Resident Evil:1 Director Of Cut

+ Yorum Gönder
Diğer Araçlar ve Soru ve Sorunlarınız Bölümünden Resident Evil:1 Director Of Cut ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  pentagonfb
  Yeni Üye
  Reklam

  Resident Evil:1 Director Of Cut

  Reklam
 2. 2
  pentagonfb
  Yeni Üye

  --->: Resident Evil:1 Director Of Cut

  Reklam  Resident Evil 1 : Director Of Cut
  ArkadaŞlar Bu Oyun İÇİn Yardimlariniza İhtİyaÇ Var Tablolari GeÇtİm Ama Bİr Kapi Var Altigen Şeklİnde Olan 4 Sembol İle AÇiliyor 3 Tanesİnİ Buldun Ama 1 Tanesİnİ Bulamadim Tam ÇÖzÜm Yada İp UÇlarini Blen Yazsin LÜtfen 3. 3
  punısher
  Yeni Üye
  arkadaslar bedava java oyunlarını bulamıyrm yardmcı olrmsnuz... 4. 4
  ridakiled
  Emekli
  Alıntı punısher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  arkadaslar bedava java oyunlarını bulamıyrm yardmcı olrmsnuz...
  yanlış yerde arıyosunda ondan bulamıyorsun cep telefonları bölümüne bakmalısın

 5. 5
  necrolyd
  Yeni Üye
  kardes bu tabloların oldugu odayı nasıl gectin ben ugrastım bi türlü gecemedim yardımcı olursan sevinirim.

 6. 6
  serdar_1453
  Yeni Üye
  Ya Arkadaslar Delİ Olucam Su Tablolari Nasil Gectİnİz Delİ Olucam Yazin Su Tablolari Nasil GeÇİcemİgİzİ LÜtfen Delİ Oldum Yaa Nasil Gecİlİyo Tsk Ederİm

 7. 7
  serdar_1453
  Yeni Üye
  Su Tablolari Nasil Gecİtnİz LÜtfen Yaziniz Delİ Olcam Selam

 8. 8
  P®ens
  !! Cümle Mühendisi !!
  serdar_1453
  pentagonfb

  Forum Kuralları Derki

  4. Forumda flood yapmak, arka arkaya mesaj yazmak yasaktır

  Yeni üye oldugunuz icin sadece uyarı devamında ban yersiniz.
  Resident Evil 1 Tam Cozüm(Gamecube)  Oyunda Chris ve Jill’e ait olmak üzere iki senaryo bulunmasına rağmen hazırladığımız tam çözüm sadece Jill’in senaryosunu içermektedir. Bunun sebebi Chris’in senaryosunun da Jill’le hemen hemen aynı olması, yani bulmacalardan mekanlara her şey aynı sadece kapıların açılış ve bulmacaların çözülüş sırası farklı.
  Tam çözüme başlamadan önce bahsetmek istediğim bazı şeyler var. Oyun PlayStation versiyonundan, mekan ve kullanılan eşya bakımından oldukça farklı. Şimdi size bazı değişikliklerden bahsetmek istiyorum.
  - DEFENSE ITEM’LAR -
  Bu item’leri karakteriniz zombi, hunter, köpek gibi yaratıklardan herhangi birine yakalandığında kullanıyor. Yaratık ya ölüyor ya da bir süre etkisiz hale geliyor.
  (Jill & Chris) Dagger: Bir çeşit bıçak olan Dagger'ı sapladığınızda bu silah karşınızdaki yaratığı birsüre etkisiz hale getiriyor.
  (Jill) Şok Verici: Bulduğunuz Battery Pack'lere bağlı olarak şarj edilen bir cihaz olup, yaratıkları bir süre etkisiz hale getiriyor. Bu cihaz sadece "Jill"de bulunuyor.
  (Chris) Napalm Grenade: Bu item'ı Chris sizi yakalayan yaratığın ağzına yerleştiriyor. Belirli bir süre sonra patlıyor ama yaratığa ateş ederseniz hemen patlatabilirsiniz, yaratık kesin ölüyor. Grenade patlarken yaratıktan uzakta olun yoksa sizde etkilenirsiniz.
  - ITEM’LAR -
  Tam çözüm sırasında size bitki, mermi ve sprey'leri alın gibi şeyleri belirtmeyeceğim. Ayrıca yanınıza yeterli miktarda item almaya özen gösterin, yani oyun sırasında karşılaşıp yanınıza almanız gereken yeni nesneler için yeriniz olsun.
  - ZOMBİLER -
  Zombileri öldürdükten sonra yakmalısınız çünkü bir süre sonra yeniden kalkıp size saldırıyorlar, bu defa daha güçlü olup koşmaya başlıyorlar hatta kapıları kırdıkları bile oluyor. Zombileri yakarsanız bir daha karşınıza hiç çıkmayacaklar. Zombileri yakmak için oyun içinde bulacağınız mataranıza benzin varillerinden benzin doldurun, eğer çakmağınızda varsa zombileri yakabilirsiniz. Zombileri yakınca gerçek anlamda ölüyorlar. Ayrıca zombilerin kafalarını uçurursanız zombileri yakmanıza gerek yok çünkü ısıracak yerleri kalmıyor.
  NOT: Tam çözüm sırasında size büyük kapıdan çıkın denirse odada tek bir büyük kapı vardır, sizde o kapıyı kullanın. Ayrıca oyunun kamera açıları sabit olduğu için sağa ve sola dönün dersem "karakterinizin" sağına veya soluna dönün, karakterinizin sağında olan bir kapı sizin solunuzda olabilir.

  DISC 1 / (JILL VALENTINE) -
  Demodan sonra odanın diğer tarafında bulunan Barry'nin yanına gidin. Barry ile konuştuktan sonra yanınızdaki kapıdan girip sola dönün. Şimdi ilk zombi ile karşılaşacaksınız. Zombiyi öldürmenize gerek yok hemen Barry'nin yanına dönün Barry zombinin işini bitirecektir. Konuşmalardan sonra büyük kapıdan Wesker'ın yanına dönün. Wesker orada olmayacak. Barry sizden etrafı kontrol etmenizi isteyecektir. Üst kata çıkıp yeniden Barry'nin yanına dönmeniz yeterli, şimdi Barry size Lock pick (maymuncuk) verecektir. Daha sonra ilk zombi ile karşılaştığınız yere gidip Kenneth'ın (zombinin yediği kişi) üzerinden video kaseti alın, (bu kaseti daha sonra izleyebilirsiniz) sonra karşınızdaki kapıya girin. Koridor boyunca ilerleyin, kafesin yanındanki mermileri alıp sonra merdivenin yanından bitkileri alın ve yukarı çıkıp kapıdan girin. Yerdeki zombinin yanından bitkileri alıp girdiğiniz kapının sağındaki yol boyunca ilerleyin. Mızrakları geçince solunuzdaki "Golden Arrow"u alın. Aynanın yanından mermiyi alıp koridorun sonunda sağdaki kapıdan balkona çıkın, solunuzda sandığın üzerinden Dagger'ı alıp balkonun karşısındaki heykeli aşağıya itin, sonra büyük kapıdan çıkın.
  Aşağıya inerken merdivenlerdeki mezarlık resmi olan kapıdan girin ve merdivenlerden inip sola dönün. Yolunuzun sonunda melek kabartması olan taşı bulun ve menüye girin. "Golden Arrow"u 'Examine'yapıp Golden Arrow'un başlığını elde edin. Daha sonra bu başlığı melek kabartmasına 'Use' yaparak yerleştirin açılan yerden aşağıya inin. Bu odadaki kitabı alın 'Examine'yapıp kitabın arkasındaki Mansion Key'i alın. Mansion Key'i aldıktan sonra geldiğiniz yoldan köşke geri dönün. Kapıdan girdikten sonra sola dönün ve merdivenlerden çıkıp solunuzdaki kapıdan girin. Koridor boyunca ilerleyip en son kapıdan girin. Sağınızdaki masadan köpek düdüğünü (Dog whistle) ve karşınızdaki masadan ise çakmağı alıp diğer kapıdan çıkın. Zombileri öldürüp merdivenin altındaki kapıya girin. Matarayı alın ve odadaki büyük bidondan doldurun, dışardaki öldürdüğünüz zombileri yakın ve odaya dönüp sandığa çakmak ve matarayı bırakın ve yanınıza yeterince bitki alın. Daha sonra merdivenden çıkıp sağa dönün ve koridorun sonundaki kapıdan girin, sonra sola dönüp koridorun sonundaki kapıya girin. Şimdi tam karşınızdaki büyük kapıdan girdikten sonra sağdan ilerleyip ikinci kapıya girin. Sola dönüp karşınızdaki kapıdan girip köpek düdüğünü kullanın.
  Şimdi gelen köpekleri öldürün ve düşürdükleri tasmayı alıp inceleyin, coin'i elde ettikten sonra ters çevirin ve action düğmesine basın, anahtarı elde edin (Imitation of a key). Bu anahtar sahte, bunu daha sonra başka bir anahtarla yer değiştireceğiz. Şimdi buraya girdiğiniz kapıdan geri dönün kapıdan çıkarken köpek düdüğünü (dog whistle) discard edecekmisiniz diye bir soru gelecek 'Yes'i seçip köpek düdüğünden kurtulun. Kapıdan girdikten sonra sola dönüp merdivenden aşağıya inin. Koridor boyunca ilerleyip koridorun sonunda sağdaki kapıya girin. Solunuzdaki kırık Shotgun'ı (broken shotgun) alın. Bunu daha sonra sağlam bir shotgun'la yer değiştireceğiz. Odadan çıkıp sola dönün ve merdivenlerden çıkın sola dönüp karşınızdaki kapıya girin. Karşınızdaki araya girin ve sağınızdaki araya girip sonrada karşınızdaki kapıya girin. Basamaklardan çıkıp koridorun sonundaki yerden "Mansion key"i alıp yerine "Imıtation of a key"i koyun ve geri dönüp kapıdan çıkın. Karşınızdaki kapıdan girin. Merdivenlerden inip koridorun sonundaki kapıdan çıkın. Yolunuzun üzerinde sağınızdaki ilk kapıdan girin ve odanın diğer tarafındaki büyük kapıdan çıkıp tam karşınızdaki büyük kapıya girin, bu odadaki diğer kapıdan Mansion Key’i kullanarak çıkın.

  Koridor boyunca ilerleyip koridorun sonundaki kapıdan girin ve hemen sağınızdaki yeşil kapıdan bahçeye çıkın, bahçenin diğer tarafındaki chemical'i ve yeriniz varsa bitkileri de alın. Girdiğiniz kapıdan çıkıp biraz ilerleyin, sağınızdaki kapıdan girin, küvetin suyunu boşaltıp demodan sonra küvetten dagger'ı alın ve odadan çıkın. Sağa dönün, koridorun sonunda iki kapı var, küçük olanına girin ve odanın diğer kapısından Shotgun'ın bulunduğu odaya girin sağlam Shotgun'ı alıp yerine sizdeki kırık Shotgun'ı bırakın. Artık bir Shotgun'nınız var, zombileri rahatça temizleyebilirsiniz. Koridora geri dönün ve karşınızdaki büyük kapıya girin, ilerleyip sağınızdaki ilk kapıdan girdikten sonra merdivenin altındaki kapıya girip içeride Barry'nin bıraktığı malzemeleri alıp sandığa bırakın. Bu arada oyunu save'lemeniz sizin yararınıza olacaktır. Odadan çıkarken yanınıza mansion key'i almayı unutmayın. Odadan çıktıktan sonra merdivenlerden çıkmayın, aşağıdaki kapıdan girip sağa dönün ve ilerleyip solunuzdaki kapıdan girin.
  (Şu anda ışıklı tabloların bulduğu odada olmalısınız) Kapıdan girdikten sonra ilk tablonun rengini sarıdan turuncuya, diğer taraftaki ilk tablonun rengini sarıdan yeşile, ikinci tablonun rengini kırmızıdan mora çevirip koridorun sonundaki resme tıklayın. Açılan yerden devam edin, kapıdan çıkmadan önce yerden Death Mask'i almayı unutmayın. Demir kapıdan çıktıktan sonra merdivenlerden köşke geri dönün. Kapıdan çıktıktan sonra karakterinizin solundaki merdivenlerden çıkıp karşınızdaki küçük kapının sağındaki köşede olan kapıya girin. Koridor boyunca ilerleyip Forest'in (ölü asker) yanından Grenade Launcer'ı alın. Koridorun sonundan bitkileri almaya giderseniz Forest canlanıp size saldıracak, bitkileri almadan geri dönerseniz, Forest'la savaşmanıza gerek kalmaz(seçim sizin). Buraya girdiğiniz kapıdan çıkıp karakterinizin sağına dönün ve ilerleyin, buradaki kapıdan girip koridor boyunca ilerleyin ve koridordaki büyük yeşil kapıya girin. Bu odada bir bulmaca var sağda iki ve solda iki olmak üzere dört şovalye zırhı bulunmakta. Önce sağdan ikinci, sonra soldan birinci, en son da sağdan birinciyi itip odanın ortasında bulunan masadaki düğmeye basın. Açılan yerden kutuyu alın ve menüye girip 'examine' yapın ve kutunun her iki tarafındaki düğmelere basın ve "death mask"i elde edin. Odadan çıkıp sağınızdaki yoldan ilerleyin, karşınıza çıkan ilk kapıdan girin.
  Burada Richard ile karşılaşacaksınız, Richard yılanın sokması nedeniyle zehirlemiş, ona "serum" getirmeniz gerekiyor. Şimdiki işiniz haritada yanıp sönen sandık odasına gidip ilaçların bulunduğu raftan serumu almak ve Richard'a geri getirmek. (Serumu getirirken acele etmelisiniz, geç kalırsanız Rıchard ölür ve yılanla savaşırken yardıma gelemez) Serum'a nasıl gideceğinizi yazmayacağım çünkü haritada gösteriliyor ve yolunuzdaki bütün kapılar açık, serum'u alıp Richard'a getirirken herhangi bir zorluk çekmeyeceksiniz. Bu arada serum'u aldığınız odada üzerinizdeki fazlalıkları bırakın, mesela üç silahınız var birini sandığa bırakabilirsiniz. Serum'u Richard'a getirdikten sonra geldiğiniz kapıdan çıkıp sağa dönün, koridorun sonunda sondan bir önceki kapıdan girin. Koridor boyunca ilerleyin, merdivenlerden inmeyin, merdivenleri geçince rastladığınız ilk kapıdan gidin. Bu odada karakterinizin sağında ve solunda olmak üzere iki kapı bulunuyor, karakterinizin solundaki kapıya girin.

  Karşınızdaki büyük kapıdan girip sağdan ilerleyin ve yolunuzun üzerindeki ikinci kapıya girin. Koridor boyunca ilerleyip merdivenlerden inin ve merdivenin yanındaki kapıdan girin. Üzerinizdeki "wind crest" ve "death mask"leri bırakıp sandıktan çakmak ve chemıcal'i alın, oyunu save'leyip odadan çıkın, merdivenlerden çıkmayın ve koridor boyunca ilerleyip koridorun sonunda karşınızdaki kapıdan girin. Dümdüz ilerleyip sondaki kapıya girin, buradaki su pompasında chemical'i kullanın. Karşınıza iki seçenek çıkacak "red" ve "green". Red'i seçerseniz sarmaşık ölecektir, 'green'i seçerseniz size enerji veren green herb'leri öldürürsünüz, onun için sadece "red"i seçip sarmaşığı öldürün. Sarmaşığı öldürdükten sonra yanından geçip death mask'i alın ve odadan çıkın. Şimdi Richard'a serum verdiğiniz yere Richard'ın yanına geri dönün ve koridordaki diğer kapıdan girip solunuzdaki araya girin, sondaki tek kapıdan içeri girin.
  Masanın üstündeki mumu yakın sonra masanın kenarındaki dolabı itip açılan yerden girin, buradaki dolaptan "Musical Score"u alın ve odadan çıkıp Richard'ın yanına gelin, sağınızdaki kapıdan çıkın. Karakterinizin solundaki yoldan ilerleyip sondaki kapıya girin. Aşağıya inip karakterinizin sağındaki büyük kapıdan girin. Şimdi Barry'nin ilk zombiyi öldürdüğü yerde olmalısınız. Masanın solundan ilerleyip kırılan heykelin parçaları arasından "Blue Gemstone"u alın, şöminenin üzerinden de "Emblem"i alın ve sağınızdaki kapıdan çıkın. Sola dönüp koridorun sonundaki kapıdan girin, ilerleyip merdivenlerden çıkın ve kapıdan girin. Sağınızdaki araya girip karşınızdaki kapıya girin. İlerleyip merdivenlerden inin ve merdivenin altındaki sandık odasına girin ve sandığa çakmağı, fazla bitki ve silahları bırakın. Odadan çıkın ve sağınızdaki koridorun sonundaki kapıya girin. Sağa dönün ve ilerleyip solunuzdaki araya girip buradaki kapıdan girin. İçerideki aslanın gözüne Blue Gemstone'u yerleştirin ve shotgun mermisini alın. Odadan çıkın ilerleyip sola dönün ve tam karşınızdaki kapıdan girin. Solunuzdaki yol boyunca ilerleyip solunuzdaki ilk kapıdan girin, Piano'yu geçip sağınızdaki araya girin ve buradaki dolabı itin ve arkasından "Musical score"un diğer parçasını alın ve sizdeki parçayla birleştirin. Piano'nun yanına gelip bunu pianoda kullanın. Açılan yerden girip "Gold Emblem"i alın ve yerine şöminenin yanından aldığınız emblem'i bırakın. Sağa dönüp ilerleyin ve solunuzdaki ilk kapıya girin.
  Şöminenin üstünde Emblem'i aldığınız yere "Gold Emblem"i yerleştirin, şimdi saatin kapağı açılacaktır, saat'i 6'ya ayarlayın, açılan yerden Mansion key'i alın ve büyük kapıdan girin. Merdivenlerden çıkarak sağa dönün, merdivenlerden çıkınca solunuzdaki kapıdan girip ilerleyin, sağınızdaki ilk kapıdan Richard'ın (serum getirdiğiniz kişi) bulunduğu koridora girin. Koridorun sonundaki kapıdan girdikten sonra karşınızdaki kapıya girin. Burası dev yılanın bulunduğu oda, yılanla savaşıp yılanın kaçmasını sağlayın. Bu odadaki death mask'i ve Richard'ın düşürdüğü shotgun'ı alıp odadan çıkın. Karşınızdaki kapıdan girip koridorun diğer tarafındaki kapıdan çıkın ve sağa dönün, koridorun sonundaki kapıdan bir önceki kapıya girin. Merdivenlerden inip merdivenlerin yanındaki kapıdan girin, bu odadaki sandığa üzerinizdeki fazlalıkları bırakın ve dört tane death mask'i de yanınıza alın. Oyunu save'lemenizde yarar görüyorum. Odadan çıkın fakat merdivenlerden çıkmayın, alt kattaki kapıdan yeniden girin ve sağa dönüp solunuzdaki kapıdan girin, şimdi renkli tabloların bulunduğu odada olmalısınız. Odanın diğer tarafındaki yerden bahçeye çıkın ve demir kapıdan girip "Golden Arrow"u takıp açtığınız yerden tekrar inin.
  İndikten sonra solunuzda bulunan mezartaşlarına elinizdeki death mask'leri uygun biçimde yerleştirin. Şimdi tavandaki tabut düşecek, tabuttan çıkan büyük zombiyi öldürüp tabuttan "Stone & Metal object"i alıp yukarı çıkın ve renkli tabloların bulunduğu yere demir mezarlık kapısını kullanarak dönün. Renkli tabloları geçip kapıdan girince karşınızdaki araya girin. Karşınızdaki arada bulunan kapıdan geçip yolun sonundaki kapalı kapının yanında bulunan yere "Stone & Metal object"i yerleştirin ve kapıyı açın. Kapıdan geçince sağınızdaki basamaklardan inin ve kapıdan girin, ilerleyip yolunuzun üstünde sağınızda bulunan ilk yön gösteren horozu W (west), telsiz konuşmasından sonra ilerleyin ve ikinci horozu'da N (north) olarak ayarlayın, yolun sonunda açılan kapıdan girip tam karşınızdaki demir kapıdan geçince kulübeye varana kadar ilerleyin. Kulübe'ye girip kulubenin diğer tarafında sandığın karşısındaki basamaktan inin ve yerden crank'ı alın ve basamaktan çıkıp sandığa uğrayın. Şimdi geri döneceğiz, yanınıza Wind Crest ve Crank almayı unutmayın.
  Kulübeden çıkarken eli zincirli yaratık sizi bayıltacak, kalktıktan sonra bu yaratıkla savaşmayın(ölümsüz) ve kulübeden çıkıp geldiğiz yoldan geri dönün. Demir kapıyı geçince solunuzda bulunan aradan girin ve buradaki iki mezartaşından sağdakine Wind crest'i yerleştirip alacağınız üç parçayı ters çevirin ve arkalarındaki butonlara bastıktan sonra soldaki mezartaşına yerleştirin. Magnum’u alıp aradan çıkın ve karakterinizinin soluna dönün. Demir kapıdan girip yön gösteren horozları geçince sondaki kapıdan girin. Merdivenlerden çıkıp arkanızdaki büyük kapıdan geçin ve sola dönün, karşınızdaki basamaklardan çıkıp kapıdan geçin havuzun bulunduğu yere gelin, havuzun yanındaki yerde crank'ı kullanıp havuzun suyunu boşaltın, havuzun içinden karşıya geçin ve yolun sonundaki asansöre binip alt kata inin.
  Yapay şelaleyi geçince kapıdan girip yol boyunca ilerleyin ve sondaki kapıya girin. Dümdüz ilerleyip karakterinizin sağına dönün ve sağdaki ilk kapıya girin, sandığa silah, mermi ve bitki dışında herşeyi bırakıp odadan çıkın. Sağa dönüp karşınızdaki büyük kapıya girin ve örümceklerle uğraşmadan kaçıp merdivenlerden inin, kırmızı kitab'ı (red book) alın ve bu odadan çıkın.(Red book aldığınız odadaki mumları yakıp şifreyi öğrenmeniz gerekiyor, isterseniz yapmayabilirsiniz çünkü şifreyi ilerde belirteceğim) Önünüzdeki sandığı kırık yerin üstüne itip sandığın üstünden diğer tarafa geçin ve kapıdan girin. Koridor boyunca ilerleyin, koridorun sonuna doğru 002 nolu kapıya girmek istediğinizde araya demo girecek, demodan sonra içeri girin. Barry ile konuştuktan sonra girdiğiniz kapının solundaki kapıya girin ve odadan "Residence key"i alıp çıkın. 002 No'lu kapıdan girip sandığı ittiğiniz kırık yere dönün ve sandığı geçince karşınızdaki kapıdan "Residence key"i kullanarak girin. Sonra solunuzdaki kapıya girip küvetin suyunu boşaltın ve "Control Room Key"i alın. Odadan çıkıp sandığı ittiğiniz kırık yerin diğer tarafındaki kapıdan girip 002 No'lu odaya girin. Odanın diğer tarafındaki iki kitaplığı iterek açılan yerden merdivenleri kullanarak inin. İlerleyip yolunuzdaki sandıkları suya itip karşıya geçin sondaki kapıdan girin. Burada köpek balıkları ile karşılaşacaksınız. Burada acele etmelisiniz ve enerjinizin en üst seviyede olmasına dikkat edin. Kapıdan girince sola dönün ve koşarak ilerleyin, basamaklardan çıkıp kapıya girin ve merdivenlerden inin. Sola dönün küçük camın önündeki düğmeye basın.


 9. 9
  cigo1905
  Yeni Üye
  arkadaşlar ben bu oyunu oynadım gerçekten çok güzel şimdi size takıldığınız 6 gen biçimli 4 simgeli kapıyı anlatacam büyük ihtimalle star crest i bulamadınız şimdi tabloları hatırlıyorsunuz ilk olarak newborn baby,infant,lively boy,middle aged man ,ve old man olarak sırayla tabloları switch leyin en sonunda old man ın diğer yanındaki tabloya küçük olana tıklayına tablo düşecek ve sizin aradığınız crest ortaya çıkacak o zmn 4 ünü koyup yeni yaşam adlı kapıyı açacaksınız iyi eğlenceler resident evil oyunları hakkında sorularınız için msn yasak!!!ADRESİNDEN BANA ULAŞABİLİRSİNİZ

 10. 10
  danjer123
  Yeni Üye
  ßen resident evil 1 de son bölümde wolf medal ve eagle medal havuzun neresinde kullanicagimi bilmiorum acaba bana burdan yazip yada msn yoluyla ulasirmisniz

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi