Anne Babaya Saygı ile ilgili Ayetler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Anne Babaya Saygı ile ilgili Ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Zulal
  Üye

  Cevap: Biz insana, ana-babasına iyilik etmesini emrettik. Şâyet onlar seni, hakkında hiçbir bilgin olmayan şeyi bana ortak koşman için zorlarlarsa, bu takdirde onlara itaat etme. Dönüşünüz ancak bana olacaktır ve ben yapmakta olduklarınızı size haber vereceğim. (Ankebût Suresi 8.)

  İnsana da, anne babasına iyi davranmasını emrettik. Annesi onu her gün biraz daha güçsüz düşerek karnında taşımıştır. Onun sütten kesilmesi de iki yıl içinde olur. (İşte onun için) insana şöyle emrettik: "Bana ve anne babana şükret. Dönüş banadır." (Lokmân Suresi 14)

  "Eğer, hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığın bir şeyi bana ortak koşman için seninle uğraşırlarsa, onlara itaat etme. Fakat dünyada onlarla iyi geçin. Bana yönelenlerin yoluna uy. Sonra dönüşünüz ancak banadır. Ben de size yapmakta olduğunuz şeyleri haber vereceğim." (Lokmân Suresi 15)

  Sana Allah yolunda mallarını neye harcayacaklarını sorarlar. De ki: "Vereceğiniz nafaka, anne, baba, en yakınlar, öksüzler, yoksullar ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak daha ne yaparsanız Allah onu muhakkak bilir. (Bakara Suresi 215) 3. 3
  Ziyaretçi
  Güzel ellerinize sağlık canlar çok sağolun+ Yorum Gönder
anne babaya saygı ile ilgili ayetler,  anne ve baba sayg,  saygı ile ilgili hadisler,  saygı ile ilgili hadis,  anne babaya saygı ile ilgili hadisler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi