Ahirete iman ile ilgili Kompozisyon

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Ahirete iman ile ilgili Kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  DESTE
  Bayan Üye

  Cevap: Ahirete iman ile ilgili Kompozisyon


  İslam inancına göre ölüm bir yok oluş değildir. Çünkü Yüce Allah dünya hayatı bittikten, bütün canlılar öldükten belli bir süre sonra insanları başka bir âlemde yeniden diriltecektir. Her insan dünyada yaptıklarından sorguya çekilecektir. İyilik yapanlar mükâfatlandırılacak, kötülük yapanlar ise cezalandırılacaktır. Buna ahiret inancı denir. Her Müslüman dünyanın bir imtihan yeri olduğuna ve ahirete gönülden inanır.

  Her Müslüman ölümden sonra dirilişin gerçekleşeceğinin farkında olmalıdır. Allah’a inanmalı,kendine ve topluma faydalı olacak güzel işler yapmalıdır. Ölümü bir yok oluş olarak görmemeli,ahirete inanmalıdır. Ahirete inanmak, yeniden dirileceğini bilmek insanın ölüm korkusunu yenmesine de katkıda bulunur. Ona ümit, huzur ve güven verir. Bu inanca sahip olan kişi kötülüklerdenkaçınmaya, güzel davranışlarda bulunmaya her zaman özen gösterir.

  Dünyada iyi insanlar yanında kötülük yapanlar da yaşamaktadır. Bazen adalet yanıltılmakta,suç işleyenler, kötülük yapanlar cezasız kalmaktadır. İşte ahiret inancı bu açıdan da büyük önemtaşımaktadır. Çünkü dünyada kötülük yapan herkes ahirette cezasını çekecektir. Böylece adaletyerini bulacaktır. 3. 3
  Ziyaretçi
  saolun çok iyi komposizyon olmuş+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi