Özlü Tel Kaynağı Nedir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Özlü Tel Kaynağı Nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Özlü Tel Kaynağı Nedir

 2. 2
  Asya
  Bayan Üye

  Cevap: Gazaltı kaynak tel

  Özlü teller gazaltı kaynak teli ile ulaşılması mümkün olamayan performanslar amaçlanarak dizayn edilmiştir. Aşağıdan yukarıya ve düz pozisyonlar, galvanizli saclar, kaynağı zor olan malzemelerin kaynağı özlü teller ile daha sağlıklı ve daha hızlı olarak gerçekleştirilebilmektedir.
  Gazaltı kaynak telinin kullanımı son derece kolaydır. Alaşımsız çelik uygulamalarında kullanılan en yaygın uygulama olmakla birlikte birtakım sınırlamaları ve handikapları da içermektedir. Örneğin, pozisyon kaynaklarında bu uygulama son derece yavaştır. Kısa devre ark ile çalışmak zorunlu olabilmekte, yetersiz penetrasyon sorunu yaşanabilmektedir. Bu durumu telafi için çok özel kaynak makinelerine gereksinim duyulabilmektedir. Ayrıca, kaynak yapılan malzemenin çok temiz olması bir gereklilik olarak karşımıza çıkabilmektedir.

  Özlü telde, arzu edilen maddelerin direk telinin içerisine konulabilmesi, ürünün performansını arttırma olanağı sağlamaktadır. Curuf yapıcılar, kaynak banyosunun korunmasını ve dikişin şeklini optimize etmeye, demir tozu verimliliğe katkı sağlayabilmektedir. Alaşım elementleri ile kaynak metali mekanik değerleri iyileştirilebilir. Flaks yapıcılar ve banyo karıştırıcıları daha temiz bir kaynak metali sağlayabilir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi