Savurganlık ile ilgili Kısa Hikaye

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Savurganlık ile ilgili Kısa Hikaye ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Savurganlık ile ilgili Kısa Hikaye

 2. 2
  Nickiniz
  Özel Üye

  Cevap: SAVURGANLIK İLE İLGİLİ ÖRNEK OLAY

  (DERYA’NIN PİŞMANLIĞI)

  “Zeynep ve Derya çok iyi arkadaştırlar. Aynı sınıfta okuyor, aynı mahallede oturuyorlardı. Birbirleriyle çok iyi anlaşırlar, okula birlikte giderler, mahallede de görüşürlerdi. Derya’nın teyzesinin kızı Sevgi’nin de aynı mahalleye taşınmasıyla üç kişilik bir grup oldular. Ancak zamanla Derya ve Sevgi’nin Kazanımları Zeynep’i endişelendirmeye başlamıştı. Okulda sürekli kantine gidip para harcıyorlar, okul çıkışı hemen eve gitmiyor, zamanlarını dışarıda çeşitli eğlencelerle geçiriyorlardı. Eve geç saatte gidiyorlar, bunlarla yetinmeyip akşamları telefonla da muhabbete devam ediyorlardı. Kimi zamanda ders çalışma bahanesiyle birbirlerinde kalıp gece geç saatlere kadar konuşuyorlardı. Bu durum derslerine de yansımıştı. Zeynep, onları uyarmaya çalışıyordu ancak Derya ve Sevgi bunu yanlış anlıyorlardı. Zeynep’in kendileriyle vakit geçirmemesini onun dostluklarını kıskanmasına bağlıyor, eğlencelerine katılmamasına kızıyorlardı.

  Zeynep bir gün büyük bir heyecanla Derya’nın evine gitti. Sevgi’de oradaydı. Onlara babasının da üye olduğu bir yardım kuruluşuna gittiğini, fakir çocuklara gönderilecek hediyeler arasında yeni aldığı ve hiç kullanmadığı ayakkabılarını koyduğunu söyledi. Onlara da yardım teklifinde bulundu. Ancak onlar alışveriş yapacakları için parçalarının kalmayacağını söylediler. Zeynep, üzülerek döndü.

  O hafta okulda bir yardım derneği seminer düzenledi. Bu Zeynep’in gittiği dernekti. Seminerde bir de video gösterisi vardı. Üç arkadaş heyecanla belgeseli seyretmeye başladılar.

  Belgeselde aç insanlar, sayılacak kadar zayıf çocuklar vardı. Bunlar değil çikolata, gofret, yemek için bir parça ekmek bulamıyorlardı. İnsanlar çöpten yiyecek topluyorlardı. Hayat öyle pahalıydı ki tüm gün çalışıyorlar ancak geçimlerini sağlayacak üç-beş kuruşu bir araya getiremiyorlardı.

  Derya ve Sevgi bittiğinde büyük bir üzüntüyle birbirlerinin gözlerine baktılar. Daha sonra Derya ve Sevgi aralarında konuştular. Eve giderken Zeynep’e akşam Derya’larda buluşup konuşmak istediklerini söylerler. Zeynep, Derya’nın evine gider. Derya’nın odasına girdiğinde karşısında Derya ve Sevgi’nin hazırladığı hediye paketlerini görür. Derya ve Sevgi hatalarını anladıklarını ve alışverişte aldıkları yeni eşyalarını paketlediklerini söylerler. Zeynep büyük bir mutlulukla arkadaşlarına sarılır.”
+ Yorum Gönder
empati ile ilgili hikayeler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi