Heyelanın Zararları ve Alınacak önlemler

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Heyelanın Zararları ve Alınacak önlemler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Heyelanın Zararları ve Alınacak önlemler

 2. 2
  DESTE
  Bayan Üye

  Cevap: HEYELAN ZARARLARI
  Heyelanın zararları düşünüldüğünden daha fazladır. Örnek vermek gerekirse Heyelan İçin Alınabilecek Önlemler Nelerdir geçtiğimiz yıllarda Trabzon'da 64 Heyelan İçin Alınabilecek Önlemler Nelerdir Isparta'da 74 kişi hayatını kaybetmiştir. Doğa açısından değerlendirilebilecek bir örnek ise Tortum Çayı civarında meydana gelen heyelan Heyelan İçin Alınabilecek Önlemler Nelerdir bu çayın önünü kapatmış çayı göle çevirmiş yani Tortum Çayı Heyelan İçin Alınabilecek Önlemler Nelerdir Tortum Gölü haline gelmiştir. Yine Trabzon Sera Gölü oluşumu da aynı nedenle Heyelan İçin Alınabilecek Önlemler Nelerdir heyelandan dolayıdır.

  HEYELANA KARŞI ALINACAK ÖNLEMLER
  - Heyelanın etki göstereceği bilinen yerler Heyelan İçin Alınabilecek Önlemler Nelerdir yerleşim alanı olarak kullanılmamalıdır.
  - Yamaçların doğal yapısı bozulmamalıdır.
  - Yamaçlara çeşitli kanallar açarak Heyelan İçin Alınabilecek Önlemler Nelerdir toprağın haddinden fazla su alması engellenmelidir.
  - Heyelan görülmüş veya görülmesi muhtemel olan yerlerde kazı Heyelan İçin Alınabilecek Önlemler Nelerdir eşme v.b çalışmalar yaparken çok dikkatli olunmalıdır. Heyalan olması beklenen yerlerin yamaç eteklerine Heyelan İçin Alınabilecek Önlemler Nelerdir istinat duvarı denilen duvarlar yerleştirilmelidir.
  - Toprak örtüsü dikkatle korunmalıdır.+ Yorum Gönder
heyelanın zararlarını azaltmak icin ne yapmalıyız,  Heyelanin azalmasi için alinaxak onlemler kaynakcasi,  heyelana karşı alınabilecek önlemler,  heyelana karşı alınacak önlemler,  heyelan zararlarının azaltılması için alınması gereken önlemler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi