Mehmet Akif Ersoy'a Mektup örneği

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Mehmet Akif Ersoy'a Mektup örneği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Mehmet Akif Ersoy'a Mektup örneği

 2. 2
  EFSER
  Bayan Üye

  Cevap: MEHMET AKİF’E MEKTUP

  İstiklal Marşı’nın Büyük Şairi;
  Sana bu satırları yetmiş beş yıl sonrasından yazıyorum. Sen ahiret alemine gideli koskoca yetmiş beş yıl olmuş. Bu yıl 88. yılını kutlayacağız Cumhuriyetimizin ve tam doksan yıldır Milli Marşı’mızı ayakta ve başımız dik bir şekilde tüm cihana haykırıyoruz.
  Sana bunca yıl sonrasından elbette yazmak kolay değil… Seni hangi kelimelerle anlatabilirim ki? Sen ki Mehmet Akif Ersoy… Koca bir tarih anlatımı. Sen gencinden yaşlısına kadar örnek alınması gereken zirve adamı.
  Ankara Tacettin Dergahı’nda İstiklal Marşı’nı yazarken ufukları karanlık olan geleceğe dair umut ışıklarını ateşliyordun. Cepheden cepheye koşarak güçlü ve ümitvar olmalarını telkin ediyordun kahraman ordumuza.
  Sen, İstiklal Harbi’nin manevi cephesinin önderi, sen bağımsızlık aşkıyla kaleme aldığın İstiklal Marşı ile milletimizin sesi oldun. Sen, şiirindeki gibi “Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın”.
  Biz Cumhuriyet’in şimdiki gençleri şanlı tarihimizin bize bıraktığı manevi mirası bir şeref gibi kabul ederek “Asım’ın Nesli” olarak namusumuzu çiğnetmeyeceğimizi bilmeni isteriz.
  Sen ve senin gibi tarihimize mâl olmuş şahsiyetlerin yaktığı meşale sönmeyecek, bize ve bizden sonrakilere ışık tutmaya devam edecektir.
  Seni bugün de saygı ve şükranla anıyoruz. Sen rahat uyu!
  Ruhun şâd olsun Mehmet Akif.

  Meryem ÖZGÜN 3. 3
  Ziyaretçi
  daha bi mektup yokmu 4. 4
  Ziyaretçi
  Bizim hoca internetten bakmayın dedi ama yinede çok güzel

 5. 5
  Ziyaretçi
  MEHMET AKİF ERSOY sana bu mektubu 2 gün sonradan yazıyorum sen değerlimizsin

+ Yorum Gönder
mehmet akif ersoya mektup,  mehmet akif ersoy mektup nasıl yazılır,  mehmet akif e mektup,  mehmet akif ersoy mektup,  mehmet akif e mektup örnekleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi