangi bir sınırlaması ve yöneticisi olmayan internasyonel bir bilgisayar ve bilgi iletişim ağıdır.


  internetten nasıl faydalanırız

  İnternetten bireysel ihtiyaçlar konusunda faydalanma

  İnternetten bireysel faydalanmada bilgiye ulaşım konusunda, sonucunda doğrudan bilgiye erişmek mümkün olduğu gibi ağırlıkla bilginin yorumlandığı kaynaklarına erişim öne çıkıyor. Çeşitli konulardaki bilimsel makalerin yer aldığı yayınlardan elektronik ortam dahi olsa belli bir ücret karşılığında faydalanılabiliyor.


  En eğlenceli ve keyifli yanı skyp gibi ücretsiz hizmetlerle, gurbette bulunan abi,kardeş,eş dost gibi tanıdıklarla sesli ve görüntülü görüşme olanağı sunması.

  Vergi, harç, kredi kartı gibi konularda internet üzerinden ödeme yapma imkanı kişisel olarak büyük kazanç sağlıyor. Ödemeye yönelik benzer hizmetler, hem karşı tarafın bireysel iş yükünü azaltıyor, iş gücünü başka konulara yönlendirme imkanı tanıyor hem de kişisel olarak zaman tasarrufu sağlıyor.

  Bankalarda yapılacak bir çok işlem artık internet şubeleri aracılığıyla sıra beklemeksizin oturduğunuz yerden yapılabiliyor. Yapılabilecek işlemler; vergi ödeme, okul harcı ödeme, EFT, havale, yatırım işlemleri gibi banka şubesinde sıra bekleyerek gerçekleştirdiğiniz işlemlerin yerini alıyor. Bunlar için ihtiyacınız kadar tutarın bulunduğu bir banka hesabı yeterli.+ Yorum Gönder
internet nasıl ve nerelerde yararlanırız,  internetten nasıl faydalanırum
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi