pes10 karakteri geliştirme

+ Yorum Gönder
Diğer Araçlar ve Soru ve Sorunlarınız Bölümünden pes10 karakteri geliştirme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  burn90
  Üye
  Reklam

  pes10 karakteri geliştirme

  Reklam  pes10 karakteri geliştirme

  Forum Alev
  arkadaşlar pes2010 da become a legend modunda karakterimizi neden güçlendiremiyoruz? kalan kredi o diyor_türkçe yama yaptım ama ondan mı acaba?
  forumu araştırdığım kadarıyla böyle bi konu yok varsa da özür dilerim
  internetten de tatmin edici bi yanıt bulamadım soruma yardımcı olursanız sevinirim:confused::S 2. 2
  sinemacrazy
  Usta Üye

  --->: pes10 karakteri geliştirme

  Reklam  Öncelikle maçlara katılmanız ve maçtan aldığınız puanları belirli bir seviyeye getirmeniz gerekli,her belirli puana ulaştıkça kredi alırsınız ve geliştirirsiniz sonra tekrar kredi almaya çalışırsınız. 3. 3
  burn90
  Üye
  tam olarak anlamadım _maçlara zaten katılıyorum ve her maçta ortalamam en az 8.0

  belirli puandan kasıt nedir? 4. 4
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Detaylı rehebr 1

  Be a Legend Mod'una alışmak için önden bi Beginner oynamanızı tavsiye ederim Top Player gerçekten zorluyor.Başka sitelerden de okuduğum ve kendimin de ekleyeceği şeyleri sizlerle de paylaşıyım.
  1-)Gol; gol atmak için o kadar çabalamayın daha 17 yaşındasınız ve gol olması değil kaleyi bulması dahi çok zor çünkü özelliklerimiz berbat seviyede diyebilirim.
  2-)Assist; maç dahilinde daha çok assist yapmaya bakın çünkü futbolcumuzun özellikleri berbat seviyede olduğu için paslaşmanın oyun sonunda ki puanımıza çok faydası olacaktır.
  3-)Paslaşmalar; oyun içinde en çok yapmanız gereken şey pas'tır, top player oynadığımızı düşünürsek ve gerçeğe göre oranlarsak gerçekte 10 kişiye çalım atarak gol atma olasılığımız 0.01% bile olmayabilir.

  Gol : 3 Puan
  Assist : 2 Puan
  Paslaşmalar : 1 Puan


  Be Come A Legend moduna ilk başladığımız da bir maça çıkıyoruz ve orada izleniyoruz, bu maçta sergilediğimiz performans çok önemlidir, alacağımız teklifler de buna göre olacaktır.
  Takımınıza transfer olduktan sonra oyuncu özelliklerinde kendi görüşüm ile 3-5 arası 75-80+ arası özelliğimiz olması gerekir ki klüplerin ilgisini çeksin(eğer yoksa tekrar başlayın).Baştada söylediğim gibi takım oyunu oynayın yoksa şampiyonluğa yarışan bir klüp yerine ligde kalma mücadelesi veren bir klüpte bulunursunuz.

  Oyunda ki Strengthen bölümünden kendinize göre düzeltebilirsiniz misal olarak, Stamina'mız yeterli seviyede ve biz bunun şimdilik bize yeteceğini düşünüyoruz ve daha fazla gelişmesini istemiyoruz, Stamina'dan kısıp başka bir pointe yükleniyoruz ki ben kicking yaptım ( Şut, Pas vb. ) özellikler bundan gelişiyor, mantığı anlamışsınızdır umarım.

  Büyük klüpler yerine küçük klüpleri tercih edin;
  Arkadaşlar oyunda ne kadar büyük klüpte oynamak istediğinizi anlıyorum tabii ki, lakin büyük klüpler de büyük futbolcular olur ve onlardan size sıra gelmez, küçük klüplere giderseniz ilk 11 şansınız kesinlikle artacaktır.

  Radar'ı düzgün kullanabiliyorsanız "Wide" tercihini yapın derim.

  Unutmadan Skip Match asla yapmayın futbolcunuza hiçbir katkı sağlamıyor.

 5. 5
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Detaylı rehebr 2

  1.= İlk başladığınızda henüz kadroya alınmadınız diye hiç bir antrenman maçını SKIP yapıp geçmeyin. 5 dakikaya ayarlayıp her antrenmana çıkın. Boş alanlarda topu sürün ama çalım riskine kaçmadan en müsait zamanlarda pas yapın. Verdiğiniz paslar olabildiğince isabetli olsun. Daha 17 yaşındasınız ve özellikleriniz kısıtlıdır. Dolayısıyla şut kabiliyetiniz de bireysel olaray iyi bir oyuncu olsanız bile, yarattığınız karakterin yetenekleri sınırlıdır bunu göz ardı etmeyin. Bu yüzden başlarda şutlarınız zaten balon gibi gidecek. En uygun koşulllarda şut çekin ve bu şut eğer kaleyi bulacaksa bunu yapmayı deneyin.

  2.= Zamanla ilk 18 e yedek oalrak gireceksiniz. R2 tuşu ile oyunu hızlandırıp, Teknik Direktörün sizi oyuna almasını bekleyin. Eğer oyuna yedek çıkıyorsanız Options'dan süreyi hala 5 dak. tutun. Çünkü Son 15 dakikada oyuna girerim umudu ile iki kat hızlandırılmış bir maçı seyretmek bir süre sonra sıkıcı olabiliyor ve gözleri yoruyor. İlk 11 de çıktığınız maçları 10'ar dakika olarak ayarlayın. Çünkü zaten başarı oranlarınız % hesabına göre ölçülüyor. Örneğin İlk 60 dakikada attığınız 8 pastan 6'sı isabetli, çektiğiniz 3 şuttan da 2 si isabetli ise bu iyi bir şeydir. Ve Maç bittiğinde RATING'iniz 7/8 arası bir puan olur. Fakat aynı değerlerle maça devam etmiş olursanız, ve verdiğiniz paslar yorgunluk belirtileri yüzünden isabetsizleşmeye başlar, çektiğiniz şutlar dağ bayır giderse bu oran düşecektir. Sizin 60. dakikaya kadar attığınız isabetli PES ve ŞUT kriterleriniz % hesabına göre düşecektir. Nitekim 10 dakikalık bir maç oyuncu performansınız göstermeniz için yeterli ve nizami bir süredir. Zaten 15 ya da 20 dakikaya ayarlarsanız önünüzdeki maçları tamamlamak aylarınzı alır. Bununla berbaer ilk 11 de maça başlamışken teknik direktörün sizi 70. dakikadan sonra falan oyundan alıp yerinize başka birii sokması bazen de iyi bir şey. Zirvedeyken sahayı terk etmek kimi zaman da avantaj. Hem bir sonraki maça daha az torgun çıkmış olursunuz.

  3.= Maç sonlarında her oyuncuya verilen RATING puanınızın yüksek olması için yapmanız gerekenler belli. Gerçek hayattaki gibi davranın. Bencil olmayın. Bolca isabetli pas atın. İlk zamanlarınızda şut kabiliyetiniz düşük olduğundan asist yapmaya uğraşın. Uygun yerlerde şut vuracaksanız, şık bir kol atayım diye köşeleri falan seçmeyin, bırakın kalcenin kucağına gitsin icabında. Çünkü bu, kaleyi bulan şut hanenize yazılacaktır. Ama şöyle bir 90'a çakayım diye artistlik bir vuruş yapmaya kalkarsanız genellikle tribünlere gider. Ve bu isabetsiz şut RATING'inize yansımaz. Her yere koşturmadan kilit noktalarda rakipten top kazanmak, araya girmek gibi hamleler de size puan kazandıracaktır. Takımınız 2-3 farkla önde ise defansa yardımcı olmanız, top çıkarmalarınız falan da iyi olacaktır.

  4.= Oyunu klasik Wide cameradan ve Ball seçeneğinde oynayın. Eğer Player'ı seçerseniz attığınz topun nereye düştüğünü, ya da çektiğiniz şutun kalede nereye gittiğini göremezsiniz. Akabinde yapacağınız manevrayı kestiremezsiniz. Çünkü Camera Wide seçeneğinin Player'ındadır ve size odaklıdır. Eskiden oynadığınız ayarda oynayın. Oyuncuzu boş alanlara Haritadan takip ederek çıkartın. Ofsayta düşmemek için yine haritayı kullanın. Top neredeyse oraya gitmeyin. Boş alanları değerlendirin. Bu bir süre sonra sizi yorabilir. Buradaki püf noktası ise hiç bir tuşa dokunmadan L1'e basılı tutmaktır. Böylelikle oyuncunuz mevkisi olan alanlarda dolaşır, ofsaytta duruyorsa kendiliğinden geri gelir. Bildiğiniz gibi top isteme tuşu R2'dir. Buna da sürekli bamayın, takım arkadaşınzıın size pası rahatça gönderebileceği posizyonlarda yapın. Çünkü olur olmaz her yerde R2 tuşuna basıp top isterseniz, takım arkadaşınız size pas atacam diye hatalı paslar verebilioyr, hatta o anda rakibe kaptırabiliyor. bir başka önemli unsur ise, takım arkadaşlarınızın pres yapması için "ORTA açma düğmesine" bsılı tutmaktır. Defansınızın yeterli baskı yapmadığı, ya da orta saha da topa basamadıklarını gördüğünüzde bunu yapın, takım arkadaşlarınız biraz daha hareketlenecek ve rakibe daha çok saldıracaklardır. mümkün olduğunca kendi takımınzdaki iyi oyunculara pas atın ki onlar da karşılayabilsinler, isabetli pas şansınız artmış olsun.

  Benim sizelere şimdilik önereceklerim özet olarak bu kadar. Foruma çok sık kısa kısa yazı yazmam ama genel bir bilgi sunmak için böyle uzun tutmak bana daha doğru geliyor, forum kirliliği ya da tartışma bahaneleri yerine böylesinin daha doğru olduğunu düşünüyorum kendi adıma. Benim şu ana kadar çözemediğim tek hareket L1 ve R1' aynı anda basarken, yönlendirme düğmemizi boş bıraktığımızdaki hareket. Bu harekette oyuncumuz yan yan giderek şaşırtmacalı manevralar yapıyor. Be A LEGEND mode unun dışındaki diğer maçlarda bu hareketi yaptıktan sonra iki kere üst üste tekrar L1 ve R1' aynı anda basma combinasyonunu yaptığımızda topu ayağından açarak ilerlemesi lazım. ama daha önce belirttiğim "Hiç bir tuşa dokunmadan sadece L1'e basılı tutma AUTO-MOve modu yüzünden sanırım bu hareketi yapamıyor. Bu sorunu özen varsa paylaşırsa sevinirim. Umarım yararlı bir makale olur sizler adına. Eğlenceli, stresten uzak oyunlar dilerim.


  5.= Ben daha 3. sezonumdayım, ve son 2 sezondur OSASUNA takımında kalmayı tercih ettim. Henüz ben de her şeye anlam vermiş değilim, bunun için daha erken. Bir de sanırım LEGEND e başlarken seçtiğimiz zorluk seviyesine göre, kariyer sürecimizdeki etkenler de değişiyor. Yani transfer tekliflerindeki seyreklikler, ya da oyuncumuzun başarısına göre artan yetenekler gibi..."STRENGTHEN" seçeneğindeki puanlarınızı oyuncunun hangi özelliğine pay ederseniz, aldığınız RAITING ler daha çok o özelliğini arttıracaktır. Örneğin ben "stamina"'mdan memnun olduğum için "shotting" özelliğimi 4 olarak belirledim. Stamina'mdaki "2" puan değerindeki hakkımı, "Shotting" özelliğime devrettim. Böylece maç sonlarında aldığım puanlar ağırlıklı olarak "TOPA VURMA" yeteneğime yarıyor. Fakat bunun bedeli de feragat ettiğim "STAMINA" özelliğim sabit olarak kalıyor. Sonuç olarak şu ana kadar yazdıklarım, şu ana kadar öğrendiklerimdir. Öğrendiklerimize ek, yeni bilgiler edinirsek buradan paylaşmaya devam edelim arkadaşlar.


 6. 6
  sinemacrazy
  Usta Üye
  6.= "Be a Legend" modunda zorluk derecesi tam olarak neyi kapsıyor ben de henüz emin değlim. Oynadığımız klübün rakip takımlara karşı olan gücünü mü, yokse bireysel olarak kontrol ettiğimiz oyuncunun seviyesini mi? REGULAR mode'da gayet güzel bir kariyerim var, takım da OSASUNA olmasına rağmen lider durumda. Acaba benim takıma katkılarımdan dolayı mı takım bu kadar iyi (ki asist kralıyım), yoksa rakip kim olursa olsun oyunun kolaylığı mı? "Be a Legend" mode'da özellikle REGULAR' da başladım bu mode'u tecrübe etmek için. Yoksa her zaman TOP PLAYER da oynarım. İşin kötüsü oyuncum 19 yaşında ve artık kıvama geldi, takım da iyi. R.MADRID'i ve BARCELONA'yı yenebiliyoruz, fakat bundan sonra TOP PLAYER a geçmek istesem bu seçenek kapalı. Yani gittikçe kolay gelmeye başlar da zevk vermezse zorluk derecesini değiştiremeyeceğim. Günlerdir uğraştığım kariyere de yazık olacak. Sanırım yeni bir kariyer mode'u açıp TOP PLAYER'da başlasam daha iyi olacak. Bu durumda bence hepimiz "BE A LEGEND" da yeni bir sezona TOP PLAYER da başlayalım. Yoksa "REGULAR ya da PRO" mode'da haftalarımızı ve aylarımızı alacak olan kariyerimiz, oyuncumuzun gücünü ortalama bir güce dengelemiş olunca, maçlar kolay gelmeye başlayabilir. Olayın tadı kaçıp kariyerimiz heba olabilir.
  ...

  Antraman yapıyorum ilk onsekize bile giremiyorum, kariyerimiz antraman sahalarında son mu bulacak diyen arkadaşlara bazı tüyolar vereyim:


  Arkadaşlar her oyun gibi bu oyununda kolaydan zora doğru aşamaları var. İlk oyunu kurarken top playerdan veya profesyonelden başladıysanız uzun ve yorucu bir süreç sonucu ancak asıl kadroya alınırsınız.

  -- Beginner yaparsanız ilk antraman maçlarında golleri sıralayıp hoooooop asıl takıma geçersiniz yeni başlayanlar bu şekilde başlarlarsa daha iyi olur.

  -- Oyunun belirli bir haftadan sonra atma sorunu için bir patch çıkacaktır fakat siz patch çıkana kadar oyunu manuel her hafta save edin. save ekranındanındaki üç yere (her haftayı yukarıdan aşağıya, sonra yine yukarıya dönerek) sırayla kayedede kaydede gidin. Oyundan atılırsanız bir önceki save den devam edersiniz.

  -- oyunda player özelliklerinde "kuvvetlendirme" seçeneği var buradan oyuncunuzun daha çok hangi özelliklerinin hızlı gelişmesini istiyorsanız diğer özelliklerden kısarak oradaki barı sonuna kadar getirin. Oyunda maç tecrübesi ve kuvvetlendirme tecrübesi olarak 2 ayrı artış yapılıyor. Böylece istediğiniz özellikler daha hızlı artış göstermiş olacaktır.

  -- Saha görüntüsü olarak "oyuncu" bazlı görüntüden çok "top" bazlı görüntü modunu seçerseniz ilk başta zorlanacaksınız fakat kamera topu takip ettiği için oyundan kopmayacaksınız. Siz ekrandan kaybolduğunuz anda radarla kendinizi boşa çıkarabilir, ofsisaytan kurtulabilir ve böylece alıştığımız oyun kamerasından çıkmadan "be a lagent" ın nimetlerineden faydalanırsınız. Bu şekilde performansınızın bir iki maç sonra çok daha fazla arttığına şahit olacaksınız. Şunuda belirtmekte yarar var: Be a lagent modu online oynarken "top bazlı kamera " seçeneği kullanılıyor ve become lagendin online modu tam bir takım oyunu, tam bir etkileşim (mesajlarınız bile oynarken oyuncuların üzerinde balon şeklinde beliyor ve müthiş sarıyor.

  -- daha çok kanat oyuncusu olarak oynamaya çalışalım. Unutmayın ki yeri gelince asist yapıp gol attırmak gol atmaktan daha çok tecrübe ve "rating" oranı sağlıyor. Bu şekilde oyuna başlayanlar daha çabuk normal maçlara dahşl oluyor. Normal maçlarda varlık gösterdikçe antraman modu tarih oluyor.

  -- Online modda yine amacınız gol atmak değil takım oyunu olsun. Aldığınız puanların organize ataklarda katlandığını göreceksiniz.

  Konami kasım ayında çıkaracağı patcla bu modun daha gelişmiş versiyonunu bize sunacağını söylüyor.

  Sabırlı olmak bu modun anahtarı.


  Sonra gelsin gol krallıkları, gelsin ödüller, gelsin paralar, gelsin yeni transferler ve gelsin milli takım, şampiyonlar ligi ve sonunda online mod için güçlü bir lagend karakteri.


  YORGUNLUK SORUNU ;

  "Plyr info/settins" den "Strengthen" seçeneğinde bir kaç değişiklik yapman iyi olacaktır. Çünkü kuvvetlendirmek istediğin özelliklerinin oranını bu ekrandan yapıyorsun. Yarattığın oyuncunun hangi özelliği ortalama bir düzeyde ise onu kıs. Mesela "Speed" fena değilse, eksiltip 1 yap. Dolayısyla REMAINING POINTS'inde 1 puanlık kredin açılacak. Bunu kredini "STAMINA" özelliğine aktar. Diğer özelliklerinden birini daha eksiltip bir REMAINING POINTS kredisi daha açabilir ve onu da STAMINA'na ekleyebilirsin. Böylece STAMINA'n (Dayanıklılığın) 4 olmuş olur. Ve maç sonlarında alacağın puanların ortalaması ağırlıklı olarak STAMINA'nı geliştirmeye yönelik olacaktır. Sonuçta "Strengthen" seçeneğinde hangi teğeneğinizin ağırlıklı olarak artmasına krediniz bazında karar verebilirsiniz. Örneğin benim de STAMINA'm bana yeterli geldiği için, STAMINA puanımdan 1'ini "Technique (kicking)'ime devrettim." Ki bu özellik şut, pas, orta, ara pası gibi özelliklerinizi geliştiren bir seçenektir..


 7. 7
  burn90
  Üye
  teşekkürler ben de 3 ya da 4. sezonmdayım henüz güçlendirme gelmedi, gol krallıklarım asist liderliklerim falan var villareal ile uefa şamp. ligini kazndık la ligayı 1. bitrdik copa del rey kazandık ondan sonra bile açılmadı benm oyunumda mı problm var diye merak ettim

+ Yorum Gönder
pes 2010 adam geliştirme,  pes 2010 become a legend adam geliştirme,  pes 2010 become a legend yetenek geliştirme,  pes 2010 become a legend püf nokta
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi