Silent Hill 3 Tam Çözüm

+ Yorum Gönder
Diğer Araçlar ve Soru ve Sorunlarınız Bölümünden Silent Hill 3 Tam Çözüm ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Smallville T.C.
  Emekli
  Reklam

  Silent Hill 3 Tam Çözüm

  Reklam  Silent Hill 3 Tam Çözüm

  Forum Alev
  Amusement Park'ta bir Kabus

  Oyunumuzun bayan karakteri Heather ile oyuna sisli ve karanlık bir havada haritasız bir şekilde başlayacağız. Kontrolü elinize aldıktan sonra bulunduğunuz alandaki bankın yanında bulunan kapıdan koridora geçin, karşınıza ilk çıkan yaratığa ruhunuzu teslim edin, yani sizi öldürmesine izin verin, bu sayede Heather’ın görmekte olduğu kabusa son vereceksiniz, evet bu bir kabustu, eğer Heather’ın daha sinematik bir şekilde ölmesini isterseniz, koridorun sonunda bulunan odadan yukarı kattaki rayların üzerine gelin ve biraz ilerleyin, hızlıca gelen bir roller coaster vagonu, Heather’a çarparak aşağı düşmesini sağlayacak ve uyanacak.

  Mall - Alışveriş Merkezi

  Heather uyandıktan sonra, Douglas isminde bir dedektifle tanışacak, dedektifle aralarında olan diyalog sonrasında bir tuvaletin içinde olacaksınız, kontrolü elinize aldığınızda, kapıya yakın olan aynanın üzerine iliştirilmiş büyükçe yuvarlak kırmızı bir şekil göreceksiniz, o kırmızı yuvarlak şekil bizim save noktamız (mall toilet)olacak, diğer bir deyişle oyun içindeki gelişmelerimizi kaydetmemize yarayacak, bu arada şimdilik silahınız yok, tuvalet penceresinden dar koridor yoluna çıkın, çıktığınızda sağ tarafa doğru dönün ve gidin, biraz ilerledikten sonra sağ tarafınızda görünecek olan kapıdan, büyük alışveriş merkezinin (mall) koridoruna girin, bu koridorun sonundaki çiftli kapıdan geniş hole gelin, yarı aralanmış kepenkli kapıdan (butik dükkanı) girin, Heater’ın yerde bulduğu bir silah ile yaratık öldürdüğünü gösteren kısa bir video izleyeceksiniz, artık bir tabancanız olacak. Video bittikten sonra yeşil koltuğun üzerindeki iki paket mermiyi alın (Handgun Bullets), etrafınıza baktığınızda bazı giyim eşyalarının olduğunu göreceksiniz, nede olsa bir butik dükkanı, buranın yazar kasa bölümündeki kapıdan koridor kısmına gelin, geldiğinizde Heather’ın hemen sağ çaprazına düşen kısa boşluk kısımdaki pano üzerinden, bulunduğunuz bu alışveriş merkezinin (Shopping Mall Map) haritasını alın.
  Haritayı aldıktan sonra hemen yan taraftaki çıkış (exit) kapısından merdiven bölmesine geçin, merdivenlerden 2. kat (2F) koridoruna çıkın, koridorun içinde, sırtında sivri kamburu olan kısa boylu kolsuz bir yaratık türü göreceksiniz. Bu gelmiş olduğunuz 2. katın (2F) koridorundan, sol tarafındaki koridor yolundan dairesel balkonlu meydana çıkın, balkonlu meydan üzerinde iki büyük yaratık olacak, buradaki “Helen’s Bakery” unlu mamuller dükkanına (fırın) girin ve içerden, tezgah üzerinde duran tepsinin içindeki “Tongs”u alın, yani maşayı. 2. kata (2F) ilk geldiğiniz koridora tekrar geri gelin, geldikten sonra ilerden sola dönen diğer koridor yoluna girin, sağ taraftaki kapıları inceleyerek gidin, ilk olarak içinde köpek olan bir odaya gireceksiniz, içerden kutu üzerindeki beef jerky-i (et parçası) alın, aldığınız bu et parçası, köpekleri bir süreliğine oyalamaya yarayacak, bu sayede fazla mermi harcamadan köpekleri atlatmış olacaksınız.
  Odadan çıkıp tekrar sağ taraf kapıları inceleyerek en sondaki kiler odasına (Storeroom) gelin, içerde save noktası (2nd floor storeroom) olacak, buradaki küçük ahşap konteynırın altındaki tahta mazgalın önüne gelip X tuşuna basın, tahta mazgalın arasına düşmüş bir anahtar (My Bestseller Key) göreceksiniz, anahtarı, unlu mamuller dükkanından aldığınız maşa (Tongs) yardımı ile çıkartın, buradaki raf üzerinde duran handgun bullets ve iki health drinks’i alın, işiniz bittikten sonra odadan çıkıp koridora geçin, koridordaki yaratık sayısında artmalar göreceksiniz, unlu mamuller dükkanın (Helen’s Bakery) bulunduğu balkonlu meydana gelin, bu balkon meydanı üzerindeki kitapçı dükkanını (My Best Seller) bulun, maşa yardımı ile aldığınız anahtarı, kitapçı dükkanına girmek için kullanın.


  My Best Seller - Kitapçıdaki Bulmacanın Çözümü

  İçeri girdiğinizde kitap rafları arasında dolaşmaya başlayın, şifre isteyen bir kapı göreceksiniz (kapının karşısında handgun bullets olacak), şifreyi şimdilik bilmiyoruz fakat öğreneceğiz, bu kitapçı dükkanın içinde yere düşmüş tam beş tane "Shakespeare Anthology" kitapları göreceksiniz, yan taraftaki görünen raf boşluğundan düşmüş olacaklar, düşen kitapların hepsini yerden toplayıp yine eski yerine yerleştirin, menüden herhangi birisini seçip USE yapın, daha sonra raf boşluğunu rahatça görebilecek bir konuma geleceksiniz ve kitaplar ekranın sağ alt köşesinde küçültülmüş bir biçimde görünecekler, kitapları ok yardımı ile raf boşluğuna yerleştirin, yerleştirdikten sonra kitapların cilt sayılarını belirten kısmını görür pozisyona geleceksiniz, bu cilt sayısını belirten kısmın üzerinde, bazı karalama çizgiler göreceksiniz, o karalama çizgiler aslında birbirini tamamlaması gereken çizgiler, kitapların sıralamasını doğru yaparsanız, çizgiler birbirini tamamladığında, bu oda içindeki kapıya, girilmesi gereken şifreyi ortaya çıkartmış olacaksınız (şifreyi sizlere direkt olarak söylemek isterdik fakat her oyunda değişiklik göstermektedir), aldığınız şifreyi kapıya girin ve buradan koridora geçin.
  Kapı şifresini yazıp koridora geçtikten sonra, sarı saçlı bir kadın ile (Claudia) Heather’ın arasında geçen konuşma video’su izleyeceksiniz, video bittikten sonra bulunduğunuz koridordaki asansör ile 1. kata (1F) inin, asansörün içindeyken radyo (Radio) alacaksınız, radyonun ne işe yaradığını zannediyoruz ki biliyorsunuzdur, fakat serinin öncesini takip edememiş olanlar için şöyle küçük bir hatırlatma iyi gelecektir: Radyonun amacı; düşmanlara yaklaşıldığında, tuhaf hışırtılı sesler çıkararak bizlere temkinli bir şekilde yol almamız için uyarıda bulunacak, ilerlerken ister istemez bir yandan da kulağınız radyonun sesinde olacak. Asansörden indikten sonra yine koridor biçiminde bir yerde olacaksınız.

  Alternate Mall - Alışveriş Merkezinin Başkalaşıma Uğramış Hali

  Koridor üzerinde köpekler olacak, tuvaletlerin karşısındaki save odasına (First-aid Room) gelin, save noktası bir yatağın üzerinde görünecek, bu odadan, dolaptaki üç health drinks’i ve yazı masasının üzerinde duran ampoule’u alın, şimdi koridora tekrar geri çıkın ve en sondaki çiftli kapıdan geniş hole gelin, bu geniş hole geldiğiniz anda sol çaprazınıza düşen odaya girin, bu girmiş olduğunuz odaya haritadan baktığınızda girişini belirten bir kapı belirteci olmayacak, oyunumuzun bazı yerlerinde buna benzer yerler olacak, bu nedenle dikkatli olmanız gerekecek, odanın orta kısımlarına doğru geldiğinizde kamera açısı tavan bölgesini gösterecek, tavanın kırık olduğunu ve bir merdivenin aşağı doğru sarkık pozisyonda durduğunu göreceksiniz, amacımız o merdivenden bir üst kata (2F) çıkmak, fakat merdiveni biraz daha aşağı doğru indirmemiz gerekecek, çünkü çıkmak için biraz yüksek, merdiveni aşağı doğru çekmek için bir araca ihtiyacımız olacak.
  Şimdi tekrar yanınızdaki geniş hole çıkın, holde iri yaratıklardan göreceksiniz, holün içindeki koridordan kızlar tuvaletine gelin, tuvaletin içindeki raftan temizlik maddesi “Bleach”i alın, tuvaletten çıkın ve hemen yan tarafındaki odaya girin, girer girmez sağ taraf duvardaki şalteri kapalı konuma getirip bulunduğunuz odanın ışığını kesin, karton kutuların arasında ışıldamakta olan bir el feneri göreceksiniz, onu alın, bundan böyle yanınızda iyi bir yardımcı daha olacak, rafların üzerinde duran iki adet handgun bullets’ı ve first-aid kit’i alın, tekrar koridora çıkın, koridorun sonundaki yarı aralanmış kepenkli kapıdan hole çıkacaksınız, bu holdeki yarı aralanmış büyük kepenkli kapıdan tekstil ürünlerinin bulunduğu odaya girin, askılıktaki elbise askısı çengeli “Hanger”ı alın (mankenin arkasında asılı), yine bu odanın diğer köşesinde bulunan askılıktan, kurşun geçirmez yelek “Bulletproof Vest”i alın, bu yeleği kullandığınızda, yürümelerinizde ve koşmalarınızda hissedilir oranlarda yavaşlamalar görülecektir, bu yüzden gereksiz olduğu zamanlarda kullanmayın, peki bu yelek ne işe yarar? Oyunumuzun ilerleyen bölümlerinde, tabanca ile ateş eden bir yaratık türü ve boss ile karşılaşılacak, yeleği kullandığınızda, edilen ateş sonucunda az etkilenmiş olacaksınız. Şimdi kırık tavanlı odaya geri gelin, sarkık merdivenin önüne (masanın önüne) gelin ve çengel askılığı (Hanger) USE yapın, Heather masanın üzerine çıkacak, çengel askılığa şekil verip yarıda kalmış merdiveni aşağı doğru çekecek, merdiveni aşağı çektikten sonra X tuşuna basıp merdivenin üzerine çıkın, daha sonra yukarı oku basılı tutarak 2. kata (2F) tırmanın.
  Tırmandıktan sonra kendinizi yürüyen merdivenlerin olduğu bir holde bulacaksınız (tabi merdivenler yürümüyor olacak), burada, parmaklıklar arkasında duran televizyonların önünde, bir save noktası göreceksiniz (2nd floor walk way), televizyonlar ile ilgili bir işleminiz olmayacak, aklınızı karıştırmasın, save noktasının yan tarafındaki odaya girin, içerdeki cam kabinden cevizi (Walnut) alın, yürüyen merdivenlerin yanındaki odadan health drink ve handgun bullets alabilirsiniz, kısa boylu yaratıklara dikkat edin!
  Cevizi (Walnut) aldığınız odanın içerisindeki diğer kapıdan karanlık dar koridora geçiş yapın, geçiş yaptıktan sonra iri yaratıklardan bir tanesinin sesini duyacaksınız, isterseniz bu yaratığı öldürün, koridor dar olduğundan rahat vermeyebilir, bu koridor içerisinde açılması gereken kilitli bir kapı bulacaksınız, kapı "it's locked" uyarısı verecek, şimdilik açamayacaksınız.
  Yürüyen merdivenlerin koridoruna gelin ve merdivenlerden 3. kata (3F) çıkın, merdivenlerden çıktıktan sonra bir hole gelmiş olacaksınız, bir de iri yaratık olacak. Yürüyen merdivenlerden çıktıktan sonra, bir-iki adım uzaklığınıza düşen sağ taraftaki kapıdan cafe-restoran tipindeki odaya girin, girdikten sonra masaların üzerine bakın, büyük bir tabağın içinde köpek kızartması göreceksiniz, köpeğin tam önüne gelip X tuşuna basın, "Cooked Key"i almış olacaksınız, buradan çıkmadan önce bar kısmındaki first-aid kit ve health drink’i alın. 3.katın (3F) koridorunda hilal kabartmalı bir kapı göreceksiniz, şimdilik o kapı ile işimiz olmayacak. Tekrar 2. kattaki (2F) karanlık koridora gelin (cevizi aldığınız odanın yanındaki dar koridor), "It’s locked" uyarısı veren kapıya köpek kızartmasından aldığınız "Cooked Key"i kullanın, artık kapı açık.
  Kapıdan diğer tarafa geçin, geçmiş olduğunuz yer, cafe tipi bir yer olacak, köşede kırık bir buhar borusu (Steel Pipe) göreceksiniz, buhar borusunun önüne gelin, X tuşuna basıp alın, bu boru sadece silah amaçlı, oldukça da etkili olacak, buranın tezgah kısmındaki rafında iki tane health drink olacak, onları alıp bu cafe-den yan taraftaki dairesel balkonluk meydana çıkın. Balkon üzerinde bir kaç tane kısa boylu yaratıklardan olacak. Cafe’den çıktıktan sonra sağ tarafa dönüp ilerleyin ve üçüncü kapıdan içeri girin (zaten bu balkonlu alanda açılabilen başka bir kapı yok). İçeri girdikten sonra lavabonun üzerinde duran temizlik maddesi "Detergent"i alın, buradan da büyük havalandırma vantilatörünün bulunduğu koridora geçin.


  Havalandırma Vantilatörlerinin Koridorundaki Yarasaları Yok Etmek

  Çalışmakta olan vantilatörün önüne gelin, vantilatörün alt köşesinde bir buton göreceksiniz, o görünen buton ile vantilatörü durdurun, durdurduktan sonra sol taraftaki mavi kapıdan diğer vantilatörlerin bulunduğu koridora geçin, bu koridor içinde sürekli olarak aynı yerde uçuşan yarasalar göreceksiniz, tabi bu da yolunuzun devamı için bir engel olacak, amacımız bu yarasaları yok edip yolumuza devam etmek. Yarasaların bulunduğu koridora, girdiğiniz kapının hemen bitişiğinde bulunan bir çöp kovası göreceksiniz, çöp kovasının önüne gelin, select tuşuna basarak menüye girin, “Bleach ve Detergent”ı COMBINE edip USE yapın (bu işlemi yaparken havalandırma vantilatörlerinin kapalı konumda olması gerekiyor, aksi taktirde yaptığınız işlem gerçekleşmeyecektir), video girecek ve Heather, COMBINE ettiğiniz maddeleri çöp kovasına boşaltacak, boşalttıktan sonra yan taraftaki tekli vantilatörün bulunduğu koridora geçecek, bir süre önce kapatmış olduğunuz o tekli vantilatörü yine aynı butona basarak açın, yarasaların bulunduğu koridora tekrar gelin, bakın bakalım, yarasalar nerede? Hepsini yere serilmiş bir şekilde öldüklerini göreceksiniz.
  Yarasaları yok ettikten sonra uzun bir koridorda yürüyeceksiniz, yürürken sağ taraftaki kapıları kontrol ederek gidin, bir tanesinin içinde beef jerky ve üç handgun bullets bulacaksınız, onları aldıktan sonra aynı koridor üzerindeki açık olan diğer kapıdan (sağ tarafa ayrılan koridorun sonundaki sarı kapı) girin, içerde iki tane iri yaratık olacak, buradan da geniş balkonluk kısma geçin, duvarlara tutunarak yürüyebilen çok kollu örümceksi yaratıklar göreceksiniz. Balkonlu alandaki save odasını (Sport Shop) bulup içeri girin, save noktasını kanlar arasında bir duvar üzerinde bulacaksınız, bu save odasında iki tane sedye-yatak olacak, bir tanesinin üzerinde (sağ taraftaki) küçük tip bir mengene göreceksiniz, mengenenin tam önüne gelin ve cevizi (Walnut) USE yapın, cevizi kırmış olacaksınız, kırdığınız cevizin içinden “Moonstone” çıkacak, alın.
  Televizyonların bulunduğu yürüyen merdivenli koridora geri gidin, merdivenlerden 3.kata (3F)çıkın (mengene ile cevizi kırdığınız odadan çıkıp balkonlu kısma geçtiğinizde, sağ köşedeki tekli sarı kapıdan kestirme bir yol yapabilirsiniz, böylece 3. kata (3F) ulaşmak için biraz daha az zaman harcamış olacaksınız, geri dönüş sırasında bazı yaratıklar oluşacak). 3. katın (3F) koridor holündeki hilal-ay kabartmalı kapıya “Moonstone”u (cevizin içinden çıkan taş) USE yapın, kapı açık konuma gelecek, bu kapıdan yan taraftaki dairesel balkonlu meydana gelin. Balkon üzerinde birkaç tane kısa boylu yaratıklardan olacak, balkonun orta kısmından aşağı doğru bir merdiven uzantısı göreceksiniz, merdivenden aşağı inin, indikten sonra, kocaman, mor renkli solucanın (Splitworm) göründüğü bir video izleyeceksiniz. Bu yaratık boss.

  Boss Splitworm

  Taktik: Yaratık ortaya çıktığında hiç zaman kaybetmeden önüne geçin ve ağzını açmasını bekleyin, ağzını açtıktan hemen sonra üç el art arda ateş edin ve hemen önünden çekilin, öldürünceye kadar bu şekilde savaşın, zaten fazla uzun sürmeyecek, 9-10 atıştan sonra boss yere serilecektir. Boss’un işini bitirdikten sonra etrafınızdaki alan normale dönecek, yani harap haldeki yerler değişime uğrayacak ve her şey eski düzenine kavuşacak.
  Şimdi yine mall’ün 1.katında (1F) olacaksınız, küçük süs havuzunun bulunduğu yuvarlak biçimli bir holde başlayacaksınız, buradaki yarı aralanmış kepenkli kapıdan geniş koridora geçin ve direkt karşınıza düşen koridorun sonundaki camlı kapınIn önüne gelinceye kadar ilerleyin, camlı kapıdan çıkmadan önce sağ taraftaki hamburgerciye (Happy Burger) girin, burası ayrıca bir save odası (Burger Shop), köşedeki açılmayan kapının önünde beef jerky, tezgah üzerinden first-aid kit ve 3 handgun bullets bulacaksınız, onları alın ve buradan tekrar geniş koridora çıkın, çıktıktan sonra sağ tarafınıza düşen büyük camlı kapıdan çıkın, dedektifin göründüğü bir video girecek. 2. 2
  Smallville T.C.
  Emekli

  Silent Hill 3 Tam Çözüm

  Reklam  Subway Station - Alt Geçit İstasyonları

  Bir alt geçit koridorunda haritasız olarak başlayacaksınız, bu koridordan gişelerin bulunduğu kısma geçin, sağ taraftaki açık gişeden diğer tarafa geçin, geçer geçmez biletçi kabininin yan duvar tarafında asılı duran, bulunduğunuz bölgenin haritası olan “Subway Map”i alın (haritayı açtıktan sonra X tuşuna basıp haritayı yakınlaştırabilirsiniz, bu da harita üzerindeki bazı belirsiz yazıları görmenize yardımcı olacaktır, tarif edilecek bazı yerler harita üzerinden belirtilecek), buradaki merdivenlerin her hangi birisini kullanarak bir kat aşağı inin, inmiş olduğunuz kat üzerinde bir save noktası (subway stairs) olacak, ayrıca bu kat üzerinde açılması geren bir kapı var, zincirle kilitlenmiş parmaklıklı mavi bir kapı, harita üzerinden tarif edilecek olursa; haritanın sağ alt köşesi, pusulaya göre; güney doğu, amacımız bu kapıyı açmak. Haritanın sağ üst köşesindeki (kuzey doğu) merdivenlerden aşağıdaki perona (to platform 1) inin.
  İndikten sonra sizi bekleyen köpeklerle karşılaşacaksınız, bu inmiş olduğunuz peron diğerlerine göre farklı bir durumda, rayların üzeri tel örgülerle kaplanmış, rayların üzerine düşmek gibi bir olasılığınız yok, sağ ve sol da olmak üzere aşağı inen iki tane merdiven yolu olacak, sol taraf merdivenin aşağısında, dağınık eşyaların üzerinde handgun bullets ve iki health drinks bulacaksınız, buradan çıkıp sağ taraftaki diğer merdivenden aşağı inin, yine bazı dağınık eşyalar göreceksiniz, sehpanın üzerindeki fındık kıracağını (Nutcracker) alın, buradan çıkıp zincirle kilitlenmiş mavi parmaklıklı kapının önüne gelin (zincirli kilidin tam önünde durmaya dikkat edin), daha sonra fındık kıracağını (Nutcracker) USE yapın, kapıyı açmış olacaksınız, açtığınız kapıdan bir alt kattaki perona inin.
  İnmiş olduğunuz peron üzerinde bir tren vagonu göreceksiniz, vagonun içine girin ve koltuk üzerindeki hediye paketi görünümünde olan kutudan “Shotgun”ı alın, vagonun diğer ucundaki koltuğun üzerinden iki shotgun shells’i alın, vagondan dışarı çıkın, çıktığınızda yeni bir yaratık türüyle daha karşılaşacaksınız, şişman, hızlı koşabilen ve öldürmesi oldukça uğraştırıcı, ayrıca çokta ürkünç bir yaratık, bu yaratığı öldürmeye çalışıpta gereksiz yere mermi harcamayın, aynı peron üzerinde bulunan aşağı katta inen başka bir merdiven daha var, şişman yaratıkla uğraşmadan hızlı bir şekilde o merdivenden aşağıdaki koridora iniş yapın.
  İndiğiniz koridorun sağ taraftaki ikinci merdiven yolundan, aşağıdaki perona (to platform 3) inin, indiğiniz de peronun sonuna kadar ilerleyin, peronun sonuna geldiğinizde kamera açısının değiştiğini fark edeceksiniz ve ray yolu üzerinde bir kapı göreceksiniz, ray yoluna inin ve görünen o kapının önüne gelip X tuşuna basın , bastıktan sonra yaklaşmakta olan bir tren sesi duyacaksınız (tabi kapıyı açamayacaksınız), hiç vakit kaybetmeden, köpeklerle uğraşmadan perona çıkmaya çalışın, eğer geç kalacak olursanız durumların hiçte iç açıcı olmayacağından emin olabilirsiniz, perona çıktıktan sonra trenin duruşunu gösteren mini bir video izleyeceksiniz ve kapılarından bir tanesinin açıldığını göreceksiniz, açılan kapı farklı bir peron üzerinde olacak, şimdiki amacımız açılan o kapıyı bulmak, tren durduktan sonra bulunduğunuz peron üzerindeki parmaklıklı kapıyı “unlock” ederek yan taraftaki perona geçin.

  Kısa Bir Tren Macerası

  Geçmiş olduğunuz yerdeki merdivenlerden yukarı çıkın, çıkın ama hiçbir yere sapmadan karşınıza gelen merdivenden de direkt olarak devam edin, platform 3’ün devamı olan diğer perona inmiş olacaksınız, açılan trenin kapısı bu peronda, peronun sonuna kadar ilerleyin, açık olan trenin kapısından içeri giriş yapın, tren harekete geçecek, bir süreliğine hareket halindeki tren içinde ilerleyeceğiz. Trende kontrolü elinize aldığınızda, bulunduğunuz vagon içerisinde yerde duran bir save noktası (in the train)göreceksiniz, vagon odalarındaki yaratıklara dikkat ederek sonuna kadar gelin, vagondaki yaratıklarda iki yeni tür daha göreceksiniz, bunlar kısa boylu sivri kamburlu yaratıkların biraz daha gelişmiş olanları (orta boy ve süper boy), trende fazla bir malzeme yok ama yinede ilerlerken koltukların üzerlerini incelemekten geri kalmayın, shotgun shells ve first-aid kit bulacaksınız, sonuncu vagona geldiğinizde tren duracak, trenden inin, indiğiniz peronun duvarında bir save noktası (platform-unknown station) olacak.


  Karanlık Yeraltı Tünelleri (Koridorlar)

  Trenden indikten sonraki ilk amacımız, bulunduğumuz bu bölgenin haritasını bulmak olacak, şimdi haritayı bulmak için yola çıkacağız, koridorlarda karşınıza bir çok yaratık çıkacak, haberiniz olsun. Trenden perona indikten sonra, perondaki çıkış kapısından bayırlık koridora geçin, bayır koridor sona erdikten sonra sağa dönün ve ilerdeki büyük kapıdan karanlık koridora girin, girdiğinizde sola dönün ve az ilerdeki ilk sağ kapıdan girin, biraz ilerleyin ve yine ilk sağ kapıdan diğer koridor yoluna girin, girdiğinizde ilerden ilk sol koridor boşluğuna girin, girmiş olduğunuz koridor boşluğunun sonundaki kapıdan içeri girin, girdiğiniz yer bir oda olacak, odanın içersinde bir yazı tahtası göreceksiniz, bulunduğumuz bölgenin haritası (under pass map), bu yazı tahtasının üzerinde olacak, bir de bu odada yeni bir silah (maul) daha edineceksiniz, yıkılmış dolabın üzerinde görünüyor olacak (yazı tahtasının önünde), kullanımı biraz ağır tempo olsa da oldukça etkili bir silah.
  Artık haritaya sahipsiniz, haritayı aldıktan sonra aynı oda içindeki diğer kapıdan çıkın ve ilerdeki ilk sağ kapıdan kısa koridora girin, koridorun sonunda dağınık halde yığın edilmiş eşyaların üzerinden şarap şişesini (wine bottle) alın, buradan geri çıkıp sağa dönün, yolun sonundaki koridor boşluğunda duran fıçının üzerinden shotgun shells alabilirsiniz. Gezinmekte olduğunuz bölgedeki save odasını (underground passage) bulun, haritanın sağ kenarında, pusulanın tam doğusuna düşüyor. Save odasında silindir şeklinde bir yakıt konteynırı göreceksiniz (kırmızı tokmaklı bir sapı var), yakıt konteynırının tam önüne gelin ve şarap şişesini (wine bottle) USE yapın, şişenin içini yakıt ile doldurmuş (oil-filled bottle) olacaksınız, bu odadaki masanın üzerinde iki health drink bulacaksınız.
  Save odasındaki işiniz bittikten sonra yan taraftaki makine odasına geçin, makinenin (çekici bir makara) önüne gelin, sol taraftaki kapağı açık olan yakıt deposuna, şarap şişesindeki (oil-filled bottle) yakıtı USE yapıp boşaltın, boşalttıktan sonra makinenin sağ tarafındaki butonu “Yes” yapın, çekici makaranın harekete geçtiğini gösteren minik bir video izleyeceksiniz, daha sonra bu oda içindeki tırmanmalı merdivenden aşağı inin (artık aşağıda sular yok).

  Sewers - Lağım Su Yolları

  İnince küçük bir odacıkta olacaksınız, buradan su yolu koridoruna (lağım su yolu) çıkın, su yolu koridoruna çıktığınızda sağa dönüp ilerleyin, ilerdeki sağ tarafta bulunan kapıdan diğer koridora giriş yapın.
  Koridorun sonundaki odacığa girin ve sandalye üzerinde duran saç kurutma makinesini (dryer) alın, bu oda içindeki raf üzerinde bir tane ampoul olacak, işiniz bittikten sonra su yolu koridoruna geri dönün, su yolu koridoru üzerindeki büyük beyaz kapıdan, save noktasının bulunduğu odaya (sewer) gelin, masanın üzerinde bir health drink olacak, save odasının içindeki diğer kapıdan yan odaya geçin, girmiş olduğunuz odanın içinden bir su yolu geçiyor olacak, odanın diğer tarafına geçmek için derme çatma bir köprücüğün kurulmuş olduğunu göreceksiniz, siz siz olun o köprücükten geçmeyin, su altına sinsice gizlenmiş uzun kollu bir yaratık geçmenize engel olacak, diğer bir anlamda ölümünüze neden olacak.

  Su altındaki yaratığı atlatmak için şöyle yapın

  Bu odaya girdiğiniz kapının sol tarafında bulunan bir elektrik prizi var, o prizin önüne gelip saç kurutma makinesini (dryer) USE yapın, kısa bir video girecek; Heather, saç kurutma makinesini prize takacak ve sonra çalıştırıp suyun içine atacak, tabi su altındaki yaratık elektriğin azizliğine uğrayarak can verecek, artık köprücükten odanın diğer tarafına rahat bir şekilde geçebilirsiniz, geçtiğiniz taraftaki kapıdan aydınlatmalı koridora ulaşın, aydınlatmalı koridorun sonundaki merdivenli odadan bahçe kısmına çıkın, bahçenin içinde gezinin, fıçı üzerinde bir save noktası (construction site) bulacaksınız. 3. 3
  Smallville T.C.
  Emekli
  Construction Site - İnşaat Halindeki Binalar

  Bahçeden binanın içine giriş yapın ve 5. kata (5F) çıkın, zemininde büyükçe delik açılmış olan odaya gelin (karton kutunun üzerinde health drink, sehpanın üzerinde handgun bullets bulacaksınız), zemin deliğin yanındaki yatağın önüne gelip X tuşuna basın, yatağı delikten atıp atmayacağımız hakkında Yes/No seçeneği sunulacak, “Yes” yapın, yatağı bir aşağı kata atmış olacaksınız, hemen arkasından zemin deliğinden sizde atlayın, yatağın üzerine atlayarak yumuşak bir iniş yapacaksınız, atladığınız odadaki kırık pencere duvarından inşaat iskelelerinin üzerine çıkın, iskelelerin üzerindeki örümceksi yaratıklara dikkat edin, aşağı atabiliyorlar, iskele yolunu takip ederek iki bina arasına girin ve kamera açısı değişinceye kadar ilerleyin, kamera açısı değiştiğinde görünen pencereden binaya girin.

  Office Building - Ofis Binası

  Girdiğiniz binanın katındaki koridorda iki tane köpek olacak (sonraki aşamalarımızda köpekler ve farklı yaratık türleri ile karşılaşacağız, bu nedenle yaratıkların yerleri sık sık belirtilmeyecek), bu kattaki save odasını bulun, save odasında bir yazı masası var, masanın çekmecesini açmamız gerekecek, fakat şimdilik elimizde gerekli araç olmadığında açamayacağız, buradaki cam sehpanın üzerinde duran, bulunduğumuz bu binanın haritası olan “office building map”i alın, haritaya baktığınızda 3. katta (3F) olduğunuzu göreceksiniz, bu arada diğer odaları gezinerek, işinize yarayabilecek gerekli malzemeler toplayabilirsiniz, mermi, sağlık vs.
  Şimdi bu binanın 5. katına (5F) çıkın, çıktıktan sonra haritanız sağ üst köşesindeki koridora gidin, koridorun başındaki karton kutuların üzerinden tornavidayı (screwdriver) alın, tornavidayı aldıgınız koridorun sonundaki odaya girin ve rafın üzerinden yeni silahınız “Katana” kılıcını alın, oldukça etkili ve kullanışlı bir silah. Dörtlü masanin bulunduğu odaya gelin ve raftaki krikoyu (jack) alın, dörtlü masanın üzerinde health drink bulacaksiniz.
  3. kattaki save odasına tekrar geri dönün ve yazı masasının çekmecesinin önüne gelip tornavidayı (screwdriver) USE yapın, çekmeceyi açmış olacaksınız, çekmecenin içinden çıkan halatı (rope) alın, bulunduğunuz bu 3. kat (3F) üzerindeki, kapısı aralıklı olarak bırakılmış asansörün önüne gelin ve krikoyu (jack) USE yapın, Heather kapıyı biraz daha aralayacak, ardından da halatı (rope) asansör boşluğuna gelecek şekilde USE yapın, halatı boşluktan sarkıtmış olacaksınız, asansör boşluğundan halat yardımı ile aşağı kata inin, yani 2. kata (2F). 2. katın (2F) koridorunda cola makinesi üzerinde bir save noktası (2nd floor hall) bulacaksınız. Haritanızın sol üst köşesindeki odaya gidin, bir banyo küveti göreceksiniz, küvetin önüne gelip x tuşuna basın, bir video girecek ve ortalık değişim geçirecek, diğer bir söylemle, o tanıdık paslı görüntüler oluşacak.

  Değişime Uğramış Ofis Binası

  Bu değişimden sonra kısa koridordaki save noktasının (mental clinic) bulunduğu küçük koridora gelin, hatta bu koridor üzerinde Heather’a ait bir resim bulacaksınız, save noktasının yakınındaki açılan kapıdan içeri girin, bir video girecek, Heather, Vincent isminde gözlüklü bir adamla tanışacak, video bittikten sonra otomatik olarak yan odacığa geçmiş olacaksınız, bu geçmiş olduğumuz odacığın içindeki dolaptan “Oxydol”u alın, ayrıca bu dolap içinde first-aid kit ve iki health drink olacak. Bulunduğunuz bu kat üzerindeki asansöre binerek 1. kata (1F) inin, indiğinizde, bu katın koridorunda sürekli aynı yerde duran büyük bir yaratık göreceksiniz, zaten amacımız da o yaratığın arkasındaki bulunan kapıdan geçip yolumuza devam etmek olacak, bir de bu kat üzerinde “it’s locked” uyarısı veren bir kapı olacak, elimizde gerekli anahtar olmadığından şimdilik açamayacağız. Haritanın sağ üst köşesindeki büyük odaya gidin ve köşedeki kapağı açık küçük buzdolabından “pork liver”ı alın, bunun öncesinde şişman yaratığı öldürmek zorunda kalabilirsiniz, masanın üzerindeki shotgun shells’i almayı unutmayın, asansöre binip 5. kata (5F) çıkın.
  5. kata (5F) çıktıktan sonra haritanızın sol alt köşesindeki odaya gidin ve masanın üzerindeki kibriti (matcbook) alın, masanın üzerinde iki handgun bullets bulacaksınız, koridorlarda yeni bir yaratık türü ile daha karşılaşacaksınız, sürüngen yaratıklar, ilerleyen bölümlerde, oda ve koridor aralarında sıkça karşılaşacağız. Kibriti aldıktan sonra bu kat üzerindeki save odasına (gallery) gelin, save odasının içinde duvara asılı büyük bir tablo resmi göreceksiniz, tablonun önünde de bir kova olacak, kovanın tam önüne gelin ve “Oxydol” “Pork Liver” ve “Match Book”u COMBINE edip kovaya USE yapın, yapmış olduğunuz işlem sonrasında, tablonun yandığını gösteren minik bir video izleyeceksiniz, yanan tablonun arkasında gizli bir pencere-kapak görünecek, kapaktan diğer tarafa geçin, geçer geçmez hemen yanınızdaki merdivenlerden aşağı inin, indiğiniz yer 4. kat (4F) olacak.
  4. kata (4F) indiğinizde haritanızın sol üst köşesindeki odaya gelin, geldiğinizde masa üzerindeki jetonlardan bir tanesini (silver coin) alın (jetonları masanın üzerinde bir masa lambası aydınlatıyor olacak), jetonu aldıktan sonra, yine aynı oda içerisinde bulunan bir cola makinesi olacak, aldığınız jetonu (silver coin) cola makinesinin önüne gelerek USE yapın, bir anahtar (life insurance key) alacaksınız, asansöre binip 1. kata (1F) inin ve “it’s locked” uyarısı veren kapıyı, cola makinesinden aldığınız anahtar (life insurance key) ile açıp koridora geçiş yapın, buradan da, yan yana dizilmiş kanlı masaların bulunduğu odaya gidin ve masaların üzerindeki doküman kağıtları okuyun, sonrasında kısa bir video girecek, şimdi bulunduğunuz bu katın koridorundaki büyük yaratığın önüne gelin, geldiğinizde yaratığı göremeyeceksiniz, yaratığın arkasında kalan kapı artık geçmek için müsait, kapıdan dışarı çıkın.
  Dışarı çıktıktan sonra sola dönünün ve ilerdeki ilk soldan çıkmaz sokağa girin, çıkmaz sokağın sonundaki kapıdan apartman binasına giriş yapın, apartmanın koridorunda save noktası (Apt. hall) olacak. Apartmanın koridorunda, üzerinde aydınlatması bulunan kapıdan, “Hose Key”i kullanarak evin içine girin, içeri girdiğinizde bir video izleyeceksiniz. Video bittikten sonra çatı katında bir boss ile mücadele edeceksiniz, pek zor denilemez.

  Boss Missionary

  Buradaki silahınız “Katana” olsun, çok etkili bir silah ve bu boss’u yok etmek için kullanımı oldukça rahat. Boss-un size yaklaşmasını bekleyin ve size tam vuracağı sırada hemen arkasına geçip atakta bulunun, merak etmeyin arkasına geçecek kadar vaktiniz olacak, fakat siz yinede tam olarak saldırmasını beklemeden arkasına geçin, yani tam önünüzde durduğu anda arkasına geçin ve öyle saldırın, yok edinceye kadar bu şekilde devam edin. Boss’u hareket halinde de halledebilirsiniz fakat bu biraz uğraştırıcı olacaktır.
  Boss-un işini bitirdikten sonra Heather bulunduğu çatı katından aşağıya inecek ve dedektifi görecek, dedektifle olan bir konuşma video’su izleyeceksiniz, video bittikten sonra diğer küçük yatak odasına geçip, çekmecedeki stun gun battery ve “Stun Gun”i alin, bu da yeni bir silah. Bulundugunuz bu apartmandan dışarı çıkın (save noktasının sağ tarafındakı çiftli kapıdan). Dışarı çıktığınızda, dedektif, Heather’i bekliyor olacak, sonrasında uzunca bir video izleyeceksiniz. Video bittikten sonra kontrolü bir otel odasında alacaksınız, bulunduğunuz bu oda içindeki televizyon sehpasının üzerinde bir save noktası (Motel) göreceksiniz. Şimdiki amacımız Brookhaven Hastanesi’ni (Brookhaven Hospital) bulmak, haritanıza bakarsanız bu bahsedilen hastanenin nerede olduğunu hemen anlayacaksınız (haritayı daha önceden almış bulunuyorsunuz). 4. 4
  Smallville T.C.
  Emekli
  Brookhaven Hospital

  Hastanenin ana kapısından içeri girdiğinizde, hemen karşınıza düşen kapıdan girin, içerde save noktası (Hospital Office) göreceksiniz, bu oda içindeki masanın üzerinden, bulunduğumuz hastanenin haritasını (Hospital Map) alın, kapısı açık duran dolaptan health drink’i alıp bu odadan koridora geçin, koridorda yeni bir düşman yaratık modeli ile karşılaşacaksınız, bunlar eli sopalı hemşireler, ilerleyen bölümlerde bunların tabancalısıyla da karşılaşacaksınız, koridorlarda sık sık burun buruna geleceğiz.
  Asansöre binerek 2. kata (2F) çıkın, “Women’s Locker Room” odasındaki açık dolaptan “Perfume” ve “Nail Polish Remover”u alın, tekrar asansör ile 1. kata (1F) inin ve “C4” isimli odaya gelin, odanın sağ köşe tarafında, yatağın yan kısmında, duvara yapıştırılmış bazı nesneler göreceksiniz, amacımız o duvardaki nesnelerin arasında bulunan yapışık anahtarı almak, buraya “Nail Polish Remover”ı USE yapın ve anahtarı (Stair Well Key) alın, aldığınız bu anahtarı, aynı kat üzerindeki (1.kat) “it’s locked” uyarısı veren merdiven yolu kapısına kullanın ve merdivenlerden 2. kata (2F) tekrar çıkın.
  2. katın (2F) koridorunda şifre isteyen çiftli bir kapı bulacaksınız, şifre; 8, 6, 3, 4.
  Şifreyi yazdiktan sonra serbest kalan kapıdan diğer taraftaki koridora geçin ve “M4” isimli odaya gelin, geldiğinizde, bir kurmalı saatin sürekli çalan zil sesini duyacaksınız, saatin önüne gelip X tuşuna basın ve sesini kesin, keskin bir bakışla saatin tam olarak kaç oldugunu öğrenin ve bir kenara not edin (örneğin; 01:00 görünen zamanın 13:00 olabileceğinide göz önüne alın), biraz sonra işimize yarayacak. Çalar saatin yanı başındaki yatak üzerinde şifre isteyen bir çanta bulacaksınız, şifresi ne olabilir acaba? Şifre, saatin göstermiş olduğu zaman birimi, buradaki şifreyi doğrudan söyleyemiyoruz, çünkü her oyunda farklılıklar göstermekte.
  Çantanın doğru şifresini girdikten sonra, içinden çıkan fotoğraf makinesini (Instant Camera) alın, buradan bulunduğunuz kat üzerindeki diğer koridora geçip merdivenlerden bodrum katına (BF) inin, indiğinizde bodrum koridorunda devrilmiş bir engelli arabası göreceksiniz, o arabanın yanındaki kan izlerini takip ederek koridorun sonundaki “Submachine Gun”ı alın, daha sonra bu koridor üzerindeki açık olan kapıdan dağınık eşyaların bulunduğu odaya gelin, oda ışığının sürekli yanıp söndüğünü fark edeceksiniz, anlaşılan bir arıza var, merak etmeyin ışıkla bir işimiz olmayacak, bu oda içindeki dolabın yanında bulunan, duvardaki kan lekesinin önüne iyice yaklaşın, kamera açısı değişecek ve duvar ile dolabın arasındaki boşluk görünecek, o boşluk kısma doğru fotoğraf makinesini (instant Camera) USE yapın, dört haneli bir rakamın resmini çekmiş olacaksınız, daha sonra çektiğiniz fotoğrafı inceleyin ve üzerinde görünen dört haneli numarayı bir yere not edin, işimize yarayacak bir şifre, tabi burada yine şifrenin ne olduğunu söylemek mümkün değil, her oyuncu için değişecektir.
  3. kata (3F)çıkın ve “Store Room”a girin, girdiğiniz bu oda save odası (hospital store room), buradaki raf üzerinde stungun battery ve iki health drink olacak. Bulunduğunuz katın (3.kat) koridorundaki şifre isteyen kapıya, fotoğraf makinesi ile çektiğiniz numarayı yazın, şifreyi girdikten sonra, serbest kalan kapıdan diğer koridor yoluna geçin, buradan “S12” isimli odaya gelin, çalmakta olan bir telefon göreceksiniz, telefonunun önüne gelip X tuşuna basın, telefon konuşmasını gösteren bir video girecek (telefon ile konuşmak zorundasınız).
  Video bittikten sonra 2. katın (2F) koridor sonundaki kapısından girin (M6 odasının sol tarafındaki bitiş kapısı) girdiğiniz yer uzunca labirent biçiminde bir koridor olacak, zorlanacağınız bir labirent asla değil, haritanız olmayacak, zaten buna ihtiyacınızda olmayacak. Gezindiğiniz koridorların sonunda tırmanmalı merdivenin bulunduğu bir odaya geleceksiniz, merdivenden yukarı tırmanın, merdivenden çıkarken tuhaf bir yaratık göreceksiniz, merdivenlerden yukarı çıktıktan sonra sağ taraftaki görünen kapıdan koridora çıkın, koridora çıktığınızda bazı şeylerin değiştiğini göreceksiniz, duvarlar tamamen kanlarla bürünmüş olacak, anlaşılan yine bir değişim gerçekleşmiş, ayrıca bu çıkmış olduğunuz koridor daha önce gezindiğiniz 3. kat (3F) koridoru, haritanızı açıp bakarsanız bunu rahat bir şekilde anlayacaksınız. Koridor üzerindeki “S3” isimli odaya gidin (duvardaki kanlardan odaların giriş kapıları belli olmuyor, bu yüzden haritanıza bakarak ilerlemek sizin için daha rahatlatıcı olacaktır), bir save noktası bulacaksınız (Room S03), bu odanın penceresinde iki handgun bullets olacak ve dışardan pencerenin tel örgülerine tutunmakta olan bir el göreceksiniz.

  Morg Odasındaki Bulmacanın Çözümü

  2. kata (2F) inin “woman’s locker room” odasına gidin, içeri girdiğinizde bir dolabın açıldığını göreceksiniz, içinde tuhaf bir yaratık olacak, bu odanın içindeki çöp kovasından “Plastic Bag”i alın. 3. kattaki (3F) “examining room” odasına çıkın, ayaklarından asılmış adamın altındaki kan dolu kovanın önüne gelip “Plastic Bag”i USE yapın, sonrasında “Plastic Bag (With Blood)” elde etmiş olacaksınız. Asansöre binip B3 tuşuna basıp üçüncü bodrum katına inin, sedyelerin olduğu morg odasına inmiş olacaksınız, buradaki amacımız asma kilidinin şifresini öğrenmek.

  Yapmanız gereken

  Asma kilidin yanındaki fayans kaplamalı kapağa dikkatlice bakın, eğri büğrü şekilde çizilmiş kare şekiller göreceksiniz, kare şekillerin üzerinde, roma rakamları ile 1'den 4'e kadar (I, II, III, IV, V) yazılmış olan sayılar göreceksiniz. Şimdi, kare şekillerin her birinin üzerine sedye yatakların geleceğini düşünün (yüzünüz fayanslı kapağa bakar konumda olacak), roma rakamlarının sırasına göre sedyelerin yanına gidin ve üzerlerindeki rakamları sırası ile bir kenara not edin, not ettiğiniz rakamlar asma kilidin şifresi olacak.

  Uyarı: Boş sedyeleri değerlendirmeye almayın, esas olan üstleri çarşaflarla kapatılmış olanlardır, numaralar çarşafların üzerinde yazıyor olacak. Bu asma kilidin şifresi her oyuncuda farklılık göstermekte.
  Morg odasında işiniz bittikten sonra 1. kata (1F) çıkın ve “Day Room” odasını “Cremated Key” ile açıp “C4” isimli odaya gelin, şamdanların bulunduğu sedyenin önüne gelip “Plastic Bag (With Blod)” i USE yapın, sonra bu oda içinde açılan merdiven boşluğundan aşağı inin video girecek, video bittikten sonra Leonard isimli boss ile mücadele edeceksiniz.

  Boss Leonard

  Kolay bir boss, aranızdaki mesafe orta karar bir uzaklık olsun, daha sonra istediğiniz bir silah ile saldırıda bulunun, su altında iken maul ile saldırıda bulunabilirsiniz.
  Boss’un işini bitirdikten sona “C4” isimli odada uyanacaksınız, etrafın değişime ugradığını göreceksiniz, yani her şey normale dönmüş olacak. Haznenize “Talisman” isminde bir obje eklenecek, 1. kattaki (1F), hastanenin ana kapısından dışarı çıkın, Vincent ve Claudia’nin göründügü bir ara video izleyeceksiniz, video bittikten sonra Vincent’in bulunduğu eve gidin, nasıl mı? Haritanızı açıp “Jack’s Inn”i bulun (harita üzerinde, kırmızı ok ile 106 numaralı yer olarak belirtilmiş olacak), Vincent’in bulunduğu eve girdiğinizde aralarında konuşma geçen bir video izleyeceksiniz.

 5. 5
  Smallville T.C.
  Emekli
  Lake Side Amusement Park

  Video bittikten sonra “Nathan Ave.” Caddesi üzerinde ilerleyin (harita üzerinde kırmızı okun belirttiği yöne doğru gidin). “Lakeside Asument Park”a geleceksiniz, bu parkı gördüğünüzde tanıdık gelebilir, oyunumuza ilk olarak başladığımız yerler, fakat bu kabus değil:(Buradan hediyelik eşya dükkanına gidin (maskot tavşanların bulunduğu dükkan), bu dükkan içinde biraz gezinin, yere düşen bir takım şeylerin sesini duyacaksınız, düşme sesini duyduktan sonra odanın sol köşesine gidin, bazı düşmüş kutular göreceksiniz, bir tanesinin içinde “Roller Coaster Key” olacak, onu alın ve yukarı kattaki roller coaster kabinini açıp içine girin, içerdeki yönetim kolunu aksi yöne çevirip kapalı konuma getirin (sunulan seçeneği “Yes” yapın) ve rayların üzerine geçip video girinceye kadar düşmeden ilerleyin.
  Video bittikten sonra mezarlıklı bahçeye gelin ve evin içine girin, girdiğinizde hoparlörlerden konuşma sesleri duyacaksınız, konuşmaların bitmesini sonuna kadar bekleyin ve kapılardan öyle ilerleyin, tribün oturaklarının bulunduğu kısma gelin, tribün oturaklarının bir tanesinin üzerinde zincir (Chain) bulacaksınız, daha sonra tribün oturaklarının karşısındaki meydanlık platformun ortasındaki kırmızı bayan ayakkabısını (Red Shoe) alın. Luna park aletinin (SWING ROCKET) üzerine gelin ve göbeğindeki kalın silindir bloğun üzerindeki ince çıkıntı boruya zinciri (Chain) USE yapın, zinciri kullanmış olmanıza rağmen hala haznenizde görünecek, çünkü yapmanız gereken bir işlem daha olacak, luna park aletinin merdivenleri karşısında açılmayan bir kapı bulacaksınız (üzerinde CLOSED yazan bir levha olacak, amacımız bu kapıyı açmak), o kapının önüne gelip zinciri (Chain) USE yapın, daha sonra luna park aletinin kabine geçip handgun bullets’i alıp, içerdeki yönetim kolunu aksi yöne çekip açık konuma getirin, yapmış olduğunuz işlem sonucunda zinciri bağladığınız kapıyı açmış olacaksınız, açtığınız kapıdan giriş yapın, video girecek, bittikten sonra “Fortune House”u bulup içine girin, masanın üzerinden “Doll Head” maskesini alın, sandalyenin üzerinde ampoule olacak, save noktası (Fortuneteller) bulacaksınız, buradan çıkıp hemen çaprazınızdaki “Marchen Travel”a girin, girdiğinizde, sağ taraftaki Cindrella doll’a kırmızı ayakkabıyı (Red Shoe) USE yapın, sol taraftaki Snow White doll’a da “Doll Head” maskesini Use yapın, daha sonra atlı karınca bölümüne ulaşın ve atlı karıncanın üzerine çıkın, çıktığınızda hareket etmeye başlayacak.

  Atlı Karınca

  Atlı karıncadaki amacımız; buradaki atların hepsi canlı, video girinceye kadar atlara sürekli saldırıda bulunun (atları öldürdüğünüzden emin olun, öldüklerinde farklı ses çıkartacaklar), eğer yavaş davranırsanız bu sizin için pek iyi olmaz, atların ağızlarından püskürttüğü zehirli dumanlar sağlık açısından zararlı olacaktır, atlarla işiniz bittikten sonra boss Alessa ile savaşacaksınız.

  Boss Alessa

  Bu boss kolaydan zora doğru dört farklı bölümden oluşuyor, Alessia’ya karşı her kazandığınız zafer sonrasında farklı silahlarla karşınıza gelecek, burada unutmamanız gerek bir önemli husus; kurşun geçirmez yeleğinizi EQUİP edin, yakın temas dövüş gerektiren bir durum olduğundan, silah olarak “Katana”yı tercih edin, boss’un işini bitirdikten sonra açılan koridor yolundan kiliseye gidin.

 6. 6
  Smallville T.C.
  Emekli
  Chapel - Kilise

  Kilisenin içine girdiğinizde bir video izleyeceksiniz, video’yu izledikten sonra “Eye Of Night Tarot Card”ı alın (save noktasının arkasındaki duvar çıkıntısı üzerinde), bu bölümdeki amacımız, beş farklı isimlerdeki tarot kartlarını bulmak, sağ taraftaki kapıdan koridora geçin ve günah çıkarma kabinin karşısındaki duvar üzerinden, kilisenin haritasını (Church Map) alın, bu haritayı aldığınız koridor üzerinde “it’s locked” uyarısı veren bir kapı göreceksiniz, şimdilik anahtarımız olmadığından açamayacağız, kadın ağlama sesinin duyulduğu koridora gelin (save odasının koridoru), geldiğinizde koridorun sağ taraf duvarına yaslanmış şekilde duran tablo resmini “Yes” yaparak kenara çekin ve arkasındaki gizli kapıdan geçin, buradan kütüphaneye gelin ve sol köşedeki masa üzerinde duran “Moon Tarot Card”ı alın, aldıktan sonra Vincent’ın göründüğü bir video izleyeceksiniz.
  Video bittikten sonra kütüphaneden çıkın, çıktığınız yer balkon olacak, balkonun köşe kısmındaki asansör ile bir alt kata inin, kefenlerle sarılmış yığın halindeki ölülerin bulunduğu odaya gidin ve sedye üzerindeki “Hanged Man Tarot Card”ı alın, köşedeki açık dolapta shotgun shell olacak, bu kat üzerindeki save odasını (Alessa’s Room) bulup, duvardaki kelebek örneklerinin bulunduğu tablo üzerinden “Brass Key”i alın, bu oda içerisinde açılmayan bir kapı göreceksiniz, burada daha sonra tekrar işimiz olacak, bu kat üzerinde yine ağlama seslerinin duyulduğu bir koridor olacak, bahsedilen koridoru bulun ve karo taşlarının üzerine gelin (yukardan kanlar damlıyor olacak), karo taşlarının üzerine geldiğinizde kamera açısı değişecek, kamera açısında kalarak sağ taraftaki duvarı video girinceye kadar, sağa sola hafif ilerlemeler yaparak X tuşunu sık aralıklarla tuşlayarak gizli geçidi arayın, bulduğunuz gizli geçitten yatak odasına gidip sandalyenin üzerindeki “Fool Tarot Card”ı alın, buradaki çekmeceli dolabın üzerinde iki tane ampoule, köşedeki konsolda handgun bullets olacak. Şimdi üst kattaki günah çıkartma kabininin bulunduğu koridora gelip (haritayı aldığınız koridor) “it’s locked” uyarısı veren kapıyı “Brass Key” ile açın, açtığınız bu kapıdan geçip yatak odasına ulaşın ve yatağın üzerinden “High Priestess Tarot Card”ı alın, tarot kartlarından toplam beş tane bulmuş olmanız gerekiyor.
  Balkondaki asansöre binip alt kattaki save odasına (Alessa’s Room) gelin, kelebek örnekleri tablosundan anahtar aldığınız oda), şimdi bu odadaki açılmayan kapı üzerine, topladığınız tarot kartlarından her hangi birisini USE yapın, tarot kartları ekranın sağ alt köşesinde küçültülmüş bir biçimde görünecekler, bu kartları kapı üzerindeki boşluklara gerekli sıralamayı yaparak yerleştirin.
  Sıralama şöyle olmalı:
  Kuzey: Boş
  Kuzeydoğu: Moon
  Doğu: Fool
  Güneydoğu: Boş
  Güney: Hanged Man
  Güneybatı: Boş
  Batı: High Priestess
  Kuzeybatı:Eye of Night
  Merkez: Boş

  Yukarıdaki tarot bulmacasını çözdükten sonra kapı açık konuma gelecek, bu kapıdan koridora geçin ve koridorun sonundaki kapıdan içeri girin, Claudia’nın göründüğü bir video izleyeceksiniz, video bittikten sonra oyunumuzun başından beri haznemizde taşıdığımız kolyeyi (Pendant) bulunduğunuz yerde (yani video bittikten sonra) USE yapın, video girecek, açılan delikten aşağı atlayın, boss God ile savaşacaksınız.

  Boss God

  Eğer elinizde yeterince tabanca mermisi varsa, God’ı yok etmek pekte zor olmayacak, burada önemli olan boss ile aranızdaki uzaklığı sağlamak, ateşlerden korunmak için çemberin dışında kalmaya dikkat edin, üzerinize gelen ateşlerden kaçmak için panik yapıp acele etmeyin, sağa ya da sola doğru yavaşça yürüyerek kurtulabilirsiniz, yavaş yavaş yürümek yararınıza olacaktır, yeterince merminiz yok ise, boss kafasını aşağı düşürdüğünde katana ve ya sopa ile birer ikişer vuruşlar yaparak uzaklaşın, boss’un kafası yerde iken yaptığınız silah atışları her zaman daha etkili olacaktır. Bunun dışında StunGun ile Boss’un boynuna yapacağınız ardt arda vuruşlarda gayet etkili olacaktır. Sonunda oyunu bitirdiğinizde keyfinize bakıp video’yu izleyin. Son olarak Ana Menü’de yeni seçenekler belirecek ve oyunu bitirme derecenize göre çeşitli kostüm ve silahlar gibi extra’lara sahip olacaksınız. Bunun yanında bir takım farklılıklar içeren yeni bir başlangıç senaryosu açılacak.

 7. 7
  by_keyno
  Yeni Üye
  emegine saglık arkadaşım çok saool

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi