Dondurma Nasıl üretilir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Dondurma Nasıl üretilir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1

 2. 2
  Galus-M
  Özel Üye

  Cevap: Dondurma Nasıl üretilir

  Dondurma içerdiği ham maddeye göre ikiye ayrılır. Yani çoğu dondurmalar içerisinde sütlü, çoğu dondurmalarda meyveli hammade bulundurmaktadır.
  Sütlü dondurma üretilirken içerisine salep, süt, şeker, vanilya, kakao ve yumurta gibi malzemeler kullanılmaktadır. Sütlü dondurmada bukadar malzeme kullanılırken, meyveli dondurmalarda sütlü dondurmaya göre çok fazla malzeme kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse; portakal, limon, vişne, muz, kayısı gibi malzemeler kullanılır.
  Üstelik dondurma yapımında meyveler kaynatılıpta dondurmaya katılmaz. Çünkü meyveler kaynatıldığı zaman tadını ve vitaminlerini kaybeder.
  Dondurma yapımları üçe ayrılmaktadır. Bunlar el ile dondurma yapımı, modern makinalar ile dondurma yapımı ve dövme dondurma yapımı olarak üçe ayrılır.

  Günümüzde en çok dondurmalar modern makinalar ile yapılmakta olup, dövme ve el ile yapılan dondurmalar ülkemizin Maraş bölgesinde uygulanmaktadır.
  Ayrıca makina ile yapılan dondurmalara göre el ile yapılan dondurmalar daha lezzetli olup, daha çok tercih edilmektedir.+ Yorum Gönder
dondurma evimize nasıl gelir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi