Dünyadaki Tüm Maddeler Saydam Olsaydı Bugünkü Yaşantımızda Neler Farklı Olurdu

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Dünyadaki Tüm Maddeler Saydam Olsaydı Bugünkü Yaşantımızda Neler Farklı Olurdu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Dünyadaki Tüm Maddeler Saydam Olsaydı Bugünkü Yaşantımızda Neler Farklı Olurdu

 2. 2
  EFSER
  Bayan Üye

  Cevap: Dünyadaki Tüm Maddeler Saydam Olsaydı Bugünkü Yaşantımızda Neler Farklı Olurdu

  Eğer günümüzde çevremizdeki tüm maddeler saydam olsaydı elbette yaşantımız daha farklı olurdu. Saydam deyince aklımıza direk su ve cam gibi maddeler gelmektedir. Peki cam ve su saydam olmasaydı ne olurdu?

  Eğer cam denilen madde saydam olmasaydı, evlerimize gün ışığı girmezdi ve neredeyse ruhsal dünyamız karanlığa bürünürdü. Camın saydam olmasıyla seracılık yapılıyor. Eğer cam ve naylon gibi malzemeler saydam olmasaydı seracılık yapılamazdı ve belkide çoğu ürün yetişemezdi. Teleskop ve mikroskop gibi araçlar camdan yapılmıştır ancak cam saydam olmasaydı mikroskop yapıp bakterileri inceleyemezdik.
  Canlılar için de bu geçerlidir düşünsenize eğer kuşlar, ağaçlar saydam olsaydı ve biz saydam olsaydık çevremizdeki hiç bir şeyi göremezdik.
  Peki dünyadaki her şey saydam olsaydı hayatımızda neler değişirdi?

  Öncelikle evlerimiz saydam olurdu ve evlerimizin içi olduğu gibi görülürdü. Giysilerimizin içinden vücudumuz görülebilirdi. Hatta hayal gücümüzü biraz daha zorlarsak vücudumuz da saydam olsa vücudumuzdan ilerisi görülebilirdi.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi